دلایل برتری بازاریابی محتوایی شخصی سازی شده

دلایل برتری بازاریابی محتوایی شخصی سازی شده
  • 1396/3/20
  • مهدی پیوندی
  • 0

در روزگار و دورانی که روش های سنتی تبلیغات با شکست روبرو می شوند و رسانه های اجتماعی شاهد رشد روزافزونی هستند، به نظر می رسد که انتخاب بازاریابی محتوایی بهترین استراتژی برای صاحبان کسب و کار و بازاریاب ها در جهت رشد و پیشرفت برنامه های بازاریابی شان باشد. خواسته های مشتریان روز به روز بیشتر می شود و دیگر روشهای سنتی تبلیغات نمی تواند آنها را قانع کند. آنها فقط نمی خواهند که اطلاعات دریافت کنند، آنها می خواهند تعامل داشته باشند و سرگرم شوند.

مردم -چه متوجه باشند یا خیر- همیشه تحت بمباران تبلیغاتی قرار دارند. در چنین شرایطی، تنها راه برای کسب موفقیت این است که به اندازه کافی خودتان را متمایز نشان بدهید تا مشتری برای انتخاب برند شما متقاعد شود. این تمایز را می توانید از طریق محتوای شخصی سازی شده ایجاد کنید و به نظر می رسد که امروزه، یکی از رموز موفقیت در بازاریابی محتوایی همین است.

مشتریان در فضای رقابتی موجود، انتظار دارند که محتوای دریافتی شان با نیازها و خواسته های آنها هماهنگ باشد. از جمله کمپانی های مطرح که به این سمت و سو گرایش پیدا کرده اند می توان به آمازون (با توصیه هایی که بر اساس بازدیدها و خریدهای قبلی مشتری به او ارائه می کند)، نت فلیکس (پیشنهاداتی که برای ویدیوی بعدی به کاربر می دهد) و استارباکس (درج نام مشتری روی لیوان قهوه) اشاره کرد.

اما چرا شما باید با وقت و پول خود در این رویکرد سرمایه گذاری کنید؟

 

افزایش احتمال خرید

بر اساس آمار و ارقام، بازاریابی محتوایی شخصی سازه شده عملاً روی فروش تاثیر می گذارد و شرکتهایی که از این استراتژی استفاده کرده اند، شاهد یک رشد ۱۹ درصدی در فروش خود بوده اند. مشتریان، دیگر با دریافت یک ایمیل اطلاع رسانی درباره فروش ویژه اقناع نمی شوند. آنها یک امتیاز ویژه برای شخص خودشان می خواهند.

بازاریاب ها این خواسته مشتریان را با ارسال پیشنهادات شخصی سازی شده برآورده می کنند. این پیشنهادات بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر، مواردی که قبلا خریداری کرده یا از آنها بازدید کرده است و هر موردی که به شخص کاربر محدود می شود و به او نشان می دهد که شرکت برایش اهمیت قائل است ارائه می شوند. انجام موفقیت آمیز این استراتژی انگیزه مشتری را افزایش داده و خرید از شما را افزایش می دهد. اگر یک تجربه مناسب را برای مشتریان فراهم کنید، بارها و بارها به شما مراجعه خواهند کرد.

 

ایجاد تمایز با رقبا

در سال ۲۰۱۶، ۸۹ درصد از کسب و کارهای بنگاه به بنگاه (B2B یا کسب و کار به کسب و کار) دست کم از یکی از انواع بازاریابی محتوایی استفاده می کردند و پیش بینی می شود که این رقم سال به سال افزایش پیدا کند. این به آن معنی است که باید راهی پیدا کنید تا بتوانید از بقیه متمایز باشید. در واقع، دیگر فقط ارائه محتوای باکیفیت کافی نیست، تقریبا همه محتوای باکیفیت ارائه می کنند.

اما برای ایجاد تمایز، چه راهی بهتر از اینکه کاری کنید که به مشتریان «احساس خاص بودن» دست بدهد؟ اگر مشتری بتواند بین یک ایمیل عمومی استاندارد و یک پیشنهاد شخصی منحصر به فرد یکی را انتخاب کند، همیشه دومی برایش جذاب تر خواهد بود.

 

ایجاد یک تصویر بهتر از برند

هنگامی که نوبت به خلق یک برند واقعا خارق العاده می رسد، تجربه مشتری همه چیز است. قطعا ترجیح می دهید که وقتی نام برند شما به ذهن مشتری می آید، بهترین افکار، ایده ها و احساسات را همراه با آن تداعی کند. اینجا جایی است که محتوای شخصی سازی شده وارد ماجرا می شود.

چه راهی برای تحت تاثیر قراردادن مشتری بهتر از این وجود دارد که کاری کنید که احساس کند ارزشمند است؟ شما می توانید با ارائه پیشنهادات شخصی سازی شده و ارسال ایمیل هایی که به نظر می رسد شخصا نشسته اید و برای مشتری مورد نظر نوشته اید، به آنها نشان بدهید که برایتان ارزشمند هستند. این کار درک مثبتی از برند شما در ذهن مشتری ایجاد می کند و باعث می شود که احتمال خرید از شما افزایش پیدا کرده و مشتریان تان کسب و کار شما را به دیگران نیز پیشنهاد کنند.

 

تمایل مشتری به پرداخت مبالغ بیشتر

به نظر می رسد که از طریق محتوای شخصی سازی شده، نه تنها احتمال خرید مشتریان از شما افزایش پیدا می کند، بلکه مشتری مبالغ بیشتری را هم خواهد پرداخت! مشتریان واقعا به یک تجربه شخصی سازی شده اهمیت می دهند، و اگر چنین چیزی مستلزم کمی افزایش هزینه باشد، عموماً با آن هم مشکلی ندارند. یک نظرسنجی نشان می دهد که ۷۷ درصد از مشتریان، برندی که تجربه شخصی سازی شده ای را ارائه می کند را به دیگران پیشنهاد می کنند و حاضرند مبلغ بیشتری نیز برای خرید محصولات یا خدمات آن بپردازند. هرچه این تجربه اختصاصی تر و بهتر باشد، تمایل مشتری برای صرف هزینه روی آن بیشتر می شود. اگر این تجربه به اندازه کافی خاص به نظر برسد، مشتری هم حاضر خواهد بود تا مبالغ خاصی را پرداخت کند.


البته در نهایت، چیزی که برای یک کسب و کار اهمیت دارد درآمد است و شخصی سازی تاثیر خود را در این راستا اثبات کرده است. مشتری از اینکه احساس کند که تنها فردی است که به او توجه می کنید لذت می برد و به کسب و کار شما وابسته می شود. اگر به درستی شخصی سازی کنید، سرمایه گذاری ارزشمند و پربازدهی انجام داده اید.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *