چگونه خطای Device Is Not Certified By Google را در اندروید برطرف کنیم؟

چگونه خطای Device Is Not Certified By Google را در اندروید برطرف کنیم؟
  • 1397/1/13
  • زهرا معبودی
  • 0

گوگل همه‌ی دستگاه‌های اندرویدی را ملزم به رعایت پیش‌نیازهایی کرده است که در سند تعریف سازگاری (CDD) وجود دارد و برای هماهنگ بودن با اپلیکیشن‌های پیشفرض گوگل از جمله اپ پلی استور ضروری می‌باشد. دستگاه‌هایی که این پیش‌نیازها را رعایت نکنند، از نظر گوگل ایمن نیستند.گویا آی تی: البته کاربران این دستگاه‌ها می‌توانند با دانلود فایل‌های APK از گوگل پلی و نصب آن‌ها این برنامه‌ها را دریافت کنند ولی همچنان قادر به وارد شدن به این اپلیکیشن‌ها نخواهند بود. دلیل این اتفاق این است که گوگل در حال حاضر به دنبال تبیین تدابیری برای مسدودسازی دستگاه‌های تایید نشده است. به همین دلیل برخی از کاربران خطای Device Is Not Certified By Google را دریافت می‌کنند. خوشبختانه به لطف توسعه‌دهندگان XDA به راحتی می‌توانید این خطا را برطرف کنید.

بررسی تاییدیه‌ّی دستگاه

 

اگر با خطای Device Is Not Certified By Google مواجه شده‌اید، دستگاه شما هم تایید نشده است. اگر در هنگام راه‌اندازی دستگاه این خطا را ندیدید، شاید بعداً هم آن را نبینید، اما اگر نمی‌توانید از پلی استور اپلیکیشن نصب کنید یا وارد اکانت گوگل خود شوید، بدانید که علت این اتفاق همین عدم تایید بوده است.

 

برای بررسی وضعیت تاییدیه‌ی دستگاه، اپلیکیشن گوگل پلی استور را از یک منبع خارجی دریافت و نصب کنید (البته اگر آن را بر روی دستگاه خود نصب ندارید). بعد از نصب این برنامه نمی‌توانید وارد آن شوید، ولی از منوی بالا چپ، به بخش Settings بروید. سپس وارد قسمت Device Certification شوید.

 

Device Is Not Certified By Google

 

رفع خطای Device Is Not Certified By Google

 

اپلیکیشن گوگل پلی استور به دنبال یک آیدی به نام GFS Device-ID می‌گردد. این آیدی در دستگاه‌های تایید نشده قابل پیدا شدن نیست و به همین دلیل دانلود اپلیکیشن و ورود به اکانت گوگل امکان‌پذیر نمی‌باشد. برای این که خطای Device Is Not Certified By Google را برطرف کنید، باید با استفاده از یک اپلیکیشن دیگر به نام Device ID آیدی مذکور را برای دستگاه خودتان پیدا نمایید.

 

بعد از نصب اپلیکیشن فوق، GFS Device-ID را کپی کرده و با کمک این برنامه آن را از حالت هگزادسیمال به دسیمال تبدیل کنید. سپس کد تبدیل شده را کپی نمایید.

 

Device Is Not Certified By Google

 

در مرحله‌ی بعد به صفحه‌ی Device Registration گوگل بروید و آیدی که کپی کردید را آن‌جا پیست نموده و روی Register کلیک کنید.

 

Device Is Not Certified By Google

 

این روش در برطرف نمودن خطای مذکور به اکثر کاربران کمک می‌کند، اما اگر برای شما افاقه نکرد، چاره‌ای ندارید جز این که از این به بعد اپلیکیشن‌های موردنظر خود را از منبعی به جز پلی استور نصب کنید.

 

ذکر این نکته حائز اهمیت است که ثبت دستگاه در گوگل به خودی خود به معنای این نیست که دستگاه شما با پیش‌نیازهای گوگل هماهنگ شده است. در این حالت هنوز هم امنیت دستگاه‌های تایید شده را ندارید. اما حداقل از شر خطای Device Is Not Certified By Google خلاص می‌شوید و دیگر آن را نخواهید دید.

 

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *