قابلیت های فایرفاکس 3.6

  • 1388/11/15
  • ITTeach
  • 2

کمپانی موزیلا, آخرین نسخه پایدار از مرورگر محبوب فایرفاکس را منتشر کرد. نسخه جدید فایرفاکس که تغییرات زیادی نسبت به نسخه‌های پیشین خود داشته با افزایش سرعت و کارآمدی مرورگر بیش از پیش سعی در بهبود تجربه وبگردی برای کاربر داشته است. به طوریکه نسخه 3.6 به میزان ۲۰٪ از فایرفاکس 3.5 سریع تر بوده و همچنین قابلیتهای جدید و منحصر به فردی را نیز دارا میباشد. در زیر فهرستی از جالبترین قابلیتها آورده شده است.

mozilla

Personas:

این قابلیت که در نسخه های پیشین به صورت افزونه موجود بود به کاربر اجازه میدهد تا از میان بیش از ۳۰۰۰۰ قالب موجود ظاهر فایرفاکس خود را سفارشی کند بدون اینکه لازم باشد مرورگر را دوباره راه اندازی کند(ری استارت کند).

Plugin Updater:

از این پس فایرفاکس تمام افزونه های از رده خارج شما را که ممکن است باعث ضعف های امنیتی و یا کارآیی باشند شناسایی میکند.

افزایش پایداری فایرفاکس:

در نسخه جدید فایرفاکس با بهبود پایداری و کارآیی مرورگر به میزان بسیار کمتری شاهد کرش کردن فایرفاکس بر اثر برنامه ها جانبی خواهیم بود, بدون اینکه ذره‌ای از توسعه پذیری فایرفاکس کم شود.

Form Complete:

از این پس فایرفاکس قادر خواهد بود بر مبنای ورودی های قبلی شما در فرم ها, به شما در کامل کردن فرم های جدید کمک کند.

بهبود کارآیی:

با افزایش بهبود کارآیی موتور JavaScript شاهد افزایش سرعت در بارگزاری صفحات خواهیم بود. همچنین با بهبود کارآیی کلی سیستم فایرفاکس سریعتر از گذشته عمل کرده و راه اندازی خواهد شد.

Open Video and Audio:

با استفاده از ویژگی های شگفت انگیز HTML5 اکنون فایرفاکس میتواند ویدیو ها را به صورت Full-screen نمایش دهد.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. سلام.باعرض خسته نباشید .داخل سایت خوب شما گشتی زدم .خوب واگاهی بازدیدکننده را زیاد میکند.خسته نباشید.سیوالی برایم پیش امده واینکه وبلاگ من دریکروز وقتی با کامپیوترم کارمیکردم تالحظه اخر سالم وبدون بهم ریختگی بود ولی درهمانروز بایک کامپیوتردیگه رفتم به وبلاگم بهم خورده ومطالبم سرجای خودشون نیست چون تاچندروز دیگه به کامپیوتر خودم دسترسی ندارم ومجبورم باهمین بسازم میخواستم ببینم ایا کامپیوتری که الان باهاش سرکاردارم خرابه یاواقعا وبلاگم بهم ریخته ادرس خودم را درزیر مینویسم ممنون.http://babaksteghlali.mihanblog.com منتظرجواب هستم.

    1. سلام مشکل مال عکسای تو وبلاگ هست عکس ها رو به اندازه قالب نوشته کنین مثل این سایت
      http://itteach.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *