متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چگونه یک صفحه وب را برای خواندن به صورت آفلاین ذخیره نماییم؟

12345 (3 نظر - میانگین: 2٫33 از 5)
Loading...
14,734


ذخیره یک صفحه به طور کامل به طوری که من بعدا قادر به خواندن آن باشم؟ چرا من باید این کار انجام دهم؟ آیا، نمی توانیم صفحات مورد نیاز را به عنوان bookmarks داشته باشیم؟ چرا اما این روش تا زمانی که به اینترنت اتصال دارید جواب می دهد. حتی کوچکترین مسائل مانند حرکت از یک نقطه به نقطه دیگر (حتی اگر فاصله این دو نقطه خیلی کم باشد) ما را از چیزی که در 24 ساعت شبانه روز به آن متکی هستیم دور می کند!بله،ما به اینترنت بسیار وابسته هستیم.در واقع دانست اطلاعات از ایترنت است که تضمینی برای زندگی بهتر ماست.
اما در این بین برخی از صفحات وب وجود دارند که هر کدام از اطلاعات موجود در آنها مانند قطعات ریز طلا برای ما ارزشمندند. با وجود اهمیت وب، مطالب مهم برای ما می توانند با مسدود شدن وب سایت یا از کار افتادن سرور میزبان سایت از دسترس ما خارج شوند. می توانید مرا فردی بدبین بدانید ،اما زمانی که من به قطعه مفیدی از وب سایت بر خورد می کنم، بار پیش آمده که تمایل دارم تمامی صفحه را با همه اطلاعاتش ذخیره کنم.شاید ساده ترین راه به نظر شما کپی و چسباندن محتوا در برنامه مایکروسافت ورد باشد.
اما چرا این راه را انتخاب می کنید وقتی راه های ساده تری برای خواندن آفلاین مطالب وجود دارد؟ این چند روش که در زیر می آید می تواند به شما در ذخیره صفحات وب مورد علاقه خود برای خواندن صفحات بدون اتصال به اینترنت کمک کند:
ذخیره کامل صفحات وب با گزینه Save As
من احتمالا چند خط مطلب تکراری در اینجا می آورم اما همه مرورگرها دارای قابلیت ذخیره کردن صفحات وب به صورت کامل هستند. آنها این قابلیت را از نخستین نسخه های خود همراه داشته اند. این کار ساده با یک کلیک بر روی ذخیره صفحه انجام می شود.در اینجا به طور خلاصه در مورد 3 مرورگر محبوب وب به توضیح این مورد می پردازم:
مرورگر فایرفاکس
از منو ، با کلیک بر روی فایل(File) –گزینه ذخیره کردن صفحه به عنوان(Save Page As)… را بزنید(یا معادل آن روی صفحه کلید Ctrl+S را بزنید)


پنجره محاوره ای Save As ظاهر می شود. با انتخاب صفحه وب ، نوع ذخیره سازی صفحه وب را در کرکره گزینه Web Page, complete انتخاب می کنید.


صفحه وب به عنوان مجموعه ای از فایل HTML و یک پوشه حاوی عناصر دیگر صفحه در محلی که شما تعیین کرده اید ذخیره خواهد شد


صفحه ذخیره سازی صفحه فایرفاکس را می توان با استفاده از افزونه ذخیره کامل بهبود بخشید. اگر چه ، من تفاوت زیادی بین عملکرد ذخیره سازی پیش فرض و افزونه کمکی مشاهده ننمودم.
مرورگر کروم
کروم هم دارای گزینه ذخیره هست. شما می توانید به این گزینه از طریق آیکون صفحه که در کنار نوار آدرس قرار دارد دسترسی داشته باشید. شما همچنین می توانید صفحه وب را پس از بار گذاری با کلیک راست در هر نقطه از صفحه بار و رفتن به منوی محتوا ذخیره کنید. یا با زدن کلیدهای Ctrl+S صفحه را ذخیره کنید.


همان پنجره محاوره ای مثل فایر فاکس ظاهر می شود و اجازه می دهد تا صفحه را به عنوان صفحه وب ، کامل در محل انتخاب خود ذخیره کنید.
مرورگر اینترنت اکسپلورر
اینترنت اکسپلورر هم سنت معمول فایل — ذخیره کردن به عنوان… را دارد. اما یک ویژگی دیگر هم دارد و شما هنگام ذخیره یک صفحه متوجه خواهید شد که در اینترنت اکسپلورر گزینه دیگری به شما می دهد و آن ذخیره به عنوان وب آرشیو در کرکره ای نوع ذخیره است همانند تصویر زیر:


این دقیقا همان نوع آسودگی است که ما دنبال آن هستیم. به جای پوشه کامل که برچسب صفحه ذخیره شده را خورده به همراه یک فایل HTML ، ما فقط با یک فایل واحد روبه رو هستیم. MHT یا MHTML یک استاندارد برای ذخیره کردن یک صفحه وب به عنوان یک فایل تنها می باشد. این استاندارد توسط مایکروسافت به عنوان راهی برای یکپارچه ساختن تمام عناصر صفحه وب مانند تصاویر و HTML با هم به در فایل واحد معرفی شده است.
لزوما همه مرورگرها این قالب ذخیره سازی را پشتیبانی نمی کنند. اپرا تنها مرورگر محبوب دیگر است که از MHT در ذخیره سازی صفحات استفاده می کند. هر چند کاربران فایرفاکس می توانند با نصب دو افزونه به نام های Mozilla Archive Format و UnMHT به ذخیره سازی با فرمت MHTبپردازند. هر دوی این افزونه ها را می توان نصب کرده و برای باز کردن و ذخیره کامل صفحات وب مورد استفاده قرارداد.
فرمت فایل MHTML یکی از راه های ذخیره کامل صفحات وب به عنوان یک فایل است. اما این قطعا بهترین راه نیست چون صفحات وب با این فرمت در مرورگرهای مختلف متفاوت نمایش داده می شوند همچنین ، MHTML وقتی که می خواهیم به دست کاری در کدهای جاوا اسکریپت که بخشی از کد معمول صفحه وب است بپردازیم فرمت خوبی نیست.
ذخیره کامل صفحات وب با افزونه های فایرفاکس
افزونهScrapbook Plus


افزونه Scrapbook Plus در واقع حاصل بهبود و بهینه سازی افزونه Scrapbook می باشد. تینا در مقاله مرور آفلاین هرجا هر زمان بررسی (بخش اول و بخش دوم) به بررسی افزونه Scrapbook پرداخته که به علاقه مندان توصیه می کنم نگاهی به آن مقاله بیاندازند.
افزونه Scrapbook Plus کارکرد مشابهی دارد اما هدف آن مدیریت سریعتر تمام صفحات ذخیره شده شما است. شما می توانید گزینه ای را برای آنچه که از صفحه وب می خواهید مشخص کنید همچنین گزینه ای برای تنظیم سطح و کیفیت ذخیره سازی صفحات وب وجود دارد.شما می توانید همه زبانه های موجود در فایرفاکس را به صورت یکجا ذخیره کرده و آنها را در پوشه ها مرتب سازی کنید.هر دو افزونه Scrapbook و نسخه Plus آن قابلیت ترکیب را دارند.
افزونه Read It Later

در مورد Read It Later قبلا نوشته بودیم. Read It Later یک پلاگین برای این مرورگر است که مزیت آن سهولت مطلق در استفاده است. با یک کلیک شما می توانید صفحه وب به نمایش درآمده را ذخیره کنید. برای استفاده آفلاین ، فقط صفحه ذخیره شده را در مرورگر بارگذاری کنید و هنگامی که به اینترنت متصل نیستید قادرید به تماشای صفحه ذخیره شده بپردازید.


شما همچینی می توانید با کلیک بر روی لینک (به جای باز کردن صفحات) به ذخیره سازی آنها برای تماشای بعدی بپردازید برای این کار از حالت ‘Click to Save’ استفاده کنید. همه زبانه ها باز را در این حالت می توان همزمان ذخیره کرد.
بهترین بخش Read It Later ویژگی انعطاف پذیری آن برای مرورگرها و بسیاری از دستگاه های تلفن همراه می باشد. پلاگین Read It Later برنامه های رسمی بسیاری دارد و حتی چند کاربر دست به افزودن ابزارهایی به منظور توسعه این پلاگین زده اند و همه این موارد باعث شده که Read It Later به عنوان یک از ضروری ترین ابزار هها برای هر مرورگری درآید.
ذخیره کامل صفحات وب به عنوان پی دی اف
ذخیره صفحات وب به عنوان فایل های پی دی اف در واقع چند گام رو به عقب است!. به خصوص بعد از افزونه هایی که به سهولت عمل ذخیره سازی کامل را انجام می دهند . اما به هر حال در نظر گرفتن و توجه به ابزاری مثل PDF Download هم خالی از لطف نیست. PDF Download را می توان به عنوان یک افزونه یا یک علامت گذار صفحات در اکثر مرورگرها (گوگل کروم ، سافاری ، اپرا ، فایرفاکس ، فلاک و اینترنت اکسپلورر) نصب نمود.

با یک کلیک ، ویژگی تبدیل وب به پی دی اف برنامه به شما اجازه میدهد به سرعت و با دقت تبدیل هر نوع صفحه وب (حتی ناامن) به یک فایل پی دی اف با کیفیت بالا تبدیل نمایید. فایل پی دی اف را می توان چاپ کرده، به اشتراک گذاشت و یا تنها در یک پوشه برای مشاهده بعدی نگهداری کرد. و یا حتی همه آنها را به در یک بسته با استفاده از برنامه رایگان PDFHammer از همان سازنده در هم ادغام نمود.
آیا شما برای خواندن آفلاین صفحات وب آنها را آرشیو می کنید؟ روش مورد علاقه شما چیست؟
منبع:makeuseof

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
50 دیدگاه
 1. حمید از تبریز می‌گوید

  یه فایل MHTML از موبایل اریکسون دریافت کردم.حالا نه تو گوشی نوکیا ونه تو کامپیوتر میتونم بازش کنم!لطقآ کمکم کنید.

  1. ITTeach می‌گوید

   خب براي اين كه بتوني اون سفحه رو بخوني بايد از نرم‌افزار احتمالا استفاده كني
   سوال: آيا از اينترنت دانلودش كرديد و يا از درون سي‌دي گرفتيد ؟

  2. طبلدذلب می‌گوید

   لبسذثظبیسِ

   طزریسبظر

  3. پاییز می‌گوید

   برنامه mht viewer برنامه خوبی برای خوندن این فایل هاست میتونی از گوگل پلی دانلود کنی

  4. پاییز می‌گوید

   با برنامه mht viewer

 2. نوید می‌گوید

  سلام
  ممنونم اطلاعات به دردم خورد. چند سوال
  صفحه وبلاگ من اصلا ذخیره نمیشه مشکل چیه؟
  چطوری بخش موضوعات وبلاگ رو پر کنم و یه سری مطلب داخلش قرار بدم؟

  1. ITTeach می‌گوید

   مشكل از خود قالب بايد باشه چون اطلاعات رو نشون نميده… .

 3. هادی می‌گوید

  سلام .مرا راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم یکی از پوشه های داخل کامپیوترم را بصورت لینک درآورده ودر وبلاگم قراردهم تا دیگران بتوانند از آن استفاده نمایند.ویا باایمیل برای دیگران ارسال نمایم. متشکرم

  1. ITTeach می‌گوید

   ببين عزيزم شما بايد اون فايل رو روي نت آپلود كنيد يعني از روي پي‌سي بياريد روي سيستم و بعد از آپلود كردن روي شبكه اينترنت ميتونيد لينك اون رو به ديگر دوستانتون جهت مشاهده نشون بديد

 4. هادی می‌گوید

  ازراهنمایی شما سپاسگزارم .طاعات قبول

 5. داریوش می‌گوید

  سلام
  من چند تا سوال دارم لطفا اگه تو این مورد سر رشته دارین برام میل بزنید . یا اگر سایتی رو بلدین که میتونه به سوال های من جواب بده بگین .

  من از طریق کد نویسی ( اچ تی ام ال ) چند تا صفحه وب طراحی کردم
  چه جوری میشه این صفحات رو با هم پیوند داد ؟
  ( در واقع میشه گفت یه سایت طراحی کردم با چندین صفحه کی میخوام همرو به هم پیوند بدم )

  دوم اینکه این سایت رو چه جوری تو اینترنت ثبت کنم ؟
  از چند نفر سوال کردم گفتن باید کد هایی رو که نوشتم باید تو قالب ویرایش وبلاگ یا یه سایت قرار بدم این جوری صفحاتی که طراحی کردم قابل بازدید هستن )
  آیا چنین امکانی وجود داره ؟

  و دیگه اینکه آیا با کد های جاوا اسکریپت میشه یه چت روم با پنل مدیریت طراحی کرد ؟
  ببخشید این همه سوال کردم

 6. hamidreza می‌گوید

  خیلی خیلی عالی بود و به دردم خورد واقعا مرسی

  البته تو internet explorer از طریق گزینه file سپس print و سپس

  virtuel pdf printer اینکار شدنیه

 7. مریم می‌گوید

  لطفا در مورد طراحی سایت در دریم ویور و آپلود کردن عکس و مطالب زاهنماییم کنین.

  1. hamid می‌گوید

   ببین خیلی سادست
   گفتی دریم ویور خاطرات خودم زنده شد
   آ‍پلود میکنی دیگه
   سخته واقعا؟
   دکمه آپلودو میزنی اون گوشه بعد استارتو میزنی
   خیلی راحت…
   اگه میخوای بیشتر توضیح بدم.

 8. majid می‌گوید

  سلام
  من دنبال روشي هستم كه سايتهايي كه شماهده مي كنم رو كامل (xml,swf,js,html,php,…) ذخيره كنه
  ممنون ميشم راهتنمايي كنيد

 9. سهيل آرمان خواه می‌گوید

  بهرين گزينه از نظر من اسكرپ بوك هس و من دارم ازش 4 ساله اسفاده ميكنم و با همه نسخه ها سازگاره و قابلي ايمپورت كردن و صادر كردن ووي همه نسخه ها رو داره

 10. رضا می‌گوید

  سلام
  من انبوهي از صفحاتي دارم که با اسکرپ بوک فايرفاکس ذخيره کردم
  ميخوام اونارو به فايل mht تبديل کنم اما هرچه کردم نتونستم
  افزون unmht ,arshive format روهم امتحان کردم اما هردو يه مشکلي دارن
  مثلا آرشيو فرمت وقتي ميخوام همه صفحات باز رو ذخيره کنم فقط تب اولکه بازه رو ذخيره ميکنه
  لطف کنيد يه راهي بگيد
  ممنون

 11. محجوبه می‌گوید

  سلام,مطالب بسيار با ارزش بودن,خسته نباشيد و ممنون

 12. یاسر می‌گوید

  سلام
  چطور می تونم یک فایل HTML رو آپلود کنم و توی سایت بتونم آدرسشو بذارم که همه ببینند.
  ممنون می شم جواب بدید.

 13. حمیدرضا می‌گوید

  سلام

  از افزونه های خوب و کارآمد web2pdf و save as pdf 1.5 هستند که به نظرم خیلی بهتر از pdfdownload هستن

 14. ali می‌گوید

  سلام.من تو گوشيم كلي web page با فرمت mhtml دارم.اگه ميشه يه برنامه بهم معرفي كنيد كه بتونم اونا رو به html تبديل كنم.ممنون ميشم اگه كمك كنين.

 15. mojtaba می‌گوید

  سلام
  همیشه صفحات وب به صورت آفلاین باپسوندmhtو maff برای صفحات ترجمه شده درفایرفاکس ذخیره می کنم.ولی موضوعی که همیشه مراآزارمی دهد این است که فایرفاکس قادربه بازکردن همزمان تعدادزیادی فایل آرشیوذخیره شده به صورت همزمان نیست واپرا هم علاوه براین که فایلهای برخی mhtرا درست نمی خواند قادربه خواندن فرمتهای maffنیست آفیس 2007و 2010صفحات رابسیارکندبازمی کند به نظرشما آیا افزونه ای برای فایرفاکس وجودداردکه بتوان به سرعت فایلهای ذخیره شده را ماننداپرا بخواندسایت alternativeto.netرفتم
  نرم افزارمعرفی کرده ولی کارنمی کندهرجاهم ایمیل می فرستم کسی به من جواب نمی دهدنمی دانم جهارهزار
  فایل اینترنتی ذخیره شده را چگونه باسریعترین شیوه ممکن بخوانم

 16. farshad می‌گوید

  salam farshadam
  khastam bedunam chetor mitunam safe webwmo save va ya delet konam?va betunam uno badaz offlin shodan videosho tamasha konam?
  mamnun misham agar javabamo badin

 17. خوش خوراك می‌گوید

  باباتوديگه كي هستي؟ازمطالبت كلي كيف كردم دم دم

 18. mojtaba می‌گوید

  سلام
  فایلهای اینترنتی زیادی به صورت دسته بندی دارم که برای خواندن انها مجبورم ازاپرا استفاده کنم که برخی فایلهای mhtرا نمی خواند می خواهم فایلهای mhtرا به کتاب الکترونیکی تبدیل کنم آیا ازنرم افزارولینک اموزشی دراین رابطه که بتواند هم فهرست ایجاد کند و هم فایلها را به کتاب الکترونیکی تبدیل کند اطلاع دارید؟متشکرم

 19. MEHDI می‌گوید

  سلام خسته نباشید چطور میشه درHTML یک لینک گذاشت که به صورت PDF باز بشه یا دانلود بشه ممنون میشم اگه جوابمو بدید پروژه فوری

 20. نام شما... می‌گوید

  تشکر من فکر میکردم که فایل هایی که mht هستند دارای مشکل هستند و آنها را حذف میکردم اما الان توانستم با فایرفاکس باز کنم و آنرا مدیون آموزش شما هستم.خدا خیرت دهد

 21. مهراد مشیری می‌گوید

  من می خوام 100 صفحه ذخیره کنیم در جا چی کار کنم؟

 22. محمد می‌گوید

  چطوری میشه اطلاعات یک صفحه وب را بصورت کپی در ورد پیست کرد بطوری که عکسها هم در ورد کپی شود؟
  با مرورگر فایرفاکس

 23. رسول می‌گوید

  سلام
  مطلب تان خیلی مفید بود. ممنون فقط چند مورد:(تخصصی نیست فقط از روی تجربه شخصی)
  اگر چه افزونه save complete دیگر با ورژن های جدید موزیلا سازگار نیست اما اینگونه که نگارنده مقاله گفته نیست و بین ذخیره وذخیره کامل تفاوت وجود دارد وقتی در حالت عادی و با save page as صفحه را ذخیره می کنیم خیلی مواقع صفحه ناقص و به هم ریخته ذخیره می شود و قالب صفحه حفظ نمی شود. هدف از افزونه save complete ذخیره صفحه به همان شکلی است که در اینترنت می بینید توضیحات بهتر را در لینک زیر می توانید ببینید :(این افزونه با ورژن های 4 به بالا سازگار نیست)
  http://www.iranget.com/firefox-save-complete-plugin/
  افزونه scrapbook از جهاتی مناسب نیست. در حالت مرور افلاین اگر بخواهید با دابل کلیک کردن روی صفحه آنرا ببینید باید سراغ محتویات ذخیدره شده بروید آنجا می بینید که صفحه و تمام فایل های مربوط به آن در یک پوشه ذخیره شده و باید فایل index.htm درون پوشه را اجرا کنید که از ذخیره به صورت یک فایل htm کنار یک پوشه ملحق شده هم بدتر است !
  فرمت maff را می توان با winrar یا7-zip باز کرد که نتیجه اش یک فایل html همراه پوشه مربوطه است که برای کارهای حرفه ای که اشاره کردید مناسب است وگرنه برای من وامثال من که فقط می خواهیم ارشیوی از صفحات داشته باشیم همان تک فایل mht و maff مناسب تر است.

 24. صفا می‌گوید

  سلام.من ميخام كل صفحه رو با عكس هاش براي حالت آفلاين ذخيره كنم.از فرمت وب پيج كمپلت استفاده كردم ولي نامرتب ذخيره ميشه.متن و عكس ها بهم ميريزه.خيلي مهمه برام.

  1. رسول می‌گوید

   همین افزونه هایی که معرفی کرده درست ذخیره می کنه دیگه. مثلا Mozilla Archive Format رو نصب کن بعد از منوی فایل save page in archive as رو بزن از کرکره ای یکی از فرمت های ارشیو انتخاب کن (فکر کنم maff بهتره)

 25. آیدین می‌گوید

  وقتی با موزیلا save as page میکنم صفحه سیو میشه ولی من میخوام آدرس سایت به طور کامل ذخیره بشه راهی وجود داره؟

 26. مصیو می‌گوید

  اقا دمت گرم خیلی باحالی………………… بوووووووووووووووس

 27. artin می‌گوید

  سلام دوست من .سوالي كه دارم اينه كه مثلا همين صفحه رو ميخوام سيو كنم با عكساش ونوشته ها ….در ورد كه ذخيره ميكني تمام به هم ميريزه لطفا كمك كنيد.مثلا عكساي آموزشي كه گرفتي و گذاشتي چطور اين كارو كردي؟مثلا مطالب اين صفحه با عكسايي كه داره و متنش چطور در كامپيوتر بريزم؟چون هميشه اينترنت ندارم ممنون و اگه زود پاشخ بدين بيشتر ممنون

 28. مهدیه می‌گوید

  سلام .من صفحات وب را با روش بیان شده ذخیره کردم و مشکلی نداشتم .اما مدتی است که بعد از باز کردن صفحه ذخیره شده ، صفحه اصلی کروم یا فایر فاکس باز می شود .مشکل از کجاست؟ ممنون

 29. رویا می‌گوید

  من آشناییم باکاامپیوتر خیلی کمه ویندوز 8 داره سیستمم. برای سیو کردن صفحه های وب هیچ کدوم از این امکانات رو نداره.چکار باید بکنم؟

 30. سينا می‌گوید

  خب يعني براي هميشه تنظيم ميشه يانَ؟

 31. فاطمه قنبری می‌گوید

  با تشکر بسیار
  آموزش خیلی مفیدی بود

 32. میثم می‌گوید

  با سلام

  با روشی که گفتید صفحه وب رو ذخیره کردم اما وقتی بازش میکنم همش عددوحروف می افته

  ممنون از سایت خوبتون

 33. hamid می‌گوید

  سلام می خوام یک وب پیج را ذخیره کنم حجمش نزدیک 20 مگابایت می شود خواهشاً بگید چطوری عکس های وب را حذف کنم یعنی بدون عکس ذخیره کنم ؟؟؟ سپاس .

 34. hassan می‌گوید

  مرسی
  عالی بود

 35. محدثه D می‌گوید

  لام واقعا بهم کمک کرد ممنونم*

 36. محدثه D می‌گوید

  ممنون

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   خواهش می‌کنیم

 37. nastaran می‌گوید

  سلام .من صفحه ای رو در اکسپلور ذخیره کردم ولی بعد که صفحه رو باز کردم فقظ اعداد افتاده با یه سری کلمات ناخوانا میشه لطفا راهنمایی کنید

 38. مصطفی می‌گوید

  خوب بود

  ولی درباره چگونگی ذخیره کردن صفحات اپرا مینی توی گوشی هم بنویس

 39. گلی می‌گوید

  سلام چطوری مطالب سایت را در ورد کپی کنم؟

 40. میلاد می‌گوید

  سلام خسته نباشیدمن میخامصفحه مرورگرم که ویدیو داره نمیشه دانلود بشه میخام کل صفحه رو ذخیره کنم بعد به صورت افلاین نگاه کنم…هرجی میکنم نمیشه…

 41. مسعود می‌گوید

  سلام من صفحه ای رو زخیره میکنم که به زبان فارسی هست اما بعدا که میرم توش زبانش چینی شده میتونید بگید مشکلش از کجاست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ذخیره یک صفحه به طور کامل به طوری که من بعدا قادر به خواندن آن باشم؟ چرا من باید این کار انجام دهم؟ آیا، نمی توانیم صفحات مورد نیاز را به عنوان bookmarks داشته باشیم؟ چرا اما این روش تا زمانی که به