معرفي 4 پلير برتر

 • 1389/5/18
 • سپهر خيري
 • 18

در اين مقاله قصد دارم تجربيات خودم در مورد چند مديا پلير را كه تا كنون از آنها استفاده كردم را در اختيار شما بگذارم.

شايد وقتي كه مي خواهيد يك موزيك , فيلم يا هر چيز ديگر را در كامپيوتر خود اجرا كنيد اولين چيزي كه از ذهن شما مي گذرد پلير آن باشد. اينكه كدام پلير سريع تر , آسان تر و با كيفيت و امكانات بيشتري مي تواند كار شما را انجام دهد.

شما هم حتما از پلير هاي متفاوتي استفاده كرده ايد و از هر كدام تجربه ي به خصوصي داريد. ولي اگر هنوز يك پلير جامع كه بتواند همه ي خواسته هاي شما را رفع كند را پيدا نكرده باشيد. به همين خاطر در ادامه ي مقاله به شما چند پلير جامع و برتر را به شما معرفي خواهم كرد تا شايد بتواند به شما در تصميم گيري كمك كند.

گرچه مي توان در مورد كارايي ها و امكانات و ويژگي هاي خاص هر كدام از اين پلير ها چندين صفحه نوشت اما تا حد امكان معرفي مختصري از آن ها خواهيم داشت.

 1. 1. VLC

اولين پليري كه مورد نظرم بود !

اين پلير بر روي اكثر سيستم عامل ها از جمله ويندوز قابل استفاده است . البته به جز نسخه هاي مختلف ويندوز روي سيستم عامل هايي همچون Mac و اكثر نسخه هاي Linux‌ قابل اجراست.

يكي از ويژگي هايي كه اين پلير را نسبت به بقيه برتر كرده اين است كه بدون نياز به Codec‌ ها قابليت اجراي اكثر فرمت هاي ويدئويي را دارد . مثلا اين پلير بدون هيچ كدكي فرمت FLV را براحتي اجرا مي كند در صورتي كه اكثر پلير هاي ديگر اين قابليت را ندارند. همچنين اين پلير قابليت پخش DVD‌ و فايل هاي HD را دارد

از ويژگي هاي به خصوص اين پلير مي توان به كم حجم بودن ,‌سريع بودن و Portable ‌بودن آن اشاره كرد. همچنين اين پلير قابليت عكس برداري از ويدئوي در حال پخش شما را دارد. و ديگر امكاني كه اين پلير به شما مي دهد اين است كه شما مي توانيد تصميم بگيريد كه از كدك هاي موجود بر روي كامپيوترتان استقاده كند يا نه.

در ضمن اين پلير براي پخش ويدئو هايي كه نا كامل دانلود شده اند يا ويدئو ها و DVD‌هاي آسيب ديده مناسب است و براحتي آن ها را اجرا مي كند.

از آنجايي كه اين پلير طرفداران زيادي هم دارد احتمالا شما هم از اين پلير سبك و رايگان استفاده مي كنيد . پس ديگر نيازي به توضيحات بيشتر ندارد.

براي دانلود اين پلير:

http://www.videolan.org/vlc/

18 مگابايت

در لينك بالا سيستم عامل مورد نظر خود را انتخاب كنيد و سپس VLC  را دانلود كنيد.

2.KM Player

تصميم گيري بين انتخاب كردن KM Player ‌ و VLC‌خيلي سخت است! از نظر من KM Player‌ نتنها چيزي از VLC‌كم ندارد بلكه از بعضي نظر ها نسبت به آن برتري هم دارد. اما به هر حال اين پلير دومين پلير ليست ما شد.

بعد از نصب اين پلير ديگر لازم نيست حتي به پلير هاي ديگر فكر كنيد ! چون اكثر فرمت هاي ويدئويي و صوتي را براحتي اجرا مي كند و همانند VLC‌مي توانيد انتخاب كنيد كه از Codec‌هاي استقاده  كند يا نه. همچنين قابليت پخش DVD ها را هم دارد.

از ديگر قابليت هاي جالبي كه دارد مي توان به ظبط كردن ويدئو در حال پخش اشاره كرد. شما براحتي مي توانيد در حالي كه ويدئو مورد نظرتان در حال پخش است قسمتي از آن را كه مي خواهيد ظبط كنيد.

همچنين امكان گذاشتن فيلتر ها و افكت هاي مختلف روي ويدئو ي در حال پخش را داريد كه كمتر پليري اين امكان جالب را به شما مي دهد.

اين پلير هم همانند VLC كم حجم و رايگان است. و نكته ي قابل توجه ديگر اينكه ,‌شما براحتي مي توانيد ظاهر اين پلير را تغيير دهيد. Skin‌ هاي زيادي در اينترنت براي اين پلير موجود است كه بسيار هم متنوع و خلاقانه هستند و باعث شده كه ظاهر اين پلير شما را خسته نكند.

براي دانلود اين پلير:

http://kmplayer.en.softonic.com/download

14 مگابايت

3.Media Player Classic

اين پلير ساده ترين و كم حجم ترين و با قابليت ترين پليري است كه تا كنون  ديده ام.

البته عرضه ي اين پلير متوقف شده ولي به جاي آن Media Player Home Classic منتشر مي شود كه تفاوت چنداني ندارد.

اين پلير فقط براي سيستم عامل ويندوز قابل استفاده است. و از نظر ظاهر شبيه به Windows media Player 6 ‌است.

اما پشت اين ظاهر ساده امكان پخش بسياري از فرمت هاي ويدئو يي را دارد. از جمله پخش DVD و فايل هاي MPEG و فرمت Ogg .اگر شما Codec  هاي زير را نصب كنيد به شما قول مي دهم كه ديگر نيازي به  پلير هاي خاص مثل Quicktime ‌ و پلير هاي فلش نخواهيد داشت.

http://www.free-codecs.com/FFDShow_download.htm

http://www.free-codecs.com/Real_Alternative_download.htm

http://www.free-codecs.com/QuickTime_Alternative_download.htm

http://www.softpedia.com/progDownload/Winamp-Alternative-Download-23376.html

براي دانلود اين پلير ورژن Home Cinema:

http://mpc-hc.sourceforge.net/download-media-player-classic-hc.html

فقط 3 مگابايت !!

ورژن Classic:

http://www.free-codecs.com/media_player_classic_download.htm

البته همانطور كه گفته شد اين پلير ديگر منتشر نمي شود به همين دليل  لينك دانلود از سايت اصلي نيست.

به هر حال حجم آن 2 مگابايت است !

اين پلير Portable  است و نياز به نصب ندارد.(Media Player Classic)

4.Jet Audio

اين پلير طرفداران خاص خودش را دارد . و از طرفي افرادي هم هستند كه حتي نمي خواهند Jet Audio  را روي كامپيوترشان ببينند.

اين پلير ويژگي هاي خاصي دارد كه ديگر پلير هاي ديگر ندارند اما نكته ي منفي در مورد آن سنگين بودن آن در حال اجراست. ( البته در مقايسه با پلير هايي كه تاكنون معرفي شده وگر نه پلير هايي هستند كه چند برابر Jet Audio سنگينتر اند(

يادم مياد چند سال پيش كه سيستم زياد خوبي نداشتم وقتي كه داشتم موزيك گوش مي كردم و با Firefox كار مي كردن وقتي كه تعداد صفحه هاي Firefox‌ زياد مي شد كامپيوترم هنگ مي كرد و بايد Jet Audio ‌را مي بستم. البته نبايد فراموش كرد كه توانايي پردازش سيستم من هم خيلي پايين بود :p در كل از اينجا پي بردم كه Jet Audio  نسبت به بقيه پلير ها سنگين تر است. البته مشكلات به خصوصي هم براي آن بوجود مي آيد كه گاهي اوقات حل شدني نيست !

خب فكر كنم به اندازه ي كافي از نكات منفي گفته باشم. بريم سر نكات مثبت :

اولين نكته اي كه توجه شما را هم جلب خواهد كرد . دسته بندي كردن فايل هاي صوتي و تصويري شما است.

شما مي توانيد براحتي براي خود Playlist‌ تشكيل دهيد و CD‌ها و DVD‌هايي كه تعداد زيادي فايل صوتي و تصويري دارند بهترين راه براي اجرا و ليست كردن آن ها استفاده از اين نرم افزار است.

شما همچنين مي توانيد بعد از نصب چند Codec‌ اكثر فايلها را اجرا كنيد. البته اين پلير براي پخش DVD ها زياد مناسب نيست. و البته بعد از نصب كدك ها شما قابليت Convert ‌كردن فايل هاي صوتي و تصويري به هر فرمت ديگري را داريد. هنگامي كه از اين برنامه استفاده كنيد متوجه مي شويد كه تا چه حد در اين كار كامل است.

ديگر قابليت آن امكان رايت كردن CD و DVD‌ است كه در اين كار هم نسبتا تكامل يافته است.

امكانات زيادي كه هنگام Playback داريد مثل گذاشتن افكت هاي صوتي و تغيير سرعت پخش هم به نحو اعجاب انگيزي جالب است. همچنين Skin  هاي زيادي براي آن وجود دارد كه شما از ظاهر آن خسته نمي شويد.

اما اين پلير دو ورژن مختلف دارد. ورژن Basic ‌كه  رايگان است ولي امكانات كمتري دارد.

كه از لينك زير مي توانيد آن را دانلود كنيد:

http://www.jetaudio.com/download/

و ورژن Plus  كه امكانات بيشتري مثل قابليت Convert ‌كردن و بسياري امكانات ديگر را دارد كه اين ورژن رايگان نيست.

http://www.4shared.com/file/183395347/6587bb68/JetAudio_800510_Plus_VX.html

حجم اين برنامه 30 مگابايت است.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 18 دیدگاه
 1. من همه اینهایی که شما گفتی رو امتحان کردم. ولی بعد به این نتیجه رسیدم که هیچ کدوم رابط کاربری Windows Media Player و Media Center رو ندارن. پس فقط با نصب K-lite الآن تمام فرمت هایی رو که اون ها می تونن بخونن من با خود WMP12 و WMC باز می کنم. KmPlayer هم گذاشتم Portable برای فلشم.

 2. یه نکته مهم رو درباره طرفداران جت آئودیو فراموش کردید! اون هم امکانات کار و کنترل برنامه با کیبرد هستش که درسته که بقیه (مثلا کا ام پلیر) هم اون رو دارند! ولی راحتی و کارایی “کنترل با کیبرد” هیچ کدوم به jetaudio نمیرسه! و اصلی ترین دلیل من برای استفاده از jetaudio و عدم استفاده از kmplayer همینه…!!! و ازین نظر آدم رو یاد نرم افزارهای مایکروسافتی و حتی ویندوز میندازه!!

 3. این 4 پلیری که معرفی کردین بی شک جز بهترین ها هستند(غیر از مدیا پلیر، از نظر من) اما جای 2 تای دیگه خالیست که گفتم یه اشاره ای به اونا کنم

  GOM Player یک پلیر واقعا کوچک (حدود7 مگ) و همانند vlc همه جور فرمتی را بدون نیاز به کدک پخش میکنه .. که میتونید از http://www.gomlab.com دانلود کنید.
  SMPlayer همانند vlc یک پلیر متن باز هستش .. زیاد باهاش کار نکردم اما ازش راضی بودم، پلیر کاملی هست. اینم سایتش smplayer.org

  اما به شخصه km player ترجیح میدم، یه جورایی بهش معتاد شدم، همان طور که رضا گفت فلش رو هم ساپورت میکنه اونم خیلی کامل حتی باهاش میتونی گیم فلش بازی کنی! فقط یه مشکل باهاش دارم اونم اینکه سایت درست حسابی نداره و از طریق فروم اطلاع رسانی میکنه

 4. سلام
  اقاي به اظلاح كارشناس نويسنده اين قسمت سپهر خیری چطور شما پلير قدرتمندي مثل
  PotPlayer 1.5.33573 نام نرم افزار پخش کننده انواع فایل های مالتی مدیا می باشد که از طرف شرکت سازنده نرم افزار معروف KMPlayer عرضه شده است. این نرم افزار دارای پخش با کیفیت فوق العاده بالا می باشد و از تمامی فرمت های صوتی و تصویری مدرن ، پشتیبانی می کند. این نرم افزار دارای طراحی مدرنی می باشد و به سادگی قابل تنظیم بوده و به راحتی می توان به ضبط صداهای در حال پخش پرداخت. از جمله دیگر ویژگی ها می توان به پلاگین DSP اشاره کرد که برای نشان دادن زیرنویس فیلم ها به کار گرفته می شود.این نرم افزار از گستره عظیمی از تنظیمات پشتیبانی می کند که می توانید کیفیت ویدیوهای خود را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشید.
  شرکت سازنده km player به خاطر اینکه تو کشور سازنده ( کره جنوبی ) دیگه استقبالی از این نرم افزار نمیشه به فکر ساختن این نرم افزار افتاد چون تو نظر سنجی اکثرا از محیط یکنواختش شکایت داشتن و تا چند مدت دیگه از رده خارج شدنش رو رسما اعلام خواهند کرد
  من الان دوماهه که از pot player استفاده میکنم … کیفیت صداش فوق العاده اس … km player همچین کیفیت صدایی رو تو خوابم نمی بینه … این برنامه تازه اومده و برای اولین بار عالی کار کرده … تا چند مدت دیگه می بینید همه از این پلیر استفاده خواهند کرد و نکته دیگه این که محیط کاربر پسندتری نسبت به بقیه برنامه ها داره … یه بار استفاده کنین نظرتون عوض میشه … لطفا اینقدر بی انصاف نباشید …

  ضمنا شما چطور وي ال سي را پلير خوبي مي داند اين پلير اصلا پلير خوبي نيست نه ظاهر خوبي نه

  – نرم افزار پات پلیر 10 برابر از km بهتره زیرا:

  1-موقعی که من یک فیلم فول اچ دی رو با پات پلیر اجرا کردم 5 ثانیه زود تر از km بازش کرد
  2-کیفیت تصویر پات پلیر 5 برابر km هست(شخصا این یکی رو با چشم خودم دیدم)
  3-وقتی فیلم فول اچ دی رو با پات پلیر نگاه میکنی مثل این میمونه که آب و هوای صاف و پاکه ولی وقتی با km نگاه میکنی هیچ فرقی با آب و هوای تهران نداره
  4-کیفیت صدای pot چند برابر km هست
  5-پوسته های مختلف و زیادی داره
  6-امکاناتش خیلی بهتر از km است
  7-هنگ نمیکنه ولی km مثل سگ هنگ میکنه
  8-سریع تر و راحت تر نصب میشه
  9-سریعتر هم پاک میشه
  10-راحت میشه آپدیت کنی ولی آپدیت اخری km از نسخه های قبلیش هم مزخرف تر بود

  دیگه چی بگم سالار.چشم آدم حسود کور که بعضی از افراد تحمل دیدن پیشرفت pot player رو ندارند
  برو دانلود كن بعد مي بيني كام پلير بهتره يا پوت پلير ؟
  http://dl2.soft98.ir/soft/PotPlayer.1.5.33573.x86.rar

  در مورد صوتي جي تاديو سلطان پلير هاست به نظر من رتبه 4 دادن به اين پلير بعيد است

  1. سلام آقا مجید من همیشه نظرات تو رو کامل در زنگوله و گویا آی تی و…درمورد آنتی ویروس و… خوندم.اگه سایتی دارین.در نظرات وبلاگم بذارید.ممنون

   در ضمن منم از km چند وقتی هست به potplayer اومدم عالیه,فقط مشکلم باهاش اینه که وقتی یه آهنگ پخش میشه,یه ویدئو باز کنی بصورت فول باز نمیشه باید یا فول کنی یا ببندی و دوباره بازکنی(درحالت پخش تک پنجره ای).

 5. سلام
  دوست عزیز اقاي سپهر حيدري کا ام پلیر نسخه اخرش گند زده است نه کیفتی ونه صدایی دایم هنگ می کنه یکبار برو پوت پلیر را نصب بکنم بعد این فایل رجیستری را دانلود اجرا کن بهترین تنظیمات پوت را انجام میده ان وقت می ببنی مقایسه پوت با کا ام همانند خاک است با طلا

  در مورد کا ام هم من با ورژنای بالای 2
  مشکل دارن,باگ دارن, گیر میکنن, کیفیتشون پائینه,فایلای رسیورو درست پخش نمیکنن, عقب جلو میکنی مکث میکنن

  چون پروزه اش فروخته شده به شرکت پاندورا

  فایل رجیستری بهت میدم کلیک کن بعد اوکی کنبهترین تنظیمات پات

  اعمال میشهامیدوارم لذت ببری

  PotPlayer 1.5.33573 Final

  دانلود از سایت سافت گذر :

  http://dl.softgozar.com/Files/Softwa…tgozar.com.exe

  اين فايل زير را دانلود كن
  http://www.8pic.ir/images/2amwoi6flt119sf0196.rar

  فایل رجیستری را دانلود کرده بهترین تنظیمات پات پلير

  اعمال میشه امیدوارم لذت ببری رویش کیلک کرده وپیغام yes یا no می دهد شما روی yes کلیک می کنید وبعد okمی زنید بعد پوت پلیر را باز می کنید کشوی سفید را می بندیدابعادش کادر پوت پلیر را با ماوس تنظیم می کنید بروی پوت پلیر راست کلیک می کنید تو صفحه برنامه راست کلیک کنید و وارد منو Aspect & Ratio شین… قسمت fit windows کلیک کنید بعد کافیه یک فایل mkv را با زیرنویس فارسی با پوت اجرا کنید می بینید کیفیت تصویر وزیرنویس بسیار بالاست اگه زیرنویس انگلیسی بود کافیه بروی پوت راست کلیک کرده و از منوی زیرنویس قسمت فارسی را انتخاب کنید

  براي مشكل ابعاد

  براي اين مشكل اين كار را بكن :

  تو صفحه برنامه که هستین کلید j رو فشار بدین و یه قسمتش دیگش هم تو صفحه برنامه راست کلیک کنید و وارد منو Aspect & Ratio شین… ابعادش را تنظيم مي كني

  به نظر من بهترين پلير پخش فيلم پوت پلير واسپلاش پرو و بهترين پلير موزيك جي تاديو است

  شرکت سازنده km player به خاطر اینکه تو کشور سازنده ( کره جنوبی ) دیگه استقبالی از این نرم افزار نمیشه به فکر ساختن این نرم افزار افتاد چون تو نظر سنجی اکثرا از محیط یکنواختش شکایت داشتن و تا چند مدت دیگه از رده خارج شدنش رو رسما اعلام خواهند کرد
  من الان دوماهه که از pot player استفاده میکنم … کیفیت صداش فوق العاده اس … km player همچین کیفیت صدایی رو تو خوابم نمی بینه … این برنامه تازه اومده و برای اولین بار عالی کار کرده … تا چند مدت دیگه می بینید همه از این پلیر استفاده خواهند کرد و نکته دیگه این که محیط کاربر پسندتری نسبت به بقیه برنامه ها داره … یه بار استفاده کنین

  اما خداییش من فرمتهای سنگین تصویری خودم رو با km ورژن جدیدامتحان کردم خیلی کند و بی کیفیت ولی با pot خیلی سریع و با کیفیت اجرا شد من صرفا خواستم یه مقایسه بین دو محصول با نام های متفاوت از یک شرکت سازنده یکسان انجام بدم…شما این همه تفاوت بین این دو ببینید چه نظری می دید..در ضمن من media player classic رو هم از این سایت گرفتم تمام فرمت ها رو به خوبی اجرا کرد..به نظر من که عضو کوچکی از این سایت بزرگ هستم اول potplayer و دوم media player classic..

 6. سلام
  نوسينده اين قسمت بهتره بجاي 4 پلير برنر دنيا بنويسي 10 پلير برتر دنيا چون پلير هاي بهتري امده اند مثل پوت پلير واس پلير و اسپلاش پرو

  لينك زير را بخوان

  http://sarbazesefr.blogsky.com/1390/10/04/post-3356/

  معرفی 6 مدیاپلیر برتر
  ارسال در تاریخ یکشنبه 4 دی ماه سال 1390 توسط سرباز صفر

  در گذشته نه‌چندان دور انتخاب یک پخش‌کننده فایل‌های چندرسانه‌ای کار ساده‌ای نبود، به طوری که برای فرمت‌های مختلف فایل‌ها، باید نرم‌افزارهای مخصوصی را روی سیستم نصب می‌کردیم. تا اینکه بالاخره نرم‌افزار ویندوز مدیاپلیر عرضه شد. با وجود اینکه از زمان انتشار اولیه این نرم‌افزار در کنار سیستم‌عامل ویندوز تاکنون، ویژگی‌های بسیاری به آن افزوده شده است، با اکثر فرمت‌های مورد نیاز کاربران سازگاری ندارد. بعدها شرکت‌های مختلف اقدام به طراحی و توسعه نرم‌افزارهای متنوع پخش فایل‌های چندرسانه‌ای کردند که Winamp و iTunes را می‌توان از بهترین‌های موجود به حساب آورد. با این حال این دو نمونه ذکرشده از منابع زیاد سیستمی استفاده کرده و در برخی مواقع با ارائه تبلیغات برای کاربر مزاحمت‌هایی ایجاد می‌کنند. با گشت و گذار عمده‌ای در دنیای وب به چند نمونه از بهترین مدیاپلیرها برخوردم که قادر هستند اکثر فایل‌های چندرسانه‌ای – از موسیقی دیجیتال گرفته تا فیلم‌‌های دی‌وی‌دی باکیفیت بالا – را با کم‌ترین مصرف منابع رایانه (از جمله حافظه اصلی) پخش کنند. در این نوشته می‌توانید ویژگی‌های پخش‌کننده‌های صوتی تصویری قدرتمند را خوانده و گزینه مورد نظر خود را برای نصب انتخاب کنید.

  Pot Player

  Pot Player در حال حاضر پادشاه جدید نرم‌افزار‌های پخش مدیا به حساب می‌آید. این برنامه یک پخش‌کننده قدرتمند است که توسط نویسنده نرم‌افزار محبوب KMPlayer طراحی و توسعه یافته ‌است. کیفیت‌ تصاویر ویدئویی که توسط Pot Player به نمایش گذاشته می‌شود بسیار قابل قبول بوده و یکی از ویژگی‌‌های اصلی نرم‌افزار، سادگی استفاده از آن است. بخش توسعه این برنامه بسیار پرکار است و تقریبا هفته‌ای یک بار دو بسته به‌روزرسانی برای علاقه‌مندان منتشر می‌کند. نسخه اصلی نرم‌افزار کره‌ای بوده و تقریبا کلیه بخش‌های آن در نسخه انگلیسی به خوبی ترجمه شده‌اند. پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از فرمت‌های متنوع و پرکاربرد چندرسانه‌ای، تنظیمات پیشرفته و قابل توجه برای مشاهده و ویرایش فایل‌ها و مصرف بسیار کم منابع داخلی سیستم از دیگر ویژگی‌های مهم Pot Player به حساب می‌آیند. توسط این نرم‌افزار می‌توان تا یک هزار فایل چندرسانه‌ای را همزمان پخش کرد.گویا برنامه نویس کره ای برنامه معروف The KMPlayer پروژه برنامه را فروخته و برنامه جدید ،قوی تر، و تکمیلی به نام PotPlayer را شروع نموده استتمام چیزها در potplayer قابل تنظیم حتی من mkv هایی رو با دو صدای فارسی و انگلیسی میکس کردم میتونی انتخاب کنی کدوم audio رو پخش کنه (توی mkv!).
  برخلاف kmplayer که هنگ میکنه سرعت بالای forward کردن این پوت پلیر دیونه وار عالیه و از هنگ خبری نیست.
  این برنامه توسط خود نویسنده km player نوشته و آپدیت میشه و آپدیتش خیلی سریعه. به عبارت دیگر kmplayer رو این برنامه نویس کره ای به شرکت پاندورا فروخته . حالا میفهمین چرا دو سال گذشته 2 تا آپدیت هم به زور داشته؟

  این پلیر علاوه بر امکانات The KMPlayer به بهینه سازی تقویت نقاط ضعف آن پرداخته و توانسته خود را بعنوان یکی از بهترین پلیرهای چندرسانه ای خود را مطرح سازدهمچنین برگزیده شده به عنوان بهترین پخش کننده فایل ویدویی از سایت lifehacker

  وب‌سایت: www.potplayer.org

  VLC MediaPlayer

  VLC Media Player، یکی دیگر از بازیکنان فعلی در این زمینه است که اتفاقا از محبوبیت بسیار بالایی هم برخوردار است. این نرم‌افزار به نوعی یک پخش‌کننده Cross-Platform به شمار می‌رود، بدان معنا که بر روی سیستم‌عامل‌های مختلفی می‌توان آن ‌را نصب و اجرا کرد. VLC از ویندوز، مکینتاش و نسخه‌های متنوع لینوکس پشتیبانی می‌کند. طراحی ظاهری نرم‌افزار بسیار عالی بوده و یک منوی سرراست و ساده دارد. یکی از نقاط قوت VLC نسبت به دیگر نمونه‌های مشابه، قابلیت سفارشی‌سازی پیشرفته بخش‌های مختلف از جمله نوار ابزار برنامه است. این برنامه را می‌توان در دسته پخش‌کننده‌هایی با مصرف حافظه کم و قدرتمند قرار داد که با وجود امکانات بی‌شمار، دارای رابط کاربری قابل قبولی است. از ویژگی‌های کلیدی VLC می‌توان به قدرت تعمیر محتوای آسیب‌دیده فایل‌های چندرسانه‌ای اشاره کرد به طوری که پس از ترمیم قابل نمایش باشند.

  وب‌سایت : www.videolan.org/vlc

  KMPlayer

  زمانی که بحث یک پخش‌کننده قوی با امکانات بسیار و در عین حال سادگی کاربری به میان می‌آید، KMPlayer خود را یک سروگردن از بقیه بالاتر نشان می‌دهد. این پخش‌کننده که با عناوین K-Multimedia player و KMP نیز شناخته می‌شود از فرمت‌ها و کدک‌های بسیار زیاد پشتیبانی می‌کند، به طور قابل توجهی امکان سفارشی‌سازی دارد و در چندین زبان مختلف قابل دسترسی و دانلود است. ویژگی کلیدی برنامه، رابط کاربری ساده‌ است، به طوری که تنها با یک راست‌کلیک روی پنجره اصلی نرم‌افزار قادر هستید تقریبا به کلیه تنظیمات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. با وجود همه سادگی‌ای که KMP دارد، نباید آن ‌را یک پخش‌کننده با امکانات کم در نظر گرفت، چرا که در بخش Configuration آن مجموعه عظیمی از تنظیمات مختلف وجود دارد که به کاربران حرفه‌ای امکان ویرایش تخصصی فرمت‌های گوناگون را می‌دهد.

  وب‌سایت: www.kmplayer.com

  SPlayer

  امروزه بسیاری از کاربران ویندوز به دنبال یافتن جایگزینی برای مدیاپلیر این سیستم‌عامل هستند. SPlayer، یک نرم‌افزار متن‌باز است که مبتنی بر MPC-HC و ffmpeg بوده و می‌توان آن‌ را جایگزین بسیار مناسبی برای نرم‌افزار پیش‌فرض ویندوزی دانست. پنجره اصلی این برنامه دارای ابعاد جمع و جوری است و فضای کاری بسیار کمی از صفحه شما را اشغال خواهد کرد. دکمه‌های کنترلی SPlayer تنها زمانی فعال می‌شوند که با اشاره‌گر ماوس روی آنها بروید. این موضوع باعث خواهد شد زمانی که نرم‌افزار در وضعیت غیرفعال قرار دارد میزان حافظه مصرفی رایانه شما کاهش پیدا کند. نرم‌افزار SPlayer، دارای دو حالت مختلف برای نمایش و پخش‌ فایل‌های چندرسانه‌ای است؛ کیفیت و کارایی. بدین ترتیب در صورتی که سرعت پخش فریم‌ها برایتان مهم است می‌توانید به وضعیت کارایی سوئیچ کنید.
  وب‌سایت : www.splayer.org/index.en.html

  KantarisMedia Player

  Kantaris Media Player یک پخش‌کننده متن‌باز و قدرتمند است که ازکتابخانه‌های پیشرفته صوتی و تصویری پشتیبانی می‌کند. اولین موضوعی که در استفاده از این برنامه توجه شما را به خود جلب می‌کند رابط کاربری آن است. در بالای پنجره اصلی نرم‌افزار دوزبانه مختلف وجود دارد که یکی برای پخش فایل‌ها و دیگری برای مدیریت پلاگ‌این مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویژگی اصلی و کلیدی نرم‌افزار Kantaris را می‌توان توانایی این ابزار در فرآیند Encode کردن متن‌های مختلف زیرنویس به‌حساب آورد. این نرم‌افزار پخش‌کننده در صورت نیاز می‌تواند از طریق وب به یک پایگاه داده عظیم زیرنویس متصل شده و مورد مناسب شما را برایتان پیدا کند. توسط این برنامه می‌توان اکثر فایل‌های ویدئویی و صوتی امروزی را بدون نیاز به نصب بسته‌های کدک با کارایی و کیفیت بالا پخش کرد.

  وب‌سایت: www. kantaris.org

  Media Player Classic Home Cinema

  Media Player Classic به راحتی نصب می‌شد، امکانات بی‌شمار داشت و رابط کاربری ساده‌ای را در اختیار کاربر می‌گذاشت. متاسفانه تیم توسعه و پشتیبانی Media Player Classic، مدتی است که فعالیت خود را متوقف کرده است. ولی با این حال یک جایگزین مناسب برای آن وجود دارد: Media Player Classic Home Cinema. این برنامه مانند نسخه قبلی‌اش، حجم کمی داشته و با این وجود پخش‌کننده کاملی است. از لحاظ ظاهری شبیه مدیاپلیر نسخه 6.4 ویندوز است اما نباید گول ظاهر ساده و بی‌شیله پیله آن‌ را بخورید چرا که با ورود به بخش تنظیمات و منوها به امکانات ویژه‌ای که دارد پی خواهید برد. MPC از انواع فایل‌های ویدئویی چون دیسک‌های دی‌وی‌دی، MPEG1، MPEG2، MPEG 4 و x.264 پشتیبانی می‌کند. در صورتی که نرم‌افزارهای RealPlayer و یا QucickTime روی سیستم نصب شده باشند، MPC می‌تواند از معماری آنها استفاده کند.

  1. مجيد جان… چرا اينقد اين نويسنده رو ميكوبي شما برادر؟…

  2. سلام
   بخاطر اين است من دوست دارم اطلاعات كامل در وبلاگ قرار گيرد ايا مگه ما فقط 4 پلير در دنيا داريم الان پلير هاي قويتري امده اند مثلا در صوتي ويناپ وتصويري gom player و همين pot player خيلي ها معتقدند از كا ام بهتر است يا splash pro و power dvd و splayer و corel win dvd و يا all player

   روز به روز داره شركت هاي نرم افزار هاي جديد وبا كيفيت ارايه ميدهند ما نبايد فقط روي نرم افزار هاي سنتي فكر كنيم اگه تند رفتم از نويسنده اين قسمت معذرت مي خواهم

 7. سلام

  شما می توانید پوت پلیر اخرین نسخه را از سایت زیر دانلود کنید

  در این نسخه جدید مشکل هنگ کردن در موقع بسته شدن نرم افزار برطرف شده.
  و برای دوستی که گفتند چطوری وقتی یه فایل رو باز میکند توی پلی لیست نره و مستقیم پخش بشه، preferences رو باز کنند و از قسمت general، گزینه multiple instances رو روی گزینه disable:play files in existing pot player instances قرار بدن و همچنین برای اینکه آیکون نرم افزار در تسک بار (نوار وظیفه) بیاد در همون صفحه گزینه tray icon رو روی do not show تنظیم کنند

  زبان پیش فرض انگلیسی است اما زیرنویس را می توانی با alt + L تغییر بدی

  دوم با دکمه ALT + C وانتخاب فرمت MKV و دکمهStart می توانی فیلم را ضبط کنی یا به فرمت دیگر کپچر کنی

  اخرین نسخه پوت پلیر PotPlayer 1.5.40688 Stable x86/x64:

  http://www.softgozar.com/WebPage/Download.aspx?SoftwareId=1286&Title=PotPlayer-1.5.40688-Stable-x86/x64

  به نظر من پات از کا ام کیفیت خوبی در پخش فیلم داره ، کا ام در نسخه های بعدی که بعد از نسخه 2/9ارائه شد کارائیش رو از دست داد
  تازه در پخش فایلهایی که از گیرنده های دیجیتالی رسیو میشه ناتوان عمل میکنه و به کدک نیاز داره! ولی پات اصلا چنین مشکلی نداره

 8. سلام من به تازگی km player روی ویندوز 7 نصب کردم و موقع اجرای فیلم صدا داره ولی تصویر نداره چه کار کنم؟

 9. سلام بر همه دوستان.آقا PotPlayer واقعا خیلی عالیه. من یه فایل تصویری با پسوند MKV از یوتیوب دانلاود کردم به سایز 700 مگابایت . بعد زمانی که این فایلو اجرا کردم به صورت چهار خونه چهارخونه های ریز درهم برهم دیده میشد. لازم به ذکر است که با پلیرهای KMPLAYER و VLC و MEDIA PLAYR اجرا کرده بودم. من فکر میکردم فایل بد دانلاود شده. داخل اینترنت دنبال نرم افزار ترمیم فایل تصویری گشتم و یکی دوتا نرم افزار برای ترمیم پیدا کردم ولی متاسفانا درست نشد. به صورت اتفاقی وارد این صفحه شدم و نظر دوستان رو خوندم و برای تجربه پلیر POTPLAYER رو دانلاود کردم. بعد فایل به ظاهر خرابو داخل POTPLAYER اجرا کردم. به صورت خیلی خارق الاده دیدم فایل خیلی صاف و شفاف اجرا شد.با چه کیفیت صدایی. واقعا کیف کردم. واقعا این پلیر خیلی قویه. من قبلا فایلهایی که کند اجرا میشدند رو با پلیر VLC اجرا میکردم و به VLC اعتقاد داشتم. ولی از امروز به این پلیر واقعا معتقد شدم. واقعا معرکست.

 10. سلام خسته نباشین.من از وقتی ویندوز 8 نصب کردم با برنامه KM مشکل پیدا کردم وقتی فیلم پخش میکنم همش مکث میکنه و شدیدا رو اعصابه گفتم شاید ورژن قبلی که داشتم قدیمی بوده و آخرین ورژنشو دانلود کردم ولی بازم مثل قبله.اگر بتونین بهم کمک کنین ممنونتون میشم

 11. سلام خیلی باید ببخشید یه سئوالی داشتم میخواستم ببینم آیا ویدیو پلیری هست که بتونه مثل دستگاه های سی دی پلیر قدیم صدای فیلم رو در حین پخشش بم یا نازک کنه ؟ اگه هست محبت کنید اسمشو و طریقه انجام این عمل رو بنویسید. خدا خیرتون بده اگه راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *