100وب سایتی که باید قبل از مرگ از آن دیدن کنید! (قسمت 5)

  • 1389/11/7
  • محمدرضا ارجمندی
  • 3


The Best Page In the Universe

از آنجا که هر چیزی بر روی اینترنت می تواند “مدرسه قدیمی” در نظر گرفته شود، سایت « بهترین صفحه وب در جهان» (که برخی هنوز ان را به عنوان خانه حماسی Maddox می شناسند)  نیز یک مدرسه قدیمی است. این سایت با سابقه ای 13 ساله از سال 1997 آنلاین و  در فواصب زمانی نیمه منظم به روز شده، و هر کسی که از ان زمان تا کنون در اینترنت گشت و گذار زیادی کرده باید حداقل یک بار از این پایگاه  بازدید کرده باشد. اگر شما از دسته این افراد نیستید، اکنون زمان آن فرا رسیده به سایت سری بزنید و برخی مطالب کمدی و  تاریحچه خالص شبکه اینترنت را به نظاره بنشینید.

Cyrkam Airtos

هنگامی که شما یک فعالیت طبیعی برای گذران زمان را می خواهید و سراغ یک بازی فلش برای وقت کشی می روید این بازی می تواند چه باشد؟ شما به سراغ یک گرداب واقعی از بازی های گذران اوقات فراغت می روید گردابی به نام Cyrkam Airtos.

اگر قبل از این شما آن را بازی نکرده اید، Cyrkam Airtos یک بازی فلش شگفت آور و چالشی است در مورد پرتاب کاغذ مچاله شده به سطل زباله. فکر می کنید آسان است هان؟ آن را امتحان کنید و بعد بالاترین امتیاز خود را به ما بگویید.

Star Wars Weather

همانطور که مستحضرید در وب، سایت های زیادی را داریم که به ارائه اطلاعات آب و هوایی که معمولا خسته کننده ، و  همراه جزئیات بی فایده مانند “دما” و “رطوبت” و ” باران می بارد یا نه؟” می باشند می پردازند. به شما بگویم سایت «آب و هوای جنگ ستارگان» همه این اخبار کارشناسی را کنار گذارده و آنچه شما واقعا مشتاق شنیدنش هستید را به شما می گوید: آب و هوای منطقه سکونت شما در حال حاضر بیشترین شباهت را به کدام یک از سیارات داستان معروف جنگ ستارگان دارد (اگر از طرفداران سری جنگ ستارگان باشید با نام سیارات کاملا آشنایی دارید)

The F***ing Weather

خوب، اگر جنگ ستارگان مورد علاقه شما نیست و اطلاعات چندانی هم از آن ندارید، ما هنوز قادر به سرگرم کردن شما با سایت های دیگر در زمینه آب و هوا هستیم. به همین ترتیب بهتر است سری به سایت های دیگر این زمینه همانند وب سایت http://whatthefuckshouldimakefordinner.com/  یا http://www.thefuckingweather.com/ بزنید که به شما تنها حقایقی در مورد آب و هوا و پیش بینی هواشناسی ارائه داده و از شوخی و بامزگی در آنها خبری نیست. به سایت FW سری بزنید و از درجه حرارت و غیره آگاه شوید، البته اگر در اداره هستید بهتر است برای فضول های دور و بر یک فکری کنید چرا که متن صفحه با آن فونت بزرگ Times New Roman از دور تابلوست!

I Love Bees

«من عاشق زنبورها هستم!» اولین بازی سبک ARG  (بازی های مبتنی بر واقعیت) نیست و آخرینش هم نخواهد بود، اما قطعا بزرگ ترین و عمومی ترین این بازی ها در دنیای وب است. بازی به عنوان ابزار بازاریابی برای  تبلیغ بازی Halo 2 طراحی شده، اما راه درازی تا رسیدن به  داستان علمی تخیلی رمز و راز گونه  این شرکت دارد ، اما هنوز می توانید برای ورود به نقطه اصلی بازی با بازدید از  سایت ilovebees.com  ضمن بازی، کمی از تاریخچه آن مطلع شوید. اگر می خواهید در مورد داستان من زنبورها را دوست دارم بیشتر بدانید، لطفا عبارت I Love Bees را  در Halopedia جستجو کنید.

Google Building Maker

گوگل در طی عمر پر برکت خود ابزارها و امکانات مفید و جالبی به وب دوستان تقدیم کرده است، اما برای سرویس های ” شسته و رفته”  و با ارزش ، این یکی مورد علاقه ماست. «ساختمان ساز گوگل» به شما اجازه می دهد تا یک ساختمان از هر یک از ده ها و صدها شهر مورد پشتیبانی در برنامه گوگل ارث انتخاب کنید، و یک مدل سه بعدی از آن بسازید. اگر مدلسازی شما خوب باشد، حتی برای مشاهده بقیه کاربران در برنامه گوگل زمین نشان داده خواهد شد!

خب، چه می گویید؟ می گویید: ” نمی دانم چگونه مدل سه بعدی بسازم؟” خب ، زیبایی واقعی این سایت به همین است که این کار را آسان می سازد به طوری که هر کسی می تواند آن را انجام دهد، و این سرگرم کننده است. بد نیست امتحانش کنید، ما فکر می کنم شما هم  مانند ما به سختی بتوانید تنها پس از مدل سازی اولین ساختمان جلوی خود را بگیرید.

Hero Machine

در یک بازی کشنده وقت به تمام معنا، «قهرمان ماشینی» به شما اجازه می دهد ابرقهرمانانی به سبک کتاب های کمیک را از یک لیست به طرز حیرت انگیز بزرگ از قطعات امکان پذیر بسازید. شما می توانید سعی خود را کنید و جالبترین قهرمان ممکن را بسازید، یا اگر حال و حوصله این کار را ندارید تنها دکمه قهرمان تصادفی را بزنید تا زمانی که یک ظاهر مضحک ایجاد شود و شما را کمی بخنداند!

Photosynth

«فوتوسینث» پروژه ای از مایکروسافت است که به کاربر امکان می دهد تا مجموعه ای از عکس های دیجیتال را جمع آوری کرده و آنها را با هم به یک نوع چشم انداز پانورامای سه بعدی مبدل کنند. بر خلاف پانورامای عادی، که تصویری بزرگ ، و عریض است، در Photosynth شما می توانید درون صحنه حرکت و اشیاء را از زوایای مختلف مشاهده کنید. همچنین یک گالری بزرگ از تصاویر ایجاد شده توسط کاربران درPhotosynths وجود دارد که می توانید گشتی در آن بزنید، و هر روز به این گالری موارد جدیدی اضافه می شوند.

Pandemic 2

« بیماری همه گیر 2» همزمان  هم یک بازی فلش به طور جدی اعتیادآور است ، و هم بهترین دلیل برای سفر به ماداگاسکار. در این بازی، شما نقش یک بیماری را بازی می کنید، و این شمائید که در مورد نحوه تکامل ان تصمیم می گیرید (آیا دوست دارید قربانیان دچار تب شوند، یا نارسایی کلیوی؟) به منظور از بین بردن مردم در سراسر جهان به سبب انتقام. کسانی هم که با شما مقابله می کنند دولت های جهان هستند، که کارهایی مانند تعطیلی فرودگاه ها و تولید واکسن را انجام می دهند. بیماری مسری هرگز برای ما، این قدر سرگرم کننده نبوده است!

Crimson Room

داستان «اتاق زرشکی» ساده است: شما در یک اتاق هستید ، به رنگ قرمز تیره، و شما برای فرار از اتاق تلاش می کنید. شما باید از همه چیز را در محیط اتاق استفاده کرده و پازل هایی جدا شیطانی را برای بیرون آمدن از اتاق حل کنید (فیلم SAW2 را دیده اید؟). «اتاق سرخ رنگ» به خوبی طراحی و پیاده شده به طوری که منشا بسیاری از بازی های ماجرایی یا ترسناک سبک “فرار از یک محل” شده که در حال حاضر ده ها نوع از این بازی ها چه در وب و چه برای کنسول های بازی و رایانه عرضه شده است.

خوب دوستان تا اینجا نیمی از راه را با هم طی کرده ایم و از 50 سایت جالب دیدن کردیم. به یاد داشته باشید، ما را با پیش بینی های خود در مورد سایت های عالی ، و منحصر به فردی که در مقالات بعد قصد معرفی اش را داریم در قسمت نظرات غافلگیر کنید!

ادامه دارد….

منبع: maximumpc

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *