معین کردن حساسیت تاچ پد و موس

معین کردن حساسیت تاچ پد و موس
  • 1390/6/28
  • علیرضا
  • 5

افرادی که لپ تاپ دارند معمولا در زمینه استفاده از موس و یا تاچ پد به سه دسته تقسیم میشوند .

دسته اول افرادی هستند که از لپ تاپ خود مانند یک کامپیوتر دسکتاپ استفاده میکنند . همیشه هم موس به پورت USB لپ تاپشان متصل است . البته شاید دلیل این افراد برای استفاده از موس ، دقت در انجام برخی کارها باشد . مسلما برای برخی کارها مثل ویرایش تصاویر با فتوشاپ ، استفاده از تاچ پد کار بس عذاب آور و در بعضی مواقع ناممکن است .

دسته دوم هم افرادی هستند که معمولا لپ تاپشان بیشتر مواقع همراهشان است و برای کارهای تجاری و اموری از این دست استفاده میکنند . این افراد نیازی به استفاده از موس ندارند .

دسته سوم ترکیبی از دو دسته ی بالا هستند . افرادی که لپ تاپشان هم در منزل به عنوان یک کامپیوتر دسکتاپ استفاده میشود و هم آن را به مکانهایی بیرون از منزل میبرند .

پیش آمده است که برخی افراد در استفاده از موس و یا تاچ پد دچار تفاوت هایی باشند . مثلا یکی از بهتر با تاچ پد کار میکند و دیگری با موس . مثلا فردی که بهتر با موس کار میکند ، هنگامی که موس در اختیارش باشد ، سرعت آن را در تنظیمات ویندوز بالا میبرد . اما هنگامی که آن را از سیستم جدا میکند و مجبور به استفاده از تاچ پد میشود ، سرعت را پایین می آورد . این تغییرات باید هر بار و هر بار و هر بار تکرار شود .

امـــــا …. چاره ی کار اینجاست …..

برنامه ی کم حجم و مفید AutoSensitivity مشکل شما را به راحتی حل میکند .

روش نصب برنامه :

ابتدا اینجا مراجعه کرده و روی دکمه ی سبز رنگ دانلود در سمت راست صفحه کلیک کنید . موافقت نامه ای در صفحه نمایش داده خواهد شد که با کلیک بروی دکمه I agree بایستی آن را قبول کنید . فایلی با نام autosensitivity.application دریافت خواهید کرد . پس از کلیک بروی آن با پیغامی مبنی بر نصب یا عدم نصب آن مواجه خواهید شد که باید دکمه install را کلیک کنید . پس از چند ثانیه محیط برنامه باز شده و میتوانید تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید .

قسمت مربوط به تاچ پد در بالا و قسمت مربوط به ماوس در پایین قرار دارد . حرکت دادن نوار لغزنده باعث افزایش یا کاهش حساسیت و سرعت قسمت مربوطه خواهد شد . به منظور اعمال تغییرات نیز باید دکمه Apply را کلیک کنید .

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *