Anyfi.netراهی برای استفاده از شبکه‌ی خانگی Wi-Fiدر هر مکانی

Anyfi.netراهی برای استفاده از شبکه‌ی خانگی Wi-Fiدر هر مکانی
 • 1391/4/14
 • عليرضا شیری
 • 2

کمپانی Anyfi Networks امروز اعلام کرد که تکنولوژی قابل حمل Wi-Fi این کمپانی برای فراهم‌کنندگان سرویس اینترنت (ISP: Internet Service Provider) قابل استفاده است. نام این تکنولوژی Anyfi.netمی‌باشد. Johan Almbladh در مورد این تکنولوژی می‌گوید: “نیازی نیست که ثبت نام کنندگان کاری انجام دهند، حتی برای اولین استفاده و اتصال به اینترنت هم لازم نیست کاری انجام دهند. درست مثل این است که اینترنت شبکه‌ی Wi-Fi خانگی خود را در هر مکانی به دنبال خود می‌برید” و همچنین اضافه کرد: “نیازی به نصب نرم‌افزار خاص روی وسیله‌ی الکترونیکی خود ندارید و فرآیند ثبت‌نام هم لازم نیست. اگر با وسیله‌ی الکترونیکی خود به شبکه‌ی Wi-Fi در خانه متصل شده باشید، از آن پس می‌توانید از هر مکانی به این شبکه متصل شوید. کافی است که در نزدیکی یکی از ایستگاه‌های اینترنتی سرویس دهنده قرار داشته باشید.”

ایده‌ای که در این تکنولوژی مورد استفاده قرار گرفته، ترکیب Wi-Fi با IP (Internet Protocol) است، با استفاده از این روش، رابطه‌ای بین شبکه‌ی فیزیکی و نقطه دسترسی فیزیکی ایجاد می‌شود. بنابراین هر یک از ثبت‌نام کنندگان می‌تواند با استفاده از IP خود و یکی از نقاط دسترسی شرکت سرویس دهنده‌ی اینترنت، به شبکه‌ی خانگی خود متصل شود.

 

نرم‌افزار طرح ما به صورت داخلی در فرمور (firmware) ایستگاه سرویس دهنده‌ی اینترنت قرار می‌گیرد و فرکانس‌های رادیویی وسایل همراه را بررسی می‌کند. وقتی وسیله‌ای تشخیص داده می‌شود، نرم‌افزار یک نقطه دسترسی مجازی ایجاد می‌کند به طوری که تفاوتی با نقطه دسترسی کاربر در خانه ندارد. وسیله‌ی همراه به این نقطه دسترسی مجازی  به صورت خودکار متصل می‌شود و بعد از اتصال، ما کاربر را از طریق شبکه‌ی اینترنت به شبکه‌ی Wi-Fi خانگی‌اش مربوط کرده و در این حالت با استفاده از روش‌های رمزگذاری روی شبکه مثل WPA2 می‌تواند از شبکه‌ی خانگی خود استفاده کند.”

اکنون حدود یک سال است که این کمپانی با همکاری یکی از سرویس دهندگان اینترنت مشغول بررسی طرح خود است و امروز برای اولین بار ادعا می‌کند که این تکنولوژی برای تمام سرویس دهندگان اینترنت قابل استفاده است.

میدرعامل اجرایی این کمپانی، BjörnSmedman می‌گوید: “مشکل این بود که باید تمام چیپ‌ست‌های اتصال Wi-Fi که معمولا مورد استفاده است، پشتیبانی می‌شد. اکنون چیپ‌ست‌هایی که توسط سه فروشنده‌ی عمده عرضه می‌شود، پشتیبانی شده و این مساله به این معنی است که حالا می‌توانیم با سرویس‌دهندگان و فروشندگان ایستگاه‌های بیشتری همکاری کنیم.”

در حالی که این تکنولوژی برای استفاده‌ی ISPهایی در نظر گرفته شده که می‌توانند فرمور خود را از راه دور کنترل و به روز کنند، این تکنولوژی به گونه ایست که برای همگان قابل استفاده خواهد بود. هدف ایجاد یک تکنولوژی رایگان است و نرم‌افزار مورد نظر برای تمامی فروشندگان ایستگاه دسترسی مسکونی فراهم است، آن هم بدون هیچ لیسانس یا هزینه‌ای. با مراجعه به وب ‌سایت این کمپانی می‌توان نسخه‌ای از ایمیج نرم‌افزار را دریافت کرد.

منبع: techpowerup

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
 1. با سلام
  آقاي شيري ميشه يكم بيشتر توضيح بديد كه اين روش در ايران كار مي كنه يا نه.
  چگونه مي تونيم ازش استفاده كنيم؟؟؟؟؟

  1. این طور که من متوجه شدم روش کار اینه که یه سری ایستگاه نصب میشه و از طریق اون ایستگاه ها و شبکه ی سرویس دهنده میشه به سرویس وای فای خانه وصل شد. مثلا یه پرینتر یا یه هارد تو شبکه خونه هست که میشه از سریق شبکه ی ISP بهش دسترسی پیدا کرد.
   در مورد ایران فکر نمیکنم و به نظرم زمان زیادی باید صبر کرد که تو ایران هم به کار گرفته بشه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *