شخصی سازی صفحه شروع ویندوز 8 با Decor8

شخصی سازی صفحه شروع ویندوز 8 با Decor8
  • 1391/10/10
  • مژگان فنائی
  • 1

بیشتر شما احتمالا تاکنون به سوی ویندوز 8 که به شدت تبلیغ شده، تغییر جهت داده اید. به طور قطع، آخرین تجسم و نمونه مایکروسافت از هنگامی که آن را نصب می کنید احساس خوبی ایجاد می کند. یکی از ویژگی های ممتاز ویندوز 8 صفحه شروع (Start Screen) است. این، هم مورد ستایش و هم انزجار کاربران سراسر جهان بوده است. و من شخصا آن را حرکتی خوب از ردموند یافتم. اگرچه، من صفحه شروع جدید را دوست دارم، از فقدان برخی گزینه های سفارشی سازی نیز متنفرم. به عنوان مثال، سیستم عامل اجازه تعویض پس زمینه صفحه شروع با یک تصویر سفارشی را نمی دهد، که این مرا شگفت زده می سازد، که چرا مایکروسافت چنین چیز بسیار اساسی و ابتدایی را به شمار نمی آورد. من چندتایی ابزار رایگان برای تغییر پس زمینه را امتحان کرده ام، اما هیچ یک از آنها واقعا برای من کار نکرد، تا اینکه به Decor8 ، برنامه جدیدی از استارداک برخوردم.

این به طور قطع بهترین برنامه شخصی سازی صفحه شروع است که اتفاقی به آن برخورده ام. اگرچه، این یک برنامه پولی است، Decor8 ارزش هر پنی را دارد؛ به ویژه اگر شما شیفته سفارشی سازی باشید. برخی ویژگی های برجسته آن عبارتند از: سفارشی سازی پس زمینه و ترکیب و تنظیم رنگ، آرایش تصادفی تصاویر، مشخص کردن تعداد پیش فرض ردیف ها، و غیره.

پس از نصب، میانبر برنامه به صفحه شروع سنجاق می شود. برنامه خود به حالت تمام صفحه اجرا می گردد، و رابط کاربری، ساده و آسان به نظر می رسد. پنجره تنظیمات به سمت چپ شامل سه فهرست با عنوان پس زمینه، رنگ ها و گزینه ها می باشد. فهرست پس زمینه جایی است که شما تصاویر سفارشی را اجرا می کنید. Decor8 با بسته ای همراه با تصاویر فریبنده آماده می آید. قابل گفتن است که این برنامه به طور خودکار شخصی سازی صفحه شروع را از تنظیمات رایانه غیر فعال می سازد، و نیز تصاویر پس زمینه موجود را در کنترل خویش می گیرد. همراه با تغییر تصویر، شما می توانید برخی تنظیمات اضافی، همچون تغییر اثر و جلوه محو شدن تصویر، تغییر جهت تصویر، تغییر و تنظیم زیر و رو کردن تصویر پس از انتخاب چندین تصویر را انجام دهید.

آیا گفتم که شما می توانید یک فهرست محتویات تصویر سفارشی را نیز انتخاب نمایید؟ برای این کار، روی “انتخاب پوشه ها” در پایین کلیک کرده و سپس روی افزودن در پنجره عملکرد کلیک کنید. خوب است که بدانید برنامه به شما اجازه انتخاب شماری از پوشه های مختلف مرتبط را می دهد.

فهرست رنگ، ترکیب و تنظیم رنگ هایی که در تنظیمات رایانه تان خواهید یافت را در خود جای داده است. هرچند، شما اجازه تعریف یک الگوی سفارشی، و همچنین فعال کردن “ایجاد خودکار ترکیب رنگی صفحه شروع از پس زمینه سفارشی انتخاب شده” را نیز دارید.

ویندوز 8 شمار مطلوبی از ردیف ها را با توجه به وضوح و تفکیک (رزولوشن) صفحه نمایش انتخاب می کند. و شما نمی توانید تعداد کل ردیف ها را بدون هک کردن رجیستری افزایش یا کاهش دهید. Decor8 راهکاری آسان برای کاهش تعداد ردیف ها در یک چشم بهم زدن را فراهم می کند. به آسانی به فهرست گزینه ها بروید و سپس تعداد سطر ها یا ردیف ها در زیر بخش “چه تعداد ردیف از کاشی ها می بایست وجود داشته باشد” را تنظیم کنید. بار دیگری که وارد برنامه شدید، تنظیمات جدید اعمال می شوند. برنامه همچنین به شما اجازه غیر فعال کردن پیمایش اختلاف دید یا زاویه شکست (Parallax) را می دهد – یکی از ویژگی های بومی در ویندوز 8 در هنگامی که در میان کاشی ها در حال پیمایش هستید پس زمینه صفحه شروع را حرکت می دهد. شما می توانید یا پیمایش اختلاف دید را به طور کلی غیر فعال کنید یا اثر آن را به مقدار معینی کاهش دهید.

تصویر زیر نشان می دهد که صفحه شروع چگونه به نظر می رسد هنگامی که شما تصویر پس زمینه سفارشی را تعویض می کنید. به طور خلاصه در یک کلمه آن را کاملا جذاب و دلربا می سازید!

Decor8 برای شما 4.99$ تمام خواهد شد، که کاملا صادقانه بگویم لطمه ای به کیف پولتان وارد نخواهد ساخت. اما شما هنوز هم می توانید پیش از آنکه سر کیسه را شل کرده و پول به زحمت به دست آورده را بابتش بدهید نگارش آزمایشی ارزیابی 30 روزه آن را امتحان کنید. Decor8 به طور انحصاری برای ویندوز 8 توسعه یافته است. این برنامه بر روی نگارش های پیشین سیستم عامل مایکروسافت کار نمی کند.

برای دانلود این برنامه به پیوند پایین مراجعه نمایید:

Download Decor8

منبع: AddictiveTips

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. ممنون.نرم افزار خوبیه.من 30 روزه اش رو استفاده کردم.بعد 30 روز حتی مای کامپیوتر رو هم که باز میکنی اخطار میده که برید نرم افزار رو بخرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *