متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

گوگل یک تنه بزرگ ترین منبع درآمدی موزیلا شد !

12345 (بدون نظر)
Loading...
45

امروز موزیلا financial report ( گزارش مالی ) خود را که مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی بود منتشر کرد.در یک نگاه اجمالی به این گزارش مالی منتشر شده می توان فهمید که دارایی ها و درآمد سالانه کسب شده موزیلا در نسبت به سال ۲۰۱۱ میلادی افزایش داشته است.اما آن چه که در این گزارش مالی منتشر شده بیش از هرچیز دیگری خود نمایی و جلب توجه می کند کمپانی گوگل است ! و این طور به نظر می رسد که موزیلا مزد اعتمادهایش به کمپانی گوگل را خیلی زود گرفته است !

Capture

چرا که در این گزارش درج شده است که جمع ورودی های مالی موزیلا از طریق کمپانی گوگل در سال ۲۰۱۱ میلادی ؛ ۸۵ درصد بوده است و جمع ورودی های مالی موزیلا از طریق کمپانی گوگل در سال ۲۰۱۲ میلادی ؛ به عدد ۹۰ درصد رسیده است و به میزان ۵ درصد در یک سال رشد داشته است !

Capture

در هر زمان که تاریخ اتمام قرارداد میان این دو شرکت به زمان انقضا خود نزدیک می شود حامیان موزیلا در فکر نگرانی عدم تمدید این قرارداد از سمت کمپانی گوگل فرو می روند ! بدنیست بدانید که قرارداد همکاری میان موزیلا و کمپانی گوگل در ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ میلادی به اتمام رسیده بود اما با توافق همکاری میان این دو شرکت ؛ قرارداد میان آن ها تا سال ۲۰۱۴ میلادی دوباره تمدید گشت.

Capture

طبق اعداد و ارقامی که در تصویر بالا موجود است ؛ شما متوجه خواهید شد که درآمد سالانه موزیلا و شرکت های تابع آن در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۶۳ میلیون دلار امریکا بوده است حال این میزان درآمد در سال ۲۰۱۲ میلادی با رشدی ۹۰.۲ درصدی که بسیار رشد چشمگیری است ؛ به رقم ۳۱۱ میلیون دلار امریکا رسیده است ! با یک نگاه اجمالی می توان دریافت که در سال قبل ۲۸۰ میلیون دلار امریکا که در دریافتی های موزیلا بوده است فقط و فقط از سمت کمپانی گوگل تامین گشته است ! شاید برایتان جالب باشد که بدانید موزیلا به تازگی قرارداد همکاری مشابهی با کمپانی مایکروسافت ( موتور جستجوی بینگ ) ؛ به امضا رسانده است اما کاربران فایرفاکس به وضوح سرچر گوگل را نسبت به رقیبش ترجیح می‌دهند!

Capture

خبر خوب برای موزیلا آن است که در حالی که درآمدهای سالانه اش رشد چشمگیری داشته اند خبری از رشد مخارجش به اندازه درآمدش نیست !!! چرا که موزیلا در سال ۲۰۱۱ میلادی مبلغی در حدود ۱۴۵ میلیون دلار امریکا روی قسمت ها و بخش های گوناگون هزینه کرده است که  در سال بعد با رشد ۴۳.۴ درصد به ۲۰۸ میلیون دلار امریکا رسیده است. البته این خبر خوش مادام العمر نخواهد بود و در صورتی که روابط و مناسبات موزیلا و گوگل رو به سردی رود و تیره و تار شود این معادلات بدون شک بر هم خواهد خورد.

» منبع : thenextweb «

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
5 دیدگاه
 1. امیر می‌گوید

  موزیلا از چه راهی درآمد داره؟

  1. سهیل دارائی می‌گوید

   امیر جان ؛ این وابستگی دو طرفه هست. چراکه گوگل نیز جهت ارائه خدماتش به تنهایی راه به جایی نمیبره و نیاز مبرم به همکاری این شرکت ها دارد

 2. بهینه سازی سایت می‌گوید

  خیلی جالبه ممنون

 3. پشتیبانی شبکه می‌گوید

  اقای دارایی ممنون از مطالب بروزتون. پاینده باشید

  1. سهیل دارائی می‌گوید

   قربان شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امروز موزیلا financial report ( گزارش مالی ) خود را که مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی بود منتشر کرد.در یک نگاه اجمالی به این گزارش […]