4 چیزی که اندروید و ios باید از ویندوزفون بیاموزند

4 چیزی که اندروید و ios باید از ویندوزفون بیاموزند
  • 1393/7/8
  • پرهام مارزلو
  • 0

اندروید، آی او اس و ویندوز فون نام سه سیستم‌عامل قدرتمند و محبوب تلفت‌های هوشمند هستند و میلیون‌ها کاربر آنان را مورد استفاده قرار می‌دهند. اما ویندوز فون ارائه‌ای از شرکت مایکروسافت بوده که از ابتدا هیچ حساب خاصی از طرف این کمپانی روی آن باز نشده بود؛ با این حال اندروید و آی‌او اس اپل می‌توانند الگوهای خوبی را از روی این سیستم‌عامل بردارند. در این مقاله به بررسی 4 مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.

ممکن است ویندوزفون به اندازه دیگر رقیبانش فروش و شهرت نداشته باشد اما با این حال طرفداران وفاداری را جذب خود کرده‌ است و انصافا در برخی موارد عملکرد منحصر به فرد و خوبی دارد. 4 موردی که در ادامه می‌آوریم سندی بر این موضوع خواهد بود.

1* روان؛ در عین حال کاربردی!

یکی از غافلگیری‌های ویندوزفون مایکروسافت سرعت آن بود؛ عملیات گرفتن عکس، ویرایش آن و به اشتراک‌گذاری در شبکه‌هایی نظیر فیس‌بوک بسیار سریع‌تر از اندروید و آی او اس می‌باشد. به عنوان مثال، ارسال عکس به فیس‌بوک تنها در 3 مرحله انجام می‌پذیرد و در صورتی که از این شبکه به عنوان محل پیش‌فرض آپلود‌هایتان استفاده نمایید، تعداد این مراحل به مراتب کمتر خواهد بود.

2تعداد مراحل گرفتن و ارسال عکس در ios و اندروید نیز تقریبا مشابه است اما مسئله مهم‌تر، سرعت این عملیات است که انصافا در ویندوزفون به نسبت رقبای مذکور بیشتر است. همچنین مدیریت اپلیکیشن‌ها و ورود به موارد مد نظر بسیار روان‌ و سریع است.

پیدا کردن یک اپلیکیشن در اندروید و ios به معنای ورود به منوی برنامه‌ها و گشتن به دنبال مورد مد نظر است در حالی که کاربران ویندوزفون در این زمینه بسیار راحت‌تر هستند.

* تلفن‌های هوشمند به دوربین‌های با کیفیت نیاز دارند

تلفن‌های هوشمند سری لومیا از نظر کیفیت ساخت دوربین و لنز به نسبت بقیه رقبان در سطح بسیار بالایی قرار دارند و این چیزی است که بیشتر کاربران از تلفن هوشمند خود می‌خواهند. بسیاری از کمپانی‌های سازنده تلفن اندرویدی و حتی ios در زمینه‌ دوربین کم کاری کرده و تنها برای پرچمداران خود مایه می‌گذارند.

پس چه بهتر که تلفن‌های اندرویدی و آیفون‌ها همانند ویندوزفون، کیفیت دوربین خود را در صدر اهداف خود قرار دهند.

3* دسترسی بهتر به اپلیکیشن‌های پیش‌نمایشی ( نسخه‌های بتا)

گوگل و اپل امکان دسترسی به نسخه‌های آزمایشی سیستم‌عامل‌های خود ( اندروید ال و آی‌اواس8) را به کاربران و بخصوص توسعه دهندگان داده‌اند. اما این امکان بسیار سطحی و کم کاربرد به نظر می‌رسد. از اندروید ال آزمایشی با باگ‌های گوناگون گرفته تا پولی بودن نسخه آزمایشی مخصوص توسعه‌دهندگان در ios 8.

اما خوشبختانه کاربران و توسعه دهندگان ویندوزفون در این زمینه نیز با مشکلی روبرو نیستند و به راحتی از نسخه‌های آزمایشی استفاده می‌نمایند. این تاکتیک که شرکت مایکروسافت مورد استفاده قرار داده است، امکان برطرف شدن بیشتر باگ‌ها و ساخت اپلیکیشن‌های سازگارتر برای توسعه دهندگان را فراهم کرده است.

4* به دستیار هوشمند خود اهمیت بدهید!

بی شک یکی از دست‌آوردهای بزرگ مایکروسافت در ویندوزفون دستیار هوشمند آن با نام کرتانا (Cortana) بوده است. دستیاری که بسیار شبیه سیری اپل و یا حتی google Now در اندروید است. کرتانا از صدای بازیگر خوش‌آوایی – جن تیلر – بهره می‌برد و پس از کار با آن متوجه کارایی‌های مفیدش خواهید شد. همچنین کرتانا به نسبت سیری بسیار دلپذیرتر با شما رفتار می‌کند و گاهی با شما به شوخی می‌پردازد!

البته Google Now در سیستم‌عامل اندروید نیز بسیار کارآمد و موثر ظاهر شده است و کاربران پس از مدتی استفاده از این دستیار به جست و جو و سوال پرسیدن از آن معتاد می‌شوند.

cortana640_verge_medium_landscapeدر مجموع، ویندوزفون مایکروسافت در زمینه‌های مختلفی می‌تواند برای اندروید و آی او اس شرکت اپل الگو واقع شود و امیدواریم این دو سیستم عامل سعی کنند بیشتر در رفع ضعف‌های خاصشان تلاش نمایند. امیدواریم این مقاله برای شما خوانندگان عزیز مفید واقع شده باشد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *