متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

اینترنت شهری به جای تلفن عمومی

12345 (بدون نظر)
Loading...
5

چند سالی است که دکه های تلفن عمومی به یک عضو بلا استفاده کوچه ها و خیابان های شهر تبدیل شده اند. البته ما فراموش نمی کنیم که در سال های  نه چندان دور این دکه های طرفدار های بسیاری داشت و بعضی اوقات مردم پای آن صف می کشیدند. ولی حالا با ورود گسترده تکنولوژی های همراه این دکه ها بیش از پیش رنگ بی استفاده ای به خود گرفته اند.

شرکت مخابرات گویا برنامه احتمالی ویژه ای دارد تا این کیوسک ها رونق دوباره بیابد.

« طرح ارائه اینترنت وای فای شهری از طریف دکه های تلفن عمومی»

” این خبر را سخنگوی شرکت مخابرات اعلام نموده است.

طبق اظهارات مدیران مخابراتی این گونه به نظر می‌رسد که در حال حاضر هزینه‌های مربوط به این کیوسک‌ها اگر بیشتر از درآمد آنها نباشد کمتر هم نیست و شاید همین دلیل است که موجب شده کشورهای مختلف ایده‌های متنوعی در این زمینه به کار گرفته و تلاش کنند کیوسک‌هایی با شکل و شمایل جدید و خلاقانه وارد شهرها کنند تا شاید به این طریق علاوه بر ایجاد تغییر در ظاهر شهر مردم را هم به استفاده بیشتر از این دستگاه‌ها ترغیب کنند.

در ایران بنا بر آخرین آمارهای ارائه شده، هر تلفن عمومی به طور میانگین ماهانه 33 هزار تومان درآمد و 30 هزار تومان هزینه دارد. در حال حاضر بیش از 167 هزار کیوسک تلفن عمومی در سطح کشور فعال است.”

حال باید دید مسئولان مخابرات تا چه حد در جهت تحقق این پروژه تلاش خواهند کرد. در شرایطی که اینترنت همراه از وضع مناسبی در کشور بر خوردار نیست و اپراتور های همراه کیفیت لازم را در ارائه اینترنت پر سرعت هنوز به طور کامل کسب نکرده اند، این مدل پروژه ها می تواند از استقبال خوبی برخوردار شود. البته به شرطی که خدمات دهی مناسبی ارائه شود و اینترنت با کیفیت در اختیار مشترکین قرار گیرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
5 دیدگاه
 1. پاور هاستینگ می‌گوید

  فکر میکنم یه اشتباهی شده اینجا
  در حال حاضر بیش از ۱۶۷ کیوسک تلفن عمومی در سطح کشور فعال است.

  همش 167 تا ؟

  1. حمید مداحی می‌گوید

   167 هزار تا
   عذر خواهم اشتباه تایپی بود

 2. طراحی سایت می‌گوید

  سلام تشکر از مطلبتون.

 3. طراحی سایت می‌گوید

  سلام تشکر از مطالب خوبتون.

 4. مهدی می‌گوید

  این کیوسک ها در واقع الان تبدیل شدن ، فقط برای افرادی که میخوان یا مزاحمتی واسه کسی ایجاد کنن، یا ریگی به کفششون هست میخوان شمارشون ناشناس باشه. کارهایی مثل باجگیری، تهدید، یا رفتارهای خلاف اخلاقی که تو سطح خانواده ها انجام میشه.
  به راحتی میشه تو هر کدوم از اینا یه سیستم کامپیوتری ضد ضربه و سرقت جاسازی کرد مثل ATM و با کارت های شارژ ازشون برای کارهای اینترنتی و یا پرینت فیش کارت ها و ثبت نام های اینترنتی استفاده کرد…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چند سالی است که دکه های تلفن عمومی به یک عضو بلا استفاده کوچه ها و خیابان های شهر تبدیل شده اند. البته ما فراموش […]