این شارژر جاسوس هرچه می‌نویسید را مخابره می‌کند!خبر تکمیلی 93/10/27

این شارژر جاسوس هرچه می‌نویسید را مخابره می‌کند!خبر تکمیلی 93/10/27
  • 1393/10/28
  • مریم موید
  • 1

“این شارژر کیه تو شرکت به برق مونده؟ آها! مال احمدیه! این احمدی حواس نداره ها!”
نخیر! این شارژر احمدی نیست! بیا بهت بگم! اصلاً شارژر نیست! یک وسیله کوچک جاسوسیه که هر چیزی که بر روی کیبورد وایرلس خود تایپ می‌کنید را برداشت کرده و به شخص جاسوس مخابره می کنه! آخ! آخ! سریع از برق بکشیدش! چه خوب! خاموش شد! آخیییییش..
نخیر! این خبر‌ها نیست! فقط وانمود کرده که خاموشه. هنوز داره کار خودش را انجام میده. همه کیبوردها را بکوبید تو دیواااار!

این شارژر جاسوس هرچه می‌نویسید را مخابره می‌کند!

این ابزار جاسوسی ابداعی است از Samy Kamkar. بله “سمی”! همان سمی معروف که کرم کامپیوتری سمی را ساخت وهمان سمی که گردنبند هک را ساخت که می‌توانست در یه چشم به هم زدن سیستم رایانه شما را هک کنه.
البته دنیا به آخر نرسیده..هنوز روزنه‌های امیدی باقیه چراکه این وسیله فقط بر روی برخی از کیبوردها تأثیر داره مثل کیبوردهای وایرلس مایکروسافت. اگر کیبورد شما هم از همین برند است بد نیست در مواقع حساس کمی حواس خود را جمع کنید.
مایکروسافت در پاسخ به این خبر گفته که این وسیله فقط بر روی کیبوردهای قدیمی پیش از 2011 تأثیر دارد. حتی اگر هم حق با مایکروسافت باشد، نباید فراموش کنیم که کیبورد از آن ابزارهایی نیست که افراد مدام نسخه جدیدش را خریداری کنند. ( و البته این را هم سمی در پاسخ اضافه کرده که؛ این کیبوردها هنوز ساخته‌شده و توسط خود شرکت به فروش می‌رسند).

در ادامه برخی از ویژگی‌های جالب‌توجه این دستگاه که KeySweeper نام دارد را برایتان فهرست کرده‌ایم:

– کلماتی که تایپ می‌کنید را برداشت می‌کند.

– اگر کلمات خاصی را شناسایی کند (مانند TopSecretWebsite.com) به دنبال بخشی از نوشته که مربوط به نام کاربری و رمز عبور است گشته و این‌ها را برای فردی که جاسوسی شما را می‌کند از طریق اس ام اس می‌فرستد.

– اطلاعاتی که برداشت‌شده، بر روی خود وسیله ذخیره می‌شود و با استفاده از USB از داخل آن قابل‌برداشت است. اما! شیوه ساده‌تری هم وجود دارد. کافی است یکی دیگر از این شارژرها در همان حوالی باشد تا اطلاعات مخابره شود (مثلاً در واحد کناری شما و پشت همین دیواری که این وسیله به پریز متصل است).

– وقتی به پریز برق متصل است با استفاده از این نیرو کار می‌کند و زمانی که از برق کشیده می‌شود باوجوداینکه به نظر بی‌مصرف و خاموش است، اما در اصل حالت خود را به حالت استفاده از باتری تغییر داده و همچنان با شارژ ذخیره، به کار خود ادامه می‌دهد. عجب حقه‌ای!

سمی گفته که بسته به اینکه چه قابلیت‌هایی را بخواهید در این وسیله بگنجانید قیمت تمام‌شده آن بین 10 تا 80 دلار است. اما! این را هم اضافه کرده که قرار نیست این وسیله را به فروش بگذارد!
ظاهراً فعلاً می‌توان نفس راحتی کشید.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *