OpenSignal اعلام کرد؛ حدود یک چهارم گوشی‌های اندرویدی، دوسیمکارته هستند

OpenSignal اعلام کرد؛ حدود یک چهارم گوشی‌های اندرویدی، دوسیمکارته هستند
  • 1393/11/10
  • تیم گویا آي تی
  • 0

همانطور که می دانید امروز دیگر تلفن های همراه دو سیمکارته به گوشی های عموما ارزان و بی کیفیت چینی قدیمی خلاصه نمی شود. بسیاری از دستگاه های اندرویدی امروزی از رده پایین ها گرفته تا میان رده ها و تلفن های هوشمند پرچمدار، هم به ارائه امکان استفاده از دو سیمکارت پرداخته اند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت OpenSignal، هم اکنون حدود یک چهارم از کل دستگاه های اندرویدی موجود، دو سیمکارته هستند.

در کشورهایی که دارای اپراتورهای قدرتمندی هستند، تلفن های هوشمند ارائه شده خیلی کم پیش می آید که از دو سیمکارت پشتیبانی کنند. این در حالی است که در کشورهایی که تمامی اپراتورهای تلفن همراه، کیفیت یکسانی دارند و هیچ اپراتور قدرتمندی در آن وجود ندارد، عموما تلفن های هوشمند اندرویدی دو سیمکارته در آنها بیشتر است.

شرکت OpenSignal لیست ۲۰ کشوری که بیشترین تلفن های هوشمند بیشتر از یک سیمکارته را دارند، منتشر نموده که اگر به لیست یاد شده دقت کنیم، به طور میانگین در این ۲۰ کشور حدود ۴۰ درصد از گوشی های موجود دوسیمکارته هستند. در رتبه اول این لیست کشور نیجریه قرار دارد. در این کشور بیش از دو سوم کلم تلفن‌های همراه، چند سیمکارته هستند. در رتبه آخر لیست مورد بحث هم سنگال قرار دارد که در این کشور نیز باز هم ۴۲ درصد از گوشی های موجود بیش از یک سیمکارت را پشتیبانی می کنند.

gsmarena_002

کشورهایی که در لیست یاد شده قرار گرفته اند با توجه به تعداد جمعیت‌شان، بخش کثیری از کل جمعیت جهان را تشکیل می دهند و بنابر این بازار تلفن های همراه دو یا چند سیمکارته در این کشورها قطعا فروش خوبی دارد.

اما در برخی از کشورها معمولا اپراتورهای تلفن های همراه، اقدام به فروش مدل های لاک شده تلفن های هوشمند مختلف می کنند. این گوشی ها که هر اپراتور فقط اجازه استفاده از سیمکارت های خودش را بر روی آنها می دهد، با قیمتی بسیار ارزان و حتی در برخی موارد رایگان به مشتریان عرضه می شوند. کشور نروژ کمترین تلفن های هوشمند اندرویدی دو سیمکارته را در بین کل کشورهای دنیا دارد که حتی ۱ درصد کل تلفن های هوشمند موجود در آن را هم تشکیل نمی دهند.

gsmarena_003

تلفن های هوشمند اندرویدی‌ای که بیشترین استفاده را دارند Galaxy Core، Galaxy Win Dous و Galaxy S Dous از سامسونگ هستند. بعد از این دستگاه ها، لنوو بیشترین سهم را دارد و پس از این شرکت نیز نوکیا در ربته بعدی قرار گرفته. Nokia XL هم اکنون فقط ۰/۸۶ درصد از کل تلفن های هوشمند دو سیمکارته‌ی مجهز به سیستم عامل اندروید را تشکیل می دهد. تلفن هوشمند Nokia X نیز در بین ۱۰ گوشی دو سیمکارته پر استفاده در دنیاست.

gsmarena_004

این آمار و ارقام را همانطور که گفتیم شرکت OpenSignal جمع آوری کرده و جامعه آماری آن بیش از یک میلیون کاربری هستند که اپلیکیشن اندرویدی OpenSignal را نصب کرده اند. بنابر این نمی توان این اطلاعات را برای تلفن های همراه آینده نیز به همین شکل در نظر گرفت زیرا هنوز API استاندارد و کاملی برای تشخیص تعداد سیمکارت ها در سیستم عامل اندروید وجود ندارد. همچنین با توجه به اینکه اطلاعات به دست آمده از کاربرانی بوده که به اینترنت متصل هستند، در این آمار، افرادی که تلفن هوشمند آنها به اینترنت متصل نشده، محاسبه نشده اند، در نتیجه این مقدار یک اندازه گیری تقریبی است و نمی توان آن را براحتی برای کل کاربران تعمیم داد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *