متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

تفاهم نامه ی همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رباتیک کره ی جنوبی

12345 (بدون نظر)
Loading...
125

به گزارش گویا آی تی، مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه صنعتی امیر کبیر جناب آقای محمدرضا راز فر گفت: بین فدراسیون رباتیک کره جنوبی (FIRA) و دانشگاه صنعتی امیر کبیر تفاهم نامه ای امضا شد که طبق آن دانشگاه امیر کبیر باید اهداف و برنامه های این فدارسیون را در ایران اجرا کند. همچنین افزود: فعالیت فدراسیون رباتیک کره جنوبی (FIRA) در سال ۱۹۹۶ شروع شد و هدف از انعقاد تفاهم نامه، تشویق دانش آموزان و دانشجویان به حوزه ی رباتیک، برگزاری اهداف و برنامه های فدارسیون رباتیک کره جنوبی (FIRA)  در ایران و برگزاری مسابقات است.

راز فر افزود: گزارشی از دستاورد های دانشگاه صنعتی امیر کبیر به فدراسیون رباتیک کره ی جنوبی (FIRA) ارائه شد و بعد از اینکه این فدراسیون بر روی گزارشات دانشگاه صنعتی امیر کبیر مطالعه کرد، این دانشگاه را به عنوان عضو فدارسیون برگزید. همچنین گفت: اکنون کشور های متعددی عضو فدراسیون رباتیک کره ی جنوبی (FIRA) هستند که این فدراسیون در نظر دارد دانش رباتیک را در بین نسل جوان کشورهای مختلف توسعه بخشد.

وی تصریح کرد: این فدراسیون به غیر از اینکه مسابقات رباتیک برگزار می کند به فعالیت های آموزشی و علمی در حوزه ی رباتیک نیز می پردازد. همچنین گفت: فعالیت های جدی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در حوزه ی رباتیک از سال ۹۴ شروع شد که باعث شد پژوهشکده و گروه آموزشی رباتیک  تاسیس شود و در این دانشگاه تیم های متعددی در حوزه ی رباتیک شرکت کردند و توانستند مدال های مختلفی  به دست آورند. اکنون پایان نامه های دانشجویی در حوزه ی رباتیک با توجه به گسترش و توجه ویژه ی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به این حوزه صورت گرفت.

[منبع:Mehrnews]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی، مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه صنعتی امیر کبیر جناب آقای محمدرضا راز فر گفت: بین فدراسیون رباتیک کره جنوبی (FIRA) و دانشگاه […]