آموزش ساخت Shortcut برای تقسیم نمایشگر به ۲ اپلیکیشن دلخواه

آموزش ساخت Shortcut برای تقسیم نمایشگر به ۲ اپلیکیشن دلخواه
  • 1395/10/22
  • زهرا معبودی
  • 0

همانطور که می دانید Android 7.0 دارای تغییرات چشم گیری نبود، اما قابلیت تقسیم نمایشگر و نمایش اپلیکیشن های مختلف به طور همزمان از قابلیت های ارزشمند این سیستم عامل بوده است. عموما ما به دلایل مختلف نیاز پیدا می کنیم تا اپلیکیشن ها را همزمان با هم نمایش دهیم. این قابلیت در واقع به شما کمک می کند تا دو اپلیکیشن را به طور ساید به ساید، در کنار هم اجرا کنید به طوری که هیچ خللی در عملکرد آن دو ایجاد نشود. نکته مهم تر هم این است که افرادی که دارای تبلت و یا گوشی هایی با اسکرین بزرگ هستند می توانند به راحتی از این سرویس استفاده کنند و از این قابلیت لذت ببرند.

Screens - Multi Window Manager

برای اینکه نمایشگر به دو اپلیکیشن اختصاص دهید باید فرآیندی را طی کنید که پیش از این در گویا آی تی آن را توضیح داده ایم اما با روی کار آمدن نرم افزار شورت کات ساز، Screens این کار واقعا ساده شده است.

برای استفاده از این نرم افزار آن را از گوگل پلی دانلود کنید و روی گوشی تان نصب کنید. زمانی که این برنامه را اجرا می کنید، به شما دو جایگاه نمایش می دهد که می توانید دو اپلیکیشن را به آن معرفی کنید:

Screens

شما می بایست برای شورت کات خود یک نام انتخاب کنید و از طریق دو جایگاه نرم افزارهای مورد نظرتان را به برنامه معرفی کنید. برنامه ها هم از طریق اپلیکیشن هایی که روی گوشی تان نصب شده قابل انتخاب هستند:

Screens

این برنامه توجهی به این ندارد که چه نرم افزاری را برای ایجاد شورت کات انتخاب می کنید. حتی به این دقت ندارد که آیا نرم افزارها تقسیم پذیر هستند یا نه.

نرم افزار تقسیم نمایشگر Screens

زمانی که شورت کات مورد نظر را ایجاد کردید، یک شورت کات روی اسکرین تان قرار می گیرد که نام آن مطابق نامی است که از پیش تعیین کرده اید.

Screens

زمانی که شما شورت کات را ایجاد کردید، روی آن کلیک کنید. متوجه می شوید که بدون هیچ عملیات اضافی نمایشگر به دو اپلیکیشن اختصاص داده شده است. اما اگر بعد از باز کردن این دو اپلیکیشن، یک اپلیکیشن جدید باز کنید، نرم افزار جدید جایگزین یکی از دو مورد قبلی خواهد شد. بدین طریق می توانید شورت کات ها زیادی ایجاد کنید و اپلیکیشن های لازم و ملزوم هم را با همدیگر باز کنید.

نظر شما در مورد این قابلیت چیست؟ آیا تا کنون از این خاصیت در اندروید ۷ استفاده کرده اید؟ توصیه های خود و تجربیات ارزشمند تان را در این باره با گویا آی تی در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برای دانلود نرم افزار Screenاز Google Play کلیک کنید 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *