متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ATI پردازنده گرافیکی (Radeon HD 5830) را به بازار ارائه کرد

12345 (بدون نظر)
Loading...
337

کارت گرافیک 5830
چه آن را کاملاً مقرون به صرفه بدانید یا آن را یک کارت گرافیک سطح متوسط با توان بیش از حد بالا بنامید، شرکت ای.تی آی (ATI) معتقد است که بین کارت گرافیک پرقدرت مدل (۵۸۵۰/۷۰) و مدل (۵۷۷۰ SKU) که سرعت پایین تری دارد فاصله زیادی وجود دارد که باید با این مدل جدید پر شود. پس بیایید با مدل ۲۳۹ دلاری (HD 5830) آشنا شویم:
این مدل در رده ی اوِرگرین قرار دارد (کارت گرافیکِ دایرکت ایکس۱۱، ۴۰ نانومتری) و در حالی که مثل مدل (۵۸۵۰) تعداد ۱۵/۲ میلیارد ترانزیستور دارد، ولی این مدعی جدید کارش را تنها با ۱۶ ROP و ۱۱۲۰ پردازنده ی جریان انجام می دهد.
برای جبران هدررفت پردازنده، ساعت هسته به ۸۰۰ مگاهرتز افزایش پیدا کرده در حالی که سرعت حافظه موقت ۱ گیگابایتی مدل پیشین( ۵۸۵۰ ) را نیز حفظ کرده است. به نظر می رسد کارت گرافیک مدل ۵۸۳۰ از تراشه های ۵۸۵۰ تشکیل شده ولی در رده ی بالاتری از پردازنده های گرافیکی نیز قرار نمی گیرد.
منتقدان اینترنتی حالا زمان زیادی برای بحث پیرامون آخرین کارت گرافیکی ATI دارند، ولی اگر بتوانیم بر سر موضوعی به اجماعِ نظر دست یابیم، این نکته است که: «در حالی که عملکرد این مدل درست در نقطه ای بین نزدیکترین مدلهای مشابه ATI است، ولی قیمت مدل (HD 5830) بسیار گرانتر از آن است که بتوان آن را به کسی توصیه نمود.»
پیوندهای مرتبط:
AnandTech

HotHardware

HardOCP

PC Perspective

Legit Reviews

ExtremeTech

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کارت گرافیک مدل 5830 در رده ی اوِرگرین قرار دارد (کارت گرافیکِ دایرکت ایکس11، 40 نانومتری) و در حالی که مثل مدل (5850) تعداد 15/2 میلیارد ترانزیستور دارد، ولی این مدعی جدید کارش را تنها با