چگونه می توانید سرویس Google AdSense را به قسمت Tumblr وبلاگ خود اضافه کنید

 • 1389/5/25
 • مهرداد ارجمندی
 • 4

آیا دوست دارید از وبلاگ خود کمی درآمد کسب کنید ؟ در اینجا شما می توانید یاد بگیرید  چگونه اضافه کردن Google AdSense به قسمت  Tumblr وبلاگ شما برای شما کاری را که دوست دارید انجام می دهد.

درست کردن وبلاگ می تواند یک کار جدی محسوب شود و بوسیله امکانات استفاده ی آسان Tumblr وبلاگ شما ، شاید شما بیشتر از هر زمان دیگری پست ها و مطالب خود را به روز رسانی کنید. ممکن است بخواهید در مورد تعطیلات آخر هفته ی زیبایی که داشتید مطلبی بنویسید،جدیدترین تصویر پشت زمینه ی  زیبایی را که در فوتوشاپ طراحی کرده اید به اشتراک بگذارید یا اینکه توضیح دهید که چگونه توانستید موفق شوید سگ خود را از پارس کردن بیهوده باز دارید.

به هر حال ، وبلاگ شما زمانی را از وقت شما می گیرد و ممکن است برای شما هم جالب باشد که بتوانید از طریق آن پولی بدست آورید. سرویس Google AdSense به همه ی وبلاگ نویسان در سرتاسر دنیا این اجازه را می دهد تا بتوانند از طریق وبلاگ خود درآمدی کسب کنند.برای استفاده از خدمات Tumblr می بایست وبلاگ شما در درجه ی اول برای وبلاگ نویسی طراحی شده باشد و نه چیز دیگری ولی آنها به شما اجازه می دهند که برای مقصود های دیگری (نه به عنوان مقصود اصلی) از وبلاگ خودتان استفاده کنید به عنوان مثال می توانید از خدمات AdSense یا دیگر سیستم ها در وبلاگ خود استفاده کنید. این کار بسیار آسان است . بگذارید یک نگاهی به طرز اضافه کردن آن به وبلاگ خود بکنیم . در ضمن این کار وابسته به توع قالبی که استفاده می کنید نیست و شما در این مقوله کاملا آزادید.

لطفا توجه داشته باشید: این مقاله برای کسانی است که نمی دانند چطور باید زبان HTML را ویرایش کرد و اگر شما یک کد نویس حرفه ای هستید ، چیزهای بسیار ساده ای را در این مقاله خواهید یافت. با این حال مشکلی نیست ، از آن قسمتهایی که به آنها تسلط دارید عبور کنید و فقط از قسمتهایی استفاده کنید که به آنها احتیاج دارید.

ثبت نام در AdSense

قبل از اینکه AdSense را به سایت خود اضافه کنید ، شما نیاز دارید که یک حساب AdSense در گوگل برای خود ثبت کنید. اگر در حال حاضر حسابی دارید از این مرحله بگذرید و به مرحله ی بعدی بروید. در غیر این صورت ، به سایت AdSense بروید (که لینکش در زیر آمده است) و بر روی گزینه ی ثبت نام کلیک کنید.

فرمها را طبق معمول ، با استفاده از اطلاعاتی در مورد سایت خودتان پر کنید. این اطلاعات  همانند اطلاعات شخصی خودتان است که در بعضی فرمها قبلا پرکرده اید. اطمینان حاصل کنید که مربعی را که در بالاست به همراه خطوط راهنما در مورد تبلیغات تیک زده اید، و همچنین اطمینان حاصل کنید که سایت شما از آنها پیروی می کند در غیر این صورت جساب  AdSense شما بسته می شود .

قوانین و سیاست های سایت را که در پایین فرم آمده است  قبول کنید و سپس بر روی ارسال اطلاعات کلیک کنید

اطمینان پیدا کنید که اطلاعات شما درست است ،سپس اگر حسابی در گوگل دارید اطلاعات آن را وارد کنید و اگر هم ندارید یک حساب جدید در گوگل برای خود درست کنید.

وقتی که کارتان به پایان رسید ، شما باید بین 1 تا 3 روز منتظر باشید تا حسابتان تایید شود. وقتی که اطلاعاتتان برایتان بوسیله ی پست الکترونیکی آمد ، به سایت AdSense بروید ، ولی این بار بوسیله اطلاعات گوگل خود وارد شوید .

اگر با AdSense مشکلی داشتید یا به اطلاعاتی بیشتر در مورد حسابتان نیاز داشتید به قست کمکی سایت که لینکش در زیر آمده است بروید

ایجاد یک واحد تبلیغاتی AdSense بر روی Tumblr وبلاگ خودتان.

وقتی که حساب AdSense را دریافت کردید و وارد شدید ، بر روی تب  AdSense Setup کلیک کنید تا تبلیغی جدید برای سایت خود درست کنید.

انتخاب AdSense برای لینک کردن مطلب

اگر دوست داشته باشید ، شما می توانید آگهی تبلیغاتی را با متن یا عکس ایجاد کنید، یا اگر بخواهید می توانید فقط به آن بر اساس قوانین گوگل لینک دهید.واحدهای تبلیغاتی( عکس یا متنی )  معمولا برای کنار های بسیار مناسب می باشند.در حالی که لینکها در بالا و یا پایین  قالب مکانی بهتر را برای دیده شدن دارند.

از منوی کشویی  کنار فرمت اندازه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید. چیزی را انتخاب کنید که برای سایت شما مناسب باشد. اگر مطمئن نیستید بر روی فرمت تبلیغات کلیک کنید و نمونه ها را ببینید .

از قسمت رنگها ، رنگی را که باسایت شما هموخوانی دارد انتخاب کنید یا می توانید از قالبهای رنگی پیش ساخته استفاده کنید.

در انتها نوع فونت و خط و اندازه ی آن را متناسب با سایت و تبلیغاتی که در آن گذاشته اید انتخاب کنید و همچنین می توانید انتخاب کنید که گوشه های تبلیغات گرد باشد یا مربعی ! .

وقتی که کارتان تمام شد بر روی دکمه ی ادامه کلیک کنید.

حالا در این مرحله شما یک جعبه ی متنی را خواهید دید که در آن کد تبلیغی شما در آن قرار دارد. متن را انتخاب کنید و آن را کپی کنید و در وبلاگ خود قرار دهید.

توجه کنید که شما همیشه می توانید به کد و خود تبلیغات دسترسی داشته باشید و می توانید آن را هر زمان که بخواهید و هر طور که بخواهید بوسیله ی مدیریت لینکهای تبلیغی در AdSense  ویرایش کنید

اضافه کردن AdSense به قالب خودتان

حالا که شما کد AdSense خود را دریافت کردید وقت آن است که آن را به قالب خود اضافه کنید. صفحه ی سفارشی کردن در Tumblr را بوسیله ی کلیک کردن بر روی داشبورد سفارشی کردن باز کنید یا می توانید به کمک لینک زیر آن را باز کنید.

در صفحه ی سفارشی کردن تب قالب را انتخاب کنید.

پایین بیایید ، سپس سفارشی کردن HTML را در دکمه ی تب انتخاب کنید.

بعد از اینکه کد ها لود شدند ، شما می بایست کدهای HTML و CSS ی که قالب سایت شما را می سازند ببینید. نکته ای که اینجا وجود دارد این است که این ویرایش کدهای کاری بی انتهاست و هیچ وقت به پایان نمی رسد. ولی اگر شما هیچ وقت تا حالا یک وب سایت را طراحی نکرده اید یا کدهای HTML را ویرایش نکرده اید این کار می تواند به شدت آزار دهنده باشد. با این حال نگران نباشید اضافه کردن کدها کاری آسان است.

توجه داشته باشید اگر اخیرا کدهای قالب خود را ویرایش کرده اید ، ممکن است همین را به طور پیش فرض ببینید و هیچ نیازی نباشد که دکمه ی ویرایش HTML را فشار دهید.

شما باید بدانید که گذاشتن کد AdSense در کجای قالب وبلاگ یا وب سایتتان مفید واقع می شود و  خوب است. اگر شما یک طراح وب سایت هستید ، می توانید خوب به کدها نگاه کنید و هرجایی که فکر می کنید خوب است آنها را قرار دهید: در قسمتهای  <head>, <body> یا هر جای دیگری که فکر می کنید خوب است. ولی اگر شما هیچ گاه  قبلا از کدهای HTML استفاده نکرده اید، راه حل دیگری وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. در نزدیکی مکانی که می خواهید تبلیغات خود را بگذارید متنی بنویسید. برای مثال اگر می خواهید آن را در کنار نوار کناری در زیر ” توضیحاتی در باره ی این وبلاگ ” بگذارید ، ابتدا به پیش نمایشی از قالب وبلاگ خود نگاهی بیاندازید تا ببینید به طور پیش فرض کلمات چگونه و با چه فرمتی استفاده شده اند. چیزی را انتخاب کنید که شبیه به عنوان وبلاگ یا چیزی شبیه  به متن پیش فرض باشد چرا که صفحه ی شما خودش ، خودش را بدون هیچ کدی توضیح می دهد.

حالا در مرور گر خود  کلید کنترل را به همراه F فشار دهید تا جعبه ی جستجو باز شود ، سپس مواردی را که مد نظرتان است پیدا کنید را تایپ کنید.بسته به نوع مرورگری که استفاده می کنید ، جعبه ی جستجو به شکل متفاوتی درمی آید با این حال کارایی آن در مرورگر های مختلف  مشابه است .

در قسمت کد خودتان دنبال متنی باشید که پر رنگ شده است. ما می خواهیم متن خود را درست بعد از این قسمت در وبلاگ بگذاریم. توجه کنید که خط بعدی هنوز توصیف کننده ی پروفایل شماست .بنابراین بهتر است که به قسمت درباره ی وبلاگ دقت کنید. ما می خواهیم کدهای تبلیغات خود را درست بعد از این قسمت قرار دهیم.

در این قالب ، ما به دنبال “درباره” هستیم و کدها را درست در زیر کدهای مربوط به آن قسمت می گذاریم . همانطوری که در بالا نشان داده ایم.

هنگامی که کد را وارد کردید ، بر روی دکمه ی به روز رسانی و  پیش نمایش  بر روی کلید تب کلیک کنید.

حالا شما می توانید تغییراتی که در وبلاگتان ایجاد شده در وبلاگ پیش نمایش داده شده به صورت مدل ببینید.

اگر ظاهری خوب داشت ، بر روی ذخیره کردن در گوشه ی بالا سمت راست کلیک کنید و سپس سایت خود را در یک تب یا پنجره ی دیگر مشاهده کنید.

این هم AdSense ما درست در نوارکناری Tumblr . رنگها با قالب وبلاگ هماهنگ است و تبلیغات تقریبا با آن چیزی که در وبلاگ نوشتم مربوط می شود.

به یاد داشته باشید : بر روی تبلیغات خود کلیک نکنید ، در غیر این صورت حساب شما در AdSense ممکن است بسته شود.

اگر تبلیغات به چیزهای دیگر در نوار کناری نزدیک بودند ، همانطوری که در این قالب این طور است ، شما می توانید به راحتی با اضافه کردن <p> </p> بعد از  کدهای </script آن ها را اضافه کنید .

این کار در بسیاری از قالبها از جمله  قالب پیش فرض REDUX  نتیجه ی عالی و  خوبی دارد . ما تبی مشابه را در قسمت نوارکناری این قالب اضافه کردیم. هیچ فضای اضافی برای این کار در این قالب لازم نمی باشد.

برای گرفتن تبلیغاتی که  در این زمان می خواهیم، کدها را باز می کنیم ، به دنبال Follow on Tumblr باشید و کدها را درست در زیر آن همانطور که در بالا نشان داده شده است بچسبانید . این یکی از بهترین راههایی است که تبلیغات خود را درست همانجایی که دوست دارید بچسبانید. حتی اگر شما طراح سایت نیستید ، فقط چیزی را پیدا کنید که تبلیغات شما در کنار آنها باشند. به دنبال آن بگردید و بالای آن ،آن را بچسبانید. این کار ممکن است در ابتدا نیاز به کمی آموزش داشته باشد و در ابتدا ممکن است خطاهایی پیش بیاید ولی در نهایت شما از نتیجه ی کار شگفت زده خواهید شد و در آخر به راحتی کار را کنترل خواهید کرد.

حتی شما می توانید تبلیغاتی به قسمت پایین قالب خود اضافه کنید .به این صورت که کدهای تبلیغاتی خود را در قسمت <footer> قالب خود بچسبانید یا اگر این را نداشت ، می توانید درست قبل از </HTML> در انتهای کد قالبتان آن را قرار دهید. در اینجا ما <div id=”footer”> را به قالب Neue اضافه کردیم.

به یاد داشته باشید که AdSense به شما اجازه می دهد که در هر صفحه 3 بسته ی تبلیغاتی نشان دهید. ولی دوباره Tumblr نمی خواهد که وبلاگ شما به طرز خنده داری محلی پر از تبلیغات باشد. بنابراین ، بهتر است که شما یکی در قسمت نوار کناری و یکی هم در قسمت پایین وبلاگ خود قرار دهید  یا می توانید در هرجای دیگری که فکر می کنید خوب است و جلب توجه می کند قرار دهید. گاهی اوقات کمتر بودن تبلیغات بهتر است : مردم هیچ گاه از سایتی که از بالا تا پایین پر از تبلیغ است خوششان نمی آید. به خودتان سخت نگیرید با این موارد آن قدر کار کنید تا ترکیب مناسبی را از آن درآورید.

برگرداندن اشتباهات

اگر شما در حین کار به صورت تصادفی چیزی را حذف کردید یا قالب خود را شلوغ کردید ، می توانید تغییرات را با فشار دادن دکمه ی غیر فعال کردن سفارشی کردن HTML به حالت قبل برگردانید. این دکمه در پنجره ی ویرایش است .

Tumblr به شما یادآوری می کند که این کار باعث پاک شدن کارهایی که قبل کرده اید می شود . تایید را بزنیدو سپس دکمه ی ذخیره سازی را در گوشه بالا شمت راست فشار دهید.

حالا قالب شما به حالت اولیه خود تغییر کر ده و شما می توانید دوباره برگردید و قالب را همانطوری که دوست دارید دوباره ویرایش کنید. نکته ای که در اینجا است  این است که وقتی شما تغییراتی در قالب خود می دهید باعث می شود بعضی قسمتها از جمله  بحث و نظرهای مخاطبین حذف شود. ابتدا بر روی پیش نمایش کلیک کنید و مطمئن شوید که تمام تنظیمات شما درست است سپس اقدام کنید یا اگر می خواهید قالب خود را دوباره بازگردانید آنها را به حالت قبل برگردانید .

نتیجه گیری

هیچ فرقی نمی کند که از چه قالبی استفاده می کنید ،اضافه کردن AdSense به قسمت Tumblr وبلاگ شما کار بسیار آسانی است . جاهای مختلفی که می توانید وبلاگ خود را در آنها بگذارید امتحان کنید. چیزی را پیدا کنید که در وبلاگ شما خوب کار کند و ببنید که چگونه کار می کند . با این حال انتظار نداشته باشید که درآمد فوق العاده زیادی از این راه نصیبتان شود مخصوصا اگر وبلاگ شما ترافیک پایینی داشته باشد. ولی حداقل درآمدی برای بیمه کردن وبلاگ خود یا خرید برنامه ای که آن را دوست دارید برای کامپیوتر بخرید، بدست می آورید. بر اساس مطالب بالا مطالبی را که دوست دارید و با آنها عشق می ورزید در وبلاگ خود بگذارید و از وبلاگ خود لذت ببرید.

لینکهای مربوطه  :

Signup for Google AdSense

AdSense’s Help Site from Google

Customize Your Tumblr Blog

منبع : HOW-TO GEEK

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. آخه ميگن کسب درآمد از گوگل بخاطر ايراني بودن امکان نداره و پولي پرداخت نميکنه؟
  وتبليغاتي که شما ميگين انگليسي و کمتر کسي در وبلاگ يا سايت بر روي اين تبليغات کليک ميکنه

 2. من نمیتوانم برای خودم اکانت gmail بسازم در اخر مرحله ساخت مینویسد شماره تلفنت و کشورت را وارد کن میزنم جواب میدهد در کشور شما امکان ندارد چکار کنم

 3. سلام /خسته نباشید
  میتونم بپرسم چطور باید تبلیغات چند ثانیه ای تو وبلاگم بذارم؟
  مثل فیلم نشون داده بشه
  مثل همین تبلیغاتی که برای فروشگاه گویا گذاشتین
  من فیلمشو ساختم و تقریبا هشت ثانیه است اما نمیدونم چطور بذارم تو وبلاگ که هر کی میاد نشون داده بشه
  ممنون میشم راهنمائیم کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *