اضافه کردن برخی جلوه‌های بصری به مدیریت وظایف در ویندوز 7

  • 1389/5/28
  • محمدرضا ارجمندی
  • 1

اگر شما عاشق سفارشی سازی سیستم خود به دلخواه و تا حد ممکن می باشید، در آن صورت ما راه حل را سرگرم کننده ای برای تغییر رنگ بندی در مدیریت وظیفه (Task Manager) ویندوز برای شما داریم. تنها در عرض چند دقیقه  می توانید به زبانه های عملکرد (Performance) و شبکه (Networking) را جلوه ظاهری جدیدی بدهید. در این صورت این مقاله را تا پایان بخوانید!

قبل از عمل!

به طور پیش فرض رنگ بندی زبانه های عملکرد و شبکه بد نیست ، اما اگر دوست دارید هر جز ویندوز سیستم خود را سفارشی کنید پس حتی این رنگ ها نیز می تواند به رنگ دلخواه شما تغییر پیدا کند.

شروع با برنامه Task Manager Modder

برنامه  Task Manager Modder به شکل فایل فشرده (زیپ) است و تنها در داخل فولدر فشرده  آن فایل است (فایل اجرایی ( Task Manager Modder.exe  همه کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را در فولدری در محل مناسبی از Program Files  قرار داده و یک میانبر از ان ایجاد کنید. هنگامی که شما برای اولین بار این برنامه را اجرا می کنید، باید به منظور استفاده از این برنامه EULA  را تایید کنید.پس این کار را با زدن Yes انجام دهید.

در پنجره بعدی شما شمایی از پنجره مدیر وظایف را در داخل پنجره برنامه برای مشاهده تغییرات رنگ می بینید و کنترل رنگ ها هم که  در پایین پنجره اصلی  تعبیه شده.

در تصویر زیر نگاهی دقیقتر به نوار ابزار تنظیم رنگ انداخته ایم. شما می توانید از مجموعه ای از رنگ های موجود برای هر گزینه رنگی انتخاب کنید و یا حتی کد های رنگ سفارشی خود را در صورت دلخواه وارد کنید. در طول آزمایش ما ، رنگ همراه با برنامه را انتخاب کردیم.

در اینجا سه نمونه تغییر رنگ که ما بر روی سیستم خود اعمال کردیم را مشاهده می کنید. شما می توانید لذت بسیاری را  با طرح های رنگی متنوع تا حصول «بهترین ست رنگها» تجربه  کنید. هنگامی که شما همه تغییرات رنگی را اعمال کردید و شکلی که دوست داشتید به رنگ های تکرای دادید بر روی Modify Taskmgr کلیک کنید به خاطر داشته باشید که اگر شما پنجره تسک منجر را در طول اعمال تغییرات  باز گذاشته باشید در زمان تغییر رنگ به طور موقت بسته خواهد شد و سپس راه اندازی مجدد می شود. بر زمانی که کار شما در مورد اصلاح رنگ ها پایان یافت روی خروج  (Exit) کلیک کنید.

پس از عمل!

پنجره مدیریت وظایف ویندوز ما قطعا دارای ظاهر متفاوت و احساس کار متفاوتی  پس از استفاده از این برنامه بود.

اگر شما نیاز داشتید یا پس از مدتی علاقمند شدید رنگ ها را  به رنگ بندی پیش فرض تغییر دهید کافیست روی دکمه Restore Taskmgr.  کلیک کنید. همانطور که در بالا گفته شد ، اگر شما پنجره تسک منجر را در طول اعمال تغییرات  باز گذاشته باشید در زمان تغییر رنگ به طور موقت بسته خواهد شد و سپس راه اندازی مجدد می شود

نتیجه

با تغییر رنگ ها در تسک منجر ، در واقع می توان مسائل عملکرد را آسان تر شناسایی کرد. بنابراین اگر شما به سفارشی سازی به دلخواه سیستم خود تا حد امکان علاقه دارید، قطعا می توانید از کار با Task Manager Modder لذت فراوانی ببرید!

پیوندها

دانلود Task Manager Modder

منبع:howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *