معرفی برخی از بهترین ویرایشگرهای آنلاین و بلادرنگ HTML که در وب ارائه شده

  • 1389/9/27
  • محمدرضا ارجمندی
  • 3

ویرایشگر کدهای HTML  نرم افزار کاربردی است که برای ایجاد صفحات وب و وب سایت های منتشر شده در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. نوشتن کدهای متنی HTML  تقریبا در هر ویرایشگر متنی آسان است اما مزیت برجسته استفاده از یک ویرایشگر ویژه و پر امکانات HTML  آن است که این برنامه ها برخی از امکانات لازم برای راحتی توسعه دهندگان وب  را از طریق رابط کاربری خود در اختیار او قرار داده و قابلیت هایی اضافه که سبب سهولت و افزایش بهره وری می شود را برایش فراهم می کند. امروز قصد داریم نیم نگاهی به چهار برنامه تحت وب عالی برای ویرایش آنلاین کدهای HTML بیاندازیم که نه تنها راهی عالی و سهل الوصول برای ایجاد و ویرایش خط های متن و کدهای HTML  ارائه می دهند، بلکه به دلیل آنلاین بودن دسترسی به ابزارهای ویرایش را از هر مکانی برای توسعه دهنده وب امکان پذیر می سازند حتی اگر به رایانه خود دسترسی نداشته باشد.

HTML Instant

برنامه HTML Instant  از جمله ابزارهای رایگان و آنلاین ویرایش فایلهای HTML است که می توان از آن  برای ایجاد و تغییر محتوای HTML  بر وب استفاده نمود. کدهای دلخواه را می توان انتخاب نمود، اسکریپت های جدید را می توان ایجاد کرد و تگ ها را می توان در ویرایشگر وارد نمود. برنامه تحت وب HTML Instant همچنین دارای پشتیبانی از CSS  و ایجاد جداول بوده که و در کل ابزارهای مفیدی دارد که در شرایط مختلف می تواند عصای دست هر توسعه دهنده وب باشد.


Real-time HTML Editor

یکی از ساده ترین و در عین حال مفید ترین  ابزارهای ویرایش آنلاین HTML ، با عنوان Real-time HTML Editor برای کاربران یک روش ساده برای مدیریت آنلاین کد های اچ تی ام ال فراهم می نماید. این برنامه قادر است به طور خودکار تمام خطاهای دستوری را که ممکن است کاربر در هنگام تایپ کردن دستورات مرتکب گردد را به کاربر اعلام نماید.

TimsFreeStuff HTML Editor

این ویرایشگر بلادرنگ کدهای اچ تی ام ال مشکل مداوم سوئیچ بین پنجره های مرورگر را حل کرده و در پنجره جداگانه ای پیش نمایش همزمان از تاثیر هر کد بر ظاهر صفحه به شما نشان می دهد. این قابلیت مشکل همیشگی  توسعه دهندگان یا طراحان وب که عادت دارند اول کد HTML  را در نرم افزار ویرایشگر نوشته و سپس آن را در پنجره مرورگر امتحان کنند حل می کند.

Online HTML Editor

درست مثل برنامه HTML Instant ، ابزار Online HTML Editor هم یک جایگزین مناسب برای برنامه های دسکتاپی ویرایشگر HTML  با امکانات فراوان است که می تواند برای ایجاد و ویرایش دستورات HTML به لطف ویژگی های ویرایش پیشرفته ای که طراحان در آن فراهم آورده اند مورد استفاده قرار بگیرد. Online HTML Editor  علاوه بر امکانات استاندارد ویرایشگرهای HTML ، از ایجاد  عنوان(headings)نیز پشتیبانی می کند.

خب رفقا! این بود 4 ابزار تحت وب برای ویرایش کدهای اچ تی ام ال به صورت آنلاین. بچه ها اگر شما نیز در این باره ابزار های دیگری می شناسید که فکر می کنید برای خوانندگان مفید باشد در صورت تمایل لینک ابزار را در  قسمت نظرات معرفی کنید تا به بررسی آنها پرداخته و در صورت امکان به دوستان آن را نیز توصیه کنیم.

منبع:smashingapps

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *