متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

غير فعال كردن دكمه ي Caps Lock در مك OS X

12345 (بدون نظر)
Loading...
2

در صورتي كه شما در بخش حسابداري مشغول به فعاليت باشيد واقعا به كليد  Caps Lockنيازي نخواهيد داشت. بياييد كمي به اين موضوع بپردازيم: اگر در قسمت حسابداري مشغول به كاريد پس به احتمال زياد تصميم نداريد كه از دكمه­ي Caps Lock كامپيوتر مك­تان استفاده كنيد. در اينجا نحوه­ي غير فعال كردن كليد Caps Lock و اختصاص عملي جديد به آن تشريح مي گردد.

اما اگر از ويندوز استفاده مي كنيد مي توانيد راهنمايي ما را در مقاله­ي “چگونه Caps Lock را در ويندوز غير فعال كنيم ” با استفاده از هكِ رجيستري، دنبال نماييد. هم چنين در صورتي كه واقعا خواهان اين موضوع هستيد مي توانيد به اين مقاله نيز مراجعه نماييد: “تغيير هر كليدي به هر نوع ديگر“.

غير فعال نمودن كليد Caps Lock در مك OS X

با عنوان System Preferences شروع به كار مي كنيم و در ادامه بر روي آيكونِ Keyboard كليك مي كنيم.

وقتي در صفحه­ي Keyboard  قرار گرفتيم، بر روي دكمه­ي Modifier keys واقع در قسمت زيرين پنجره كليك مي كنيم.

شما اكنون، هم مي توانيد وضعيت دكمه­ي Caps Lock را به “غير فعال” (No Action) تغيير داده و هم اين كه آنرا به يكي از دكمه هاي Command، Option و يا Control تبديل نماييد.

اين همه­ي آن چيزي بود كه مي بايست انجام دهيد. غير فعال نمودن دكمه­ي Caps Lock در مك بسيار ساده تر از ويندوز مي باشد.

منبع: HowToGeek

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. حسن می‌گوید

    کارای عباس همیشه خوب بوده

    1. عباس كريمي می‌گوید

      حسن جان خيلي لطف داري اما اينجا دوستاني مشغول هستند كه كارهاشون بسيار حرفه اي و زيباست طوري كه من به چشم الگو به اون دوستان نگاه مي كنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورتي كه شما در بخش حسابداري مشغول به فعاليت باشيد واقعا به كليد Caps Lockنيازي نخواهيد داشت. بياييد كمي به اين موضوع بپردازيم: اگر در قسمت حسابداري مشغول به كاريد