متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

غیر فعال کردن دکمه ی Caps Lock در مک OS X

12345 (بدون نظر)
Loading...
320

در صورتی که شما در بخش حسابداری مشغول به فعالیت باشید واقعا به کلید  Caps Lockنیازی نخواهید داشت. بیایید کمی به این موضوع بپردازیم: اگر در قسمت حسابداری مشغول به کارید پس به احتمال زیاد تصمیم ندارید که از دکمه­ی Caps Lock کامپیوتر مک­تان استفاده کنید. در اینجا نحوه­ی غیر فعال کردن کلید Caps Lock و اختصاص عملی جدید به آن تشریح می گردد.

اما اگر از ویندوز استفاده می کنید می توانید راهنمایی ما را در مقاله­ی “چگونه Caps Lock را در ویندوز غیر فعال کنیم ” با استفاده از هکِ رجیستری، دنبال نمایید. هم چنین در صورتی که واقعا خواهان این موضوع هستید می توانید به این مقاله نیز مراجعه نمایید: “تغییر هر کلیدی به هر نوع دیگر“.

غیر فعال نمودن کلید Caps Lock در مک OS X

با عنوان System Preferences شروع به کار می کنیم و در ادامه بر روی آیکونِ Keyboard کلیک می کنیم.

وقتی در صفحه­ی Keyboard  قرار گرفتیم، بر روی دکمه­ی Modifier keys واقع در قسمت زیرین پنجره کلیک می کنیم.

شما اکنون، هم می توانید وضعیت دکمه­ی Caps Lock را به “غیر فعال” (No Action) تغییر داده و هم این که آنرا به یکی از دکمه های Command، Option و یا Control تبدیل نمایید.

این همه­ی آن چیزی بود که می بایست انجام دهید. غیر فعال نمودن دکمه­ی Caps Lock در مک بسیار ساده تر از ویندوز می باشد.

منبع: HowToGeek

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. حسن می‌گوید

    کارای عباس همیشه خوب بوده

    1. عباس كريمي می‌گوید

      حسن جان خیلی لطف داری اما اینجا دوستانی مشغول هستند که کارهاشون بسیار حرفه ای و زیباست طوری که من به چشم الگو به اون دوستان نگاه می کنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورتي كه شما در بخش حسابداري مشغول به فعاليت باشيد واقعا به كليد Caps Lockنيازي نخواهيد داشت. بياييد كمي به اين موضوع بپردازيم: اگر در قسمت حسابداري مشغول به كاريد