متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

خلق و طراحی یک پوستر روز

12345 (بدون نظر)
Loading...
140

با استفاده از اشکال ساده می توانید به راحتی طرح های بسیار خوبی خلق کنید به طوری که به مانند یک پوستر جلوه کند . در این مقاله ما سعی می کنیم تا با استفاده از ابزارها و تصاویر بسیار ساده یک طرح زیبا از یک پوستر چشمگیر را تهیه کنیم .

 

یک عکس تصادفی را انتخاب کردیم تا به صورت پایه از آن استفاده کنیم.موضوع عکس انتخابی زیاد مهم نیست .  فقط سعی کنید عکس مناسبی را با طیف رنگی هماهنگ با کاری که می خواهید انتخاب کنبد . در اینجا من یک تصویر منظره  با مخلوطی از رنگهای آبی و سبز را انتخاب کردم .

تصویر را در ادوبی فوتوشاپ باز کرده و متناسب با کارتان آن را تغییر اندازه دهید .

 

به  Filter > Blur > Gaussian Blur   بروید و نوار ابزار را گرفته و تا جایی که شبیه به موضوع اصلی بشود آن را تنظیم کنید و رنگ ها را ترکیب کنید .

 

به وبسایت Bittbox.com بروید و یکی از تصاویر بافت پشت زمینه را به صورت رایگان دانلود کنید و آن را در یک لایه ی جدید در پوشه ی فوتوشاپ بگذارید .

تصویر را از حالت اشباع خارج کنید و سپس حالت ترکیب سازی  (blending mode ) را برروی نور ملایم(Soft Light)  تنظیم کنید وسپس شفافیت را تنظیم کنید و مقداری جزییات به تصویر خود اضافه کنید .

 

با ابزار تایپ ( کلید میانبر T ) کلمه های مورد نظر خود را بنویسید . من در اینجا از کلمه ی  SPOON استفاده کردم و آن را درشت کردم و آن را به حالت برجسته درآوردم

 

 

متن را به اندازه ی ۴۵ درجه بچرخانید ( شیفت را پایین نگه دارید تا بتوانید زاویه را تنظیم کنید ) حالت ترکیب سازی را به نور ملایم تنظیم کنید تا چهره ی بهتری به کار بدهید .

متن را در جایی قرار دهید که از گوشه شروع شود و جایی خالی نماند این طوری کار قشنگ تری داریم .در حالی که ALT را پایین نگه داشته اید یک کپی از متن را گرفته و با اندازه ای معین در مکان مناسب قرار دهید .

کلید ALT را نگه دارید و دو کپی دیگر از متن را تهیه کنید آن ها را تغییر اندازه دهید و آنها را در جایی قرار دهید تا فضاهای خالی پر شود .

با یک کپی دیگر ، متن را به اندازه ی ۹۰ درجه بچرخانید و از حالت عمودی خارج شود . متن را به جایی ببرید تا فاصله ی ایجاد شده از بین برود .

 

مانند همین نمونه ها باز هم ایجاد کنید و فضاهای بیشتری را پر کنید .اطمینان حاصل کنید که هر بلوک هم ردیف شبکه ی مورب ترکیبی است که قبلا آن را شکل دادیم .

هنگامی که شکاف در کار مشاهده شد ، خودتان فکر کنید که چگونه می توانید شکاف و فاصله ای را که ایجاد شده است پر کنید .کلمات را بچرخانید تغییر اندازه دهید و خلاصه هرتغییری که می توانید بدهید و کار را پر و زیباتر کنید .

 

همچنین می توانید در بعضی نقاط با کمک نور  کاری کنید که تمرکز در آن نقاط بیشتر و یا کمتر شود دیگر این کارها بسته به سلیقه و خلاقیت خودتان دارد

با تعداد بیشتری از کپی از متن و قرار دادن آنها در کار آن را پر کنید و هیچ گونه فضای خالی در آن باقی نگذارید .

 

در قدم آخر هر کاری می توانید بکیند تا چهره ی کار بهتر از پیش دربیاید . همانطور که دیدید طراحی یک پوستر فوق العاده می تواند از یک کلمه ی ساده و با فرم دادن و افکت بر روی آن صورت بگیرد .

 

منبع : blog.spoongraphics

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. نام شما... می‌گوید

    بسیار عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با استفاده از اشکال ساده می توانید به راحتی طرح های بسیار خوبی خلق کنید به طوری که به مانند یک پوستر جلوه کند . در این مقاله ما سعی می کنیم تا با استفاده از ابزارها