خلق و طراحی یک پوستر روز

  • 1389/12/10
  • مهرداد ارجمندی
  • 1

با استفاده از اشکال ساده می توانید به راحتی طرح های بسیار خوبی خلق کنید به طوری که به مانند یک پوستر جلوه کند . در این مقاله ما سعی می کنیم تا با استفاده از ابزارها و تصاویر بسیار ساده یک طرح زیبا از یک پوستر چشمگیر را تهیه کنیم .

 

یک عکس تصادفی را انتخاب کردیم تا به صورت پایه از آن استفاده کنیم.موضوع عکس انتخابی زیاد مهم نیست .  فقط سعی کنید عکس مناسبی را با طیف رنگی هماهنگ با کاری که می خواهید انتخاب کنبد . در اینجا من یک تصویر منظره  با مخلوطی از رنگهای آبی و سبز را انتخاب کردم .

تصویر را در ادوبی فوتوشاپ باز کرده و متناسب با کارتان آن را تغییر اندازه دهید .

 

به  Filter > Blur > Gaussian Blur   بروید و نوار ابزار را گرفته و تا جایی که شبیه به موضوع اصلی بشود آن را تنظیم کنید و رنگ ها را ترکیب کنید .

 

به وبسایت Bittbox.com بروید و یکی از تصاویر بافت پشت زمینه را به صورت رایگان دانلود کنید و آن را در یک لایه ی جدید در پوشه ی فوتوشاپ بگذارید .

تصویر را از حالت اشباع خارج کنید و سپس حالت ترکیب سازی  (blending mode ) را برروی نور ملایم(Soft Light)  تنظیم کنید وسپس شفافیت را تنظیم کنید و مقداری جزییات به تصویر خود اضافه کنید .

 

با ابزار تایپ ( کلید میانبر T ) کلمه های مورد نظر خود را بنویسید . من در اینجا از کلمه ی  SPOON استفاده کردم و آن را درشت کردم و آن را به حالت برجسته درآوردم

 

 

متن را به اندازه ی 45 درجه بچرخانید ( شیفت را پایین نگه دارید تا بتوانید زاویه را تنظیم کنید ) حالت ترکیب سازی را به نور ملایم تنظیم کنید تا چهره ی بهتری به کار بدهید .

متن را در جایی قرار دهید که از گوشه شروع شود و جایی خالی نماند این طوری کار قشنگ تری داریم .در حالی که ALT را پایین نگه داشته اید یک کپی از متن را گرفته و با اندازه ای معین در مکان مناسب قرار دهید .

کلید ALT را نگه دارید و دو کپی دیگر از متن را تهیه کنید آن ها را تغییر اندازه دهید و آنها را در جایی قرار دهید تا فضاهای خالی پر شود .

با یک کپی دیگر ، متن را به اندازه ی 90 درجه بچرخانید و از حالت عمودی خارج شود . متن را به جایی ببرید تا فاصله ی ایجاد شده از بین برود .

 

مانند همین نمونه ها باز هم ایجاد کنید و فضاهای بیشتری را پر کنید .اطمینان حاصل کنید که هر بلوک هم ردیف شبکه ی مورب ترکیبی است که قبلا آن را شکل دادیم .

هنگامی که شکاف در کار مشاهده شد ، خودتان فکر کنید که چگونه می توانید شکاف و فاصله ای را که ایجاد شده است پر کنید .کلمات را بچرخانید تغییر اندازه دهید و خلاصه هرتغییری که می توانید بدهید و کار را پر و زیباتر کنید .

 

همچنین می توانید در بعضی نقاط با کمک نور  کاری کنید که تمرکز در آن نقاط بیشتر و یا کمتر شود دیگر این کارها بسته به سلیقه و خلاقیت خودتان دارد

با تعداد بیشتری از کپی از متن و قرار دادن آنها در کار آن را پر کنید و هیچ گونه فضای خالی در آن باقی نگذارید .

 

در قدم آخر هر کاری می توانید بکیند تا چهره ی کار بهتر از پیش دربیاید . همانطور که دیدید طراحی یک پوستر فوق العاده می تواند از یک کلمه ی ساده و با فرم دادن و افکت بر روی آن صورت بگیرد .

 

منبع : blog.spoongraphics

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *