گوگل تولبار ۷ برای اینترنت اکسپلورر

  • 1390/2/8
  • ITTeach
  • 0

گوگل نسخه جدیدی از تولبار خود را برای اینترنت اسکپلورر عرضه کرد اما این تولبار جدید تنها روی نسخه‌های ۸ و ۹ اینترنت اکسپلورر کار می‌کند. گوگل تولبار ۷ روی قابلیت جستجو متمرکز شده است: از قابلیت جستجوی بلادرنگ (Instant) پشتیبانی می‌کند٬ جعبه جستجو بسیار بزرگ‌تر شده و سایر امکانات در منوهای بازشونده گنجانده شده‌اند.

در مرکز راهنمایی گوگل یک مقاله جالب با عنوان «دکمه‌های من کجا رفتند؟» وجود دارد که به پرسش‌های متداولی که ممکن است پس از نصب گوگل تولبار ۷ پیش بیایند پاسخ می‌دهد.

در این مقاله آمده است: «شاید متوجه شده باشید که با آخرین به روز رسانی تولبار٬ تعدادی از دکمه یا همه آن‌ها ناپدید شده‌اند. جدیدترین نسخه تولبار با حذف کردن دکمه‌های کم‌کاربرد از جلوی دیدتان٬ به شما کمک می‌کند تا روی امکاناتی که بیشتر استفاده می‌کنید تمرکز داشته باشید. اگر از یکی از ابزارهای تولبار استفاده کنید٬ دکمه آن روی تولبارتان باقی می‌ماند تا به این ترتیب٬ راحت‌تر به آن دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت٬ همه دکمه‌ها به صورت پیش‌فرض حذف می‌شوند. نگران نباشید؛ به سادگی می‌توانید امکانات مورد علاقه‌تان را به تولبار بازگردانید. کنار جعبه جستجو کلیک کنید و ابزارهایی را که مایلید به تولبار اضافه کنید انتخاب نمایید. این ابزارها به صورت خودکار به تولبار بازمی‌گردند».

بنابراین٬ امکانات گوگل تولبار کمتر جلوی چشم هستند و کاربران برخی از انتخاب‌هایشان را گم می‌کنند اما به این طریق تولبار خلوت‌تر می‌شود.
قابلیت جستجوی بلادرنگ گوگل به صورت پیش‌فرض فعال نیست اما برای فعال کردن آن می‌توانید بخش تنظیمات را باز کرده و گزینه Enable Instant for faster searching and browsing (فعال سازی برای جستجو و مرور سریعتر)را علامت بزنید.

بنا بر برخی دلایل٬ گوگل نسخه ۷.۱ گوگل تولبار برای فایرفاکس را هم نصب می‌کند که یک نسخه قدیمی است و امکانات جدید را ندارد. برای حذف کردن این افزونه باید به کنترل پنل مراجعه کرد و از داخل خود فایرفاکس امکان حذف آن وجود ندارد.

منبع: googlesystem

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *