اولین و تنها مرکز تجارت دامین در ایران

اولین و تنها مرکز تجارت دامین در ایران
  • 1390/8/10
  • سعید امیرلو
  • 3

سایت های مختلف صرف نظر از محتوا و خدماتی که ارائه می دهند دارای دامین (دامنه) های مختص به خود هستند. انتخاب دامنه مناسب که در واقع معرف سایت است، دارای اهمیت بالایی بوده ودر شناخته شدن بهتر سایت در فضای اینترنت حائز اهمیت است. ثبت دامنه های انتخابی از طرف مدیران در تمامی کشورها به زبان انگلیسی انجام می گرفت و محتوای سایت ها در حالی که به زبان های مختلف در اینترنت منتشر می شد با یک دامنه انگلیسی مورد بازدید قرار می گرفت .در حال حاضر با نظارت ICCAN امکان ثبت دامنه به زبان های مختلف بوجود آمده است که زبان فارسی را نیز شامل شده است.

در همین راستا مرکز ارتباطات هوشمند عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران از سال 87 و پس از 2 سال امکان سنجی در ایران، فعالیت خود را به عنوان تنها مرکز خرید، فروش و اجاره دامنه های فارسی شروع کرده و به عنوان تنها مرکز معتبر در این زمینه، امکان ورود افراد و علاقه مندان را به تجارت دامنه، فراهم نموده است.

 از ژانویه 2010 و پس از بررسی کامل و امکان سنجی بعمل آمده از حوزه مجازی در ایران و مقایسه آن با دامنه عربی در کشورهای عرب زبان و گسترش روزافزون این نوع دامنه ها در کشورهای مشابه، تصمیم به ورود دقیق و برنامه ریزی شده دامنه فارسی به ایران توسط این مرکز گرفته شد. بعلت عدم درک زمانی مناسب و شرایط بین المللی، تعداد زیادی از دامنه های فارسی متاسفانه توسط افراد بیگانه و یا کشورهای عربی خریداری گردیده و از مالکیت ایران خارج شده است. این مرکز تصمیم دارد تا در محیط اینترنت به سهم خود از نام ایران و ایرانی محافظت نموده و میکوشد تا تجارت جدیدی را در ایران پایه گذاری نماید.

 

با توجه به گسترش سایت های وطنی و ورود اینترنت ملی در آینده نزدیک، وجود یک مرکز رسمی ارائه دهنده دامنه های فارسی، احساس می شد که با حضور قانونی این مرکز، این نیاز کاربران مرتفع شد. فعالیت های این مرکز بصورت تخصصی فقط در زمینه تجارت دامنه فارسی بوده است و تاکنون بیش از 4000 کاربر فعال و بیش از 10.000 دامنه ثبت شده در کارنامه مرکز موجود است. سیستم یکپارچه پشتیبانی در 21 کشور جهان نیز یکی دیگر از نکات قوت آنها میباشد. در ادامه با خدمات بیشتر دامین فارسی، آشنا می شویم:

– ثبت دامنه فارسی

– خرید و فروش آنلاین دامنه ها در تالار بورس مرکز

– صدور شناسنامه دامنه فارسی 

– درآمد ماهانه از محل پارک دامنه های بلااستفاده

– فروش تضمینی دامنه

– سرمایه گذاری تضمینی در تجارت دامنه

– و …

تجارت دامنه توسط این مرکز با خرید یک دامنه فارسی آغاز میگردد. در صورتیکه دامنه انتخابی آزاد باشد، از طریق پرداخت آنلاین شبکه شتاب، برای ایرانیان داخل و پرداخت از طریق کارتهای مستر کارت، ویزا کارت، پی پل و…برای ایرانیان خارج از کشور قابل خرید است.

در صورتیکه دامنه قبلا فروخته شده باشد تنها از طریق تالار بورس مرکز و با تنظیم دامنه جهت فروش از طرف صاحب حقیقی یا حقوقی آن، قابل خرید خواهد بود. مسلما دامنه فارسی خریداری شده ای که در تالار وجود ندارد، صاحب دامنه قصد فروش آنرا نداشته و دامنه را جهت استفاده خریداری کرده است.

برای فروش دامنه می بایست آن را جهت فروش در تالار تنظیم کرد. یعنی پس از خرید دامنه و قیمت گذاری توسط مالک به تالار عرضه میگردد. بلافاصله پس از فروش دامنه در تالار، دامنه از پنل مدیریتی حذف شده و به صورت اتوماتیک و رایگان به پنل خریدار جدید منتقل شده و مالک قبلی نیز مطلع خواهد شد.

شایان ذکر است که تنها دامنه هایی در تالار بورس این مرکز قابل خرید و فروش خواهد بود که از همین مرکز خریداری شده باشند و شناسنامه دامنه نیز صادر و در مرکز آرشیو شده باشد.

این مرکز سرویس ویژه ای جهت فروش تضمینی دارد که با انتخاب دامنه های پیشنهادی آنها، حداکثر تا سه ماه، دامنه خریداری شده با قیمت گذاری جدید و با بازاریابی خود مرکز، به فروش میرسد. اطلاعات بیشتر را در اینجا ببینید.

دامین فارسی با گذشت دو سال از فعالیت خود بیش از 10 هزار دامنه ثبت شده دارد که توسط چهار هزار کاربر فعال مدیریت میگردند. این مرکز به دلیل عضویت در سازمان نظام صنفی رایانه های استان تهران معتبر بوده و محل مناسبی برای دامینر های فعال و علاقه مندانی است که شروع به تجارت دامین نموده اند. البته همه سرویسها در این مرکز دارای قوانین و مقرارت دقیقی میباشد که به تفصیل در سایت درج گردیده است و نتیجه 2 سال تجربه و فعالیت خانواده دامین فارسی میباشد.

نظر شما چیست؟

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. کاش قبل از راه اندازی تجارت و بورس دامین اول خوب فرهنگ سازی می شد تا کاربران هجوم نیارن به ثبت دامین.تقریبا داره بازار سایه راه میافته.
    به نظرم دامین رو باید زمانی ثبت کرد که واقعاً به اون نیاز داشته باشی.نه برای تجارت خود دامین

    1. کاملا موافقم ، این کار یعنی استفاده نادرست از ابزار

  2. اگر دوستان کمی با این تجارت در دنیا آشنا بودند اینطور قضاوت نمیکردند. بهتر است تا قبل از اظهار نظر درباره یک موضوع تخصصی حداقل کمی از گوگل استفاده کنید و به خارج از مرزهای ایران نیز نگاهی بیاندازید البته اگر متهم نکنید بنده را به غربزدگی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *