روس ها ، سلاطین میلیون دلاری دنیای زیر زمینی اینترنت

روس ها ، سلاطین میلیون دلاری دنیای زیر زمینی اینترنت
  • 1391/2/10
  • علیرضا
  • 3

در بین هکرهای ساکن سایر کشورهای جهان ، شاید کمتر بتوان مانند هکرهای روسی پیدا کرد که از این راه به ثروت های هنگفت چند ده و یا چند صد میلیون دلاری برسند . یک شرکت امنیتی روسی به نام Group-IB که با دولت روسیه و بانک ها در زمینه افزایش سیستم های امنیتی همکاری دارد ، اعلام کرد که سهم هکرهای روس از بازار جرائم اینترنتی حدود 12.5 میلیارد دلار تخمین زده میشود که این میزان معادل دو برابر سال گذشته است .

اما روس ها چگونه از راه هک میتوانند به این میزان درآمد داشته باشند ؟؟؟ جواب ساده است . هکرهای روس به کامپیوترها و گوشی های موبایل شما نفوذ میکنند و از این طریق هزاران و شاید میلیون ها اطلاعات ارزشمند را به بدست خواهند آورد . پس از اینکه این اطلاعات جمع آوری شد ، سپس آنها را در وبسایت های فروش اینگونه اطلاعات که به وبسایت های زیر زمینی مشهور هستند ، به فروش میرسانند . مطمئن باشید که همیشه افرادی هستند تا برای این اطلاعات ارزشمند خیل عظیم کاربران ، پول های هنگفتی خرج کنند .

در اوایل سال جاری ، فیسبوک توانست گروهی که سازنده تروجان Koobface بودند را نابود کند . همه ی پنج عضو این گروه ساکن شهر سن پترزبورگ روسیه بودند . آقای ” یوجین کسپرسکی ” مدیر عامل شرکت امنیتی معتبر و نام آشنای کسپرسکی در مورد اعضای این گروه میگوید : ” این افراد به لطف مهارتی که در زمینه هک و نفوذ داشته اند به میلیونرهای بزرگی تبدیل شده اند ” .

آقای ” ایلیا ساچکو ( Ilya Sachkov ) ” مدیر عامل شرکت Group-IB نیز در این مورد میگوید : ” جرایم اینترنتی نشات گرفته از روسیه ، سالانه میلیاردها دلار هزینه برای اقتصاد جهانی به بار می آورد ” . وی همچنین ادامه میدهد : ” گرچه دولت روسیه گام های بسیار مثبتی در این زمینه برداشته است ، اما ما فکر میکنیم که برای حل مشکلات مربوط به جرایم رایانه ای باید تغییراتی در روش های اجرای قانون و همکاری های مناسب بین المللی ایجاد شود ” .

در لیستی از مولتی میلیونرهای روسی که جزو اسپمرهای بزرگ دنیا هستند میتوان نام نابغه های روسی عضو گروه Koobface را مشاهده کرد . فرد اصلی یا همان رهبر این گروه ، آقای ” آنتون نیکولائویچ کوروتچنکو ” میباشد . نام مستعار این فرد نیز ” KortReal ” است .

چهار عوض دیگر گروه Koobface عبارتند از :

1- آقای استانیسلاو آودِیکو ( Stanislav Avdeyko ) با نام مستعار leDed

2- آقای الکساندر کولتیشِو ( Alexander Koltyshev ) با نام مستعار Floppy

3- آقای رومن پی. کوتورباک ( Roman P. Koturbach ) با نام مستعار PoMuc

4- آقای سویاتوسلاو پولیچوک ( Svyatoslav Polichuck  ) با نام مستعار PsycoMan

همچنین میتوان به آقای ” ولادیسلاو خوروخورین ( Vladislav Khorokhorin ) ” سی ساله ( با نام مستعار BadB ) اشاره کرد . او در شهر ” نتانیا ” اسرائیل زندگی میکرد و دو وبسایت با آدرس های Dumps.name و BadB.biz را راه اندازه کرده بود . این دو وبسایت مختص فروش اطلاعات کارت های بانکی کاربران بود . این فرد به مدت 8 سال پیشتاز جمع آوری اطلاعات کارت های بانکی کاربران بوده است .

در تاریخ 7 اوت سال 2010 ، این فرد در حالی توسط ماموران مرزی فرانسه در فرودگاه شهر ” نیس ” دستگیر شد که منتظر پرواز به سمت مسکو بود . او متهم به تقلب و سرقت اطلاعات شده بود . اگر در هر دو مورد از اتهامات گناهکار شناخته شود ، احتمال دارد به 12 سال زندان محکوم شود . علاوه بر این او باید 250 هزار دلار خسارت بپردازد . هم اکنون این فرد در فرانسه در بازداشت به سر میبرد و مقامات آمریکایی برای استرداد او به ایالات متحده هر کاری انجام میدهند .

وکلای او در شهر نیویورک و در شرکت حقوقی Bukh که توسط وکیل شخصی این فرد یعنی آقای Arkadiy Bukh اداره میشود ، پیگیر امورات قضایی وی هستند . این شرکت همچنین وکالت یکی فرد دیگری به نام ” اولگ نیکولاینکو ( Oleg Nikolayenko ) ” را بر عهده دارد که به جرایم سایبری متهم شده است .

اولگ نیکولاینکو ( با نام مستعار Mega-D ) نیز یکی از افرادیست که در دنیای زیر زمینی اینترنت شناخته شده است که به او لقب پادشاه اسپم را داده اند . شرکت Gropu-IB تخمین میزند که او تنها در روسیه 830 میلیون دلار از طریق فروش اطلاعات درآمد کسب کرده است .

این فرد توسط پلیس فدرال آمریکا ( FBI ) در نوامبر 2010 در شهر لاس وگاس دستگیر شد . اتهام وارده به وی نیز نقض قانون CAN-SPAM ( که قانونی در راستای مبارزه با اسپم ها میباشد ) در ایالات متحده است .

اف . بی . آی با استفاده از اطلاعاتی که پس از دستگیری دو اسپمر آمریکایی به نام های ” جودی اسمیت ” و ” لنس اتکینسون ” بدست آورد ، توانست به فعالیت های غیر قانونی نیکولاینکو پی برده و وی را دستگیر کند . ظاهرا نیکولاینکو فعالیت هایی نیز در زمینه فروش داروی های غیر قانونی و تقلبی داشته است .

از دیگر هکرهای میلیونر روسی میتوان به ” یوینی آنیکین ( Yevgeniy Anikin ) ” بیست و هفت ساله اشاره کرد . او با استفاده از مهارت های خود در زمینه هک و نفوذ ، توانسته است مبلغ 9.5 میلیون دلار را از حساب بانک سلطنتی اسکاتلند به حساب شخصی خود واریز کند . این فرد هم اکنون در حال پشت سر گذاشتن محکومیت پنج ساله ی خود در زندان است .

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. میگم ایرانی ها هم فک کنم تو زمینه هک خیلی خفنن، ولی چون بچه های خوبی هستن این کار رو نمیکنن.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.