اپل و اندروید بالا می روند ، ویندوز پایین می آید

اپل و اندروید بالا می روند ، ویندوز پایین می آید
 • 1391/2/13
 • آزاد
 • 5

از ابهت و اقتدار کامپیوترهای ویندوز- اینتل تا سال 2016 چیزی باقی نمی ماند و در عوض سیستم عامل اندروید و iOS به اوج می رسند .

موسسه تحقیقاتی IDC به تازگی این تغییر دراماتیک را برای کامپیوترهای x86 یا همان ویندوز – اینتل پیش بینی کرده است . با توجه به اینکه مجموع فروش رایانه های شخصی ، تبلت ها و تلفن های هوشمند بالغ بر 489 میلیون دلار در سراسر جهان است ، بین سال های 2011 و 2016 سهم کامپیوترهای ویندوزی از 35/9 درصد از بازار به 25/1 درصد سقوط خواهد کرد .

اپل و اندروید بالا می روند ، ویندوز پایین می آید

در مقابل دستگاه های مبتنی بر اندروید که در 2011 حدود 29/4 درصد از سهم بازار را داشته اند به 31/1 درصد در 2016 ارتقا می یابند . دستگاه هایی که روی پلتفرم iOS اپل اجرا می شوند نیز به بر اساس یافته های این تحقیق از 14/6 درصد سهم بازار در 2011 به 17/3 درصد در سال 2016 صعود می کنند .

تعداد دستگاه های اتصال هوشمند هم تا چهار سال آینده به 1/84 میلیار واحد قابل حمل یعنی بیش از دو برابر تعداد ابزارهای قابل حمل سال 2011 می رسد .

با این حال مطالعه IDC به آینده ویندوز 8 مه به جز رایانه های شخصی برای تبلت نیز طراحی شده است ، هیچ اشاره ای نمی کند . موسسه تحقیقاتی IDC پیش بینی نکرده است که تلفن های همراه مبتنی بر ویندوز در طول همین مدت زمان چه تغییراتی می کنند .

اابته این خبر زیاد جای تعجب ندارد چرا که وقتی مردم بیشتر تلفن های هوشمند و تبلت های اندروید و iOS می خرند دیگر عجیب نیست که ویندوز در بازار صنعت وسایل ارتباطی هوشمند شکست بخورد .

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
 1. چه تفسیر مزخرفی اگه “چرا که وقتی مردم بیشتر تلفن های هوشمند و تبلت های اندروید و iOS می خرند دیگر عجیب نیست که ویندوز در بازار صنعت وسایل ارتباطی هوشمند شکست بخورد .”
  شما نمی تونید سلیفه مردم رو حدس بزیند 90 درصد این کسایی که میگید آندروید و اپل میخرن اصلا نمی دونن چه سیستم عاملی دارن استفاده میکنن.

  1. باهات موافقم :))))))
   میگی سیستم عاملش چیه هنگ میکنند :))))))))))))))))))))))

  2. همین الان نصف مردم نمی دونن تبلت چی هست اون وقت می خوای سیستم عاملشم بدونن!!!!!!!!!!!!!!!

  3. منم با شما موافقم !
   در ضمن مگه فقط آندروید و آی او اس پیشرفت میکنن ؟ ماکروسافت هم کارایی میکنه دیگه !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *