بررسی تخصصی پرینتر Epson L800

بررسی تخصصی پرینتر Epson L800
 • 1391/11/29
 • مهيار سوري
 • 21

17ceba495d

ایده آل برای چاپ تصاویر؛ مدل L800، اولین مدل یکپارچه شده تانک جوهر از اپسون است که به شما اجازه می دهد تا تصاویر با کیفیت را با قیمتی بسیار پائین داشته باشید. با این حجم بالای قرار گیری جوهر (Ultra High Capacity) و بسته های جوهر برای پر کردن راحت، این مدل تصاویر را با کمترین دردسر ممکن (نسبت به دیگر چاپگر ها) به ارمغان می آورد.
یک ست شش تایی منحصر به فرد از بطری های ml70 درون پک ارجینال قرار گرفته اند که شامل؛ مشکی، سبزِآبی، سرخابی، زرد،آبی روشن و قرمز روشن می شوند و بهترین مقدار و راندمان را به پول می دهند. هر ست از این بسته های حجیم می تاوند تا 1.800 تصویر با کیفیت و ابعاد 10×35 cm ارائه کند که این به نسبت قیمت پائین این محصول بسیار مناسب است.
این چاپگر L800 با تکنولوژی Micro Piezo Printhead از اپسون همگام شده که دوام و پایداری بی نظیری را در کیفیت تصاویر و قابل اعتماد  بودن برای شما بدون کثیف کاری تانک جوهر و منزجر کردن فرد تعویض کننده به ارمغان می آورد.

استفاده از جوهر حقیقی اپسون دقیقا به شما کیفیتی را که درخواست می کنید را می دهد که هر بسته جوهر در مواقعی که از آن استفاده نمی شود یک در قابل بسته شدن منعطف دارد که از آن استفاده می کند.
با خدمات پس از فروش اپسون، می توانید با آرامش از حداکثر قدرت ممکن دستگاه استفاده کنید.
شما می تونید به صورت لرزان پرینت کنید؛ تصاویر با رنگ های خیره کننده و باور نکردنی با پایداری بالا که با استفاده از L800 تا سایز A4  می توانید تصاویرِ حتی بدون حاشیه داشته باشید.
ساخت آلبوم های شخصی سازی شده می توانند به راحت با پرینت مستقیم بر CD/DVD ها ممکن باشند، با سرعت پرینت بالا شما می توانید تصویری 10×15 cm را به کوچکی 12 ثانیه آن هم با کیفیت بالا داشته باشید.

2d5de06170

 • پرینت بیشتر: با حجم بالای مخزن تانک جوهر
 • اقتصادگرایی: شش بطری رنگ های مختلف بزرگ
 • مقدار پول کمتر: پرداخت پول کمتر به نسبت کیفیت بالای هر عکس
 • رنگ ها و بافت زنده: تصاویر بسیار با کیفیت
 • آرامش خیال: با خدمات پس از فروش اپسون

بررسی تخصصی را در ادامه مطلب بخوانید. با همراه باشید

حدود یک سال پیش بود که شرکت اپسون سری L چاپگر هایش را رونمایی و به بازار عرضه کرد. این پرینتر ها متناسب با اتصال به تانک های جوهر مختص خودشان با قدرت چاپ به صورت طولانی و در درازای زمان (مثلا یکسال و … که در بالا به آن پرداختیم) سرعت بسیار بالایی داشتند.
در این سری با تانک های جوهر اختصاصی، شرکت توانست تا یک تکنولوژی جدید به نام Micro Piezo را به آن ها اضافه کند که به آن ها اجازه می داد تا رزولوشن 5760×1440  را نیز به راحتی به چاپ برسانند. همچنین تکنولوژی دیگری که آن ها در اختیار داشتند VSDT (Variable Size Droplet Technology)  بود که امکان می داد تا جوهر را با سه سایز متفاوت بسته به نیاز از آن خارج نمایند.

b613e81d68

ویژگی دیگر قابلیت کنترل شارش جوهر از تانک به محفظه نگهداری است که می توانید بسته به نیاز و کیفیت بیشتر / کمتر مدت طولانی تری جوهر در دست داشته باشند و از چکه و ریزش (مشکلی بزرگ که جوهر در داخل قسمت فرانت که کاغذ خارج می شود، پخش شده و علاوه بر مصرف بیش از اندازه و اسراف آن، باعث کثیف شدن دستگاه می شود) جلوگیری کنند.

حال با پرچمدار این پرینتر ها آشنا شوید

43cddcb59e

چاپگر L800 یک چاپگر به صرفه و کاملا راحت برای خانه / اداره شما طراحی شده که مانند پرینتر های حرفه ای پس از پرینت کار در بالا تعداد و مقدار رنگ ها را به نمایش می گزارد و ما می توانیم به آسانی درک کنیم که چه چیز در باکس جوهر ترکیب و پرینت شده است.
جدا از همه این تفاسیر، Epson L800 یک طراحی مینیمالیست و کوچک داشته و کنترل و اتصالات مناسبی هم دارد؛ سه چراغ ال ای دی در جلوی آن نصب است. اگر بخواهیم به نحوه اتصال آن گذری بیندازیم، تنها راه اتصال آن یو اس بی است و متاسفانه از LAN یا Wi-Fi استفاده نمی کند که البته قابلیت های بالای آن را به هیچ وجه از بین نمی برد اما اگر بود، خودش یک قابلیت خوب به حساب می آمد.
از نکته های منحصربه فرد این چاپگر می توان به چاپ مستقیم آن روی CD/DVD اشاره کرد که با استفاده از سیستم داخلی که دارد دیگر نیازی به برچسب های سی دی برای شیک کردن آن نیست!

8c8929716a

ویژگی های نرم افزاری

اگر خود پرینتر را هم که کنار بگزاریم، اپسون دو برنامه پرینت مجزا برای استفاده بهینه از چاپگرش را داراست؛ Epson Easy Photo Print و Epson Print CD و نصب هم به گونه ایست که شما انتخاب می کنید که تنها درایور نصب شود یا خود برنامه.

Epson Easy Photo Print
این برنامه تهیه شده تا به کاربران اجازه دهد تا تصاویرشان را به آسانی چاپ کنند. پس از نصب درایور و خود برنامه، کاربران می توانند به برنامه Epson Easy Photo print به جای پورتال کلاسیک اپسون مراجعه کرده که هم از طریق نوار وظیفه (تسک بار) و هم پوشه داخلی که برنامه در آن نصب است آن را اجرا نمایند.
البته جای گفتن هم دارد که با وجود سبک و ساده بودن برنامه، کاربردی بسیار بالا دارد و برای تمامی کاربران به آسانی قابل درک است.

e8711cbae3

Epson Print CD

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، چاپگر Epson L800 می تواند بدون هیچ راه سنگینی، به صورت مستقیم بر روی سی دی ها و دی وی دی ها چاپ کند و به گونه ای است که حتی بدون نصب برنامه به صورت درایور هم قابل انجام است و طبق چیزی که اثبات شده است، گرافیک ساده و قابل فهمی داشته و تاکنون نیاز ها را رفع نموده است.

و این مسئله بسیار قابل تحسین است که شرکت اپسون به فکر کاربرانش از همه دسته ها و طبقه ها بوده و به آن ها اجازه انجام چنین کاری را می دهد.

تانک های جوهر Genuine (اصلی)

خوب، ما تا کنون راجع به بسیاری از قابلیت ها از طراحی و ویژگی ها صحبت کردیم و اکنون نوبت تست و دریافت قابلیت هاست. در جدول پائین سرعت و قدرت این چاپگر را در چندین حالت مختلف مشاهده می کنید؛

حالت مدت زمان
10 صفحه A4 با خط مشکی  2 دقیقه و 9 ثانیه
10 صفحه A4 با گرافیک رنگی 2 دقیقه و 6 ثانیه
8 صفحه A4 با خط و گرافیک کم  1 دقیقه و 8 ثانیه
یک تصویر بدون حاشیه (کامل) 4R  24 ثانیه
یک تصویر A4 بدون حاشیه رنگی 1 دقیقه و 51 ثانیه
یک تصویر A4 بدون حاشیه سیاه و سفید 1 دقیقه و 52 ثانیه

*بالاترین کیفیت (بیشتر زمان ممکن) ملاک حساب و کتاب بوده است*

خوب، در بالا قدرت و سرعت این پرینتر را در حالات و زمان های متفاوت دیدیم. بله اگر کمی نگاه عمیق تری بیندازیم متوجه می شویم که این سرعت نسبت به دیگر پرینتر ها خیلی کم نیست و شاید بلکه بزرگتر هم باشد! اما نکته مهم اینجاست که کیفیت، قدرت و دقت کار خیلی بالاتر رفته است.

نتیجه گیری

ما اینجا در گویا آی تی تا کنون موارد زیادی از پرینتر ها با قدرت ها و کاربرد های متفاوت را دیده ایم که فرق این یکی استفاده از جوهر های اصلی مخصوص خودش است که کیفیت بالایی را ارائه می دهد و مطمئنا تنها مخصوص این نوع تهیه و تنظیم شده است که اپسون زمان زیادی را برای طراحی این مدل گزاشته و توضیح می دهد؛ تیوب های مخصوص جوهر، تانک جوهر و یک شیر تنظیم جوهر تهیه شده تا دست به دست هم دهند و بهترین و به صرفه ترین پرینتر را به وجود آورند. اگر شما به دنبال یک چاپگر با کیفیت می گردید با کیفیت چاپ خوب، پس به قطع این پرینتر گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

حال پس از این همه توضیح و مطالب کاربرد، به نظر شما این چاپگر چگونه است؟ شانسی برای موفقیت دارد؟ شما چه طور؟ آن را می پذیرید؟

منتظر پیام های گرمتان هستیم

مانا باشید

نکات حاشیه ای

1- ترکیب بازدهی/CPP رنگ ها پنج ترکیب دارد؛ آبی  مایل به سبز، سرخابی، زرد، آبی روشن و قرمز روشن. که رنگ مشکی که گفته شده حکم مکمل را داشته و به نقل، بازده و درصد رنگ ها با توجه به متدلوژی اصلی اپسون بر مبنای ISO/IEC FDIS29102 و الگو های پرینت پشت سر هم در ISO/IEC FDIS29103 پوشش داده شده است.
در واقع راندمان رنگ ها متناسب با جنس خود تصویر، تنظیمات پرینت، نوع کاغذ، استفاده مداوم، رطوبت و حرارت متفاوت است.
2-  سرعت پرینت (پرینت در واحد دقیقه) زمانی محاسبه می شود که حالت سریعترین (The Fastest) فعال بوده و سرعت پرینت تصویر 10×15 در حالت چاپ Epson Premium Glossy Photo محاسبه می شود که باز هم سرعت پرینت می تواند به متغیر های مختلفی وابسته باشد که می توان به تنظیمات سیستم، حالت پرینت، پیچیدگی سند، نرم افزار، نوع کاغذ و همچنین نحوه اتصال به پرینتر اشاره کرد.
*سرعت پرینت شامل زمان پروسه چاپ خود میزبان نمی شود*

منبع: HardwareZone Epson

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 21 دیدگاه
 1. پرینتر خوبی هست ولی واسه نشر رو میزی خوبه تقریبا و واسه کارهای تیراژ زیاد جوابگو نیستند . به خاطر سرعت کم پرینت .

  قیمتش حدودا ۱/۳۰۰ هست

 2. من تا امروز از این ژپرینتر راضی بودم ولی وقتی شارژ جوهر تمام شد و خواستم دوباره تانکر رو پر کنم این مشکل پیش اومد که باید پرینتر ریست شود چون بیشتر از هزار برگه چاپ کردم و این منو خیلی ناراحت میکنه چون هر بار باید تا نمایندگی برای ریست کردن برم و برگردم. . . . ؟

  1. از دوستان اگه کسی خواست ریست کنه ال ۸۰۰ و به من اطلاه بده برنامشو ۱۵ تومن بش میدم .جولوشم تست میکنم.هزینه ای گزاف نکنین

 3. سلام من این پرینتر را دارم و خیلی راضیم. فقط یه مشکل دارم که شاید شما بتوانید کمک کنید. من با برنامه Epson Print CD می خوام کار کنم. اما وقتی در قسمت Text تایپ می کنم مثلا: تاریخ فونت به هم ریخته و اینجوری نمایش داده می شود: خ ی ر ا ت . یعنی هم جدا جدا و هم برعکس. اگه جواب سوال من رو می دونید ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

  1. اگر منظورتون برای پرینت کردن متن هست که خیلی راحت می تونید با برنامه هایی نظیر Photoshop me یا Microsoft Office این کار رو انجام بدید چون فرمت نوشتاری این ها Unicode نیست و اینگونه که شما می فرمایین نشون داده میشه، اگر هم چنین نیست واضح تر بفرمائید

  2. ممنون از پاسختون. من منظورم چاپ روی سطح سی دی هستش.

 4. سلام میشه روش فعال کردن گزینه The Fastest رو برای سرعت بالای چاب در مدل L800 توضیح بدید؟

 5. آقای مهیار سوری، که افتخار می کنی «Geek» هستی، که برای ما مطالب آموزشی هم می نویسی؛ به غیر از چندین مورد که درست برگردونده نشده بود، ترجمه «مو به مو» و دقیقی از این صفحه ارائه کرده بودی!
  http://www.epson.co.za/za/en/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/11398
  من نمی دونم چطوری فکر کردم ممکنه تو یه سایت ایرانی مطلب جدیدی پیدا شه!
  ترجمه کار خیلی خوبیه ها! دمتم گرم که میای مطالبی رو که هر کسی نمی تونه به زبان اصلی بخونه و بفهمه رو بازنشر می کنی. ولی حداقل بنویس ترجمه است که کسی که مطلب اصلی رو می تونه بخونه وقتش گرفته نشه.
  بحث من چرایی ترجمه نیست ها! اتفاقا خودت هم یه چیزهایی رو به عنوان منبع اعلام کردی، بحث من اینه که وقتی آدم همه صفحه های انگلیسی رو زیر و رو کرده و اون وقت میاد یه صفحه فارسی می بینه که در پروفایل نویسنده ش به همه چیز ارائه شده غیر مترجمی و به هوس اطلاعات جدید با ولع شروع به خوندن می کنه و بد می بینه ترجمه نه چندان کاملی از همون صفحات قبلیه، بدجوری تو ذوقش می خوره!

  1. آقای آرش که اینقدر بی پروا به دیگران ایراد می گیرید، لطفا انتهای مطلب رو ببینید که نوشته شده «منبع: HardwareZone Epson»…

   واقعا آدم از بی توجهی بعضی افراد خیلی تعجب می کنه…

  2. ممنونم که گاهی اوقات با دیدگاه هاتون دل ما رو شاد می کنید و اجازه می دید 10 دقیقه به طور مرتب تبسم کنیم…
   مرسی آقای آرش…!

 6. آقا این بنده خدا میخواست بگه سواته انگلیسی داره یجوری بایست عنوان میکرد.

 7. سلام
  خسته نباشید
  من وقتی پرینت میگیرم یکم تیره میزنه (با کاغذ عکس) تمام تنظیمات چاپ رو هم چک کردم به نظرتون بای چکار کنم؟

 8. سلام دوستان خسته نباشید
  جوهر پرینترم رو به اتمام است کسی هست مو به مو بهم بگه که چگونه شارژ کنم اخه من از شهر خیلی دورم وجریان ارقام رنگها چیه که باید ذخیره بشن وهمینطور ریسیت
  متشکرم ازهمتون

 9. سلام دوستان اگر میشه بگید من چطوری این پرینتر رو فعال کنم؟
  مدتیه که خریدم ولی وقتی چیزی چاپ میکنم کاغذ سفید میاد بیرون.. در واقع رنگ نمیپاشه و نمیدونم باید چیکار کنم تا فعال بشه.. قبلا با پرینتر های جوهر افشان کار نکردم.
  ممنون میشم کمک کنید
  تشکر

  1. خب تو دفترچه راهنمای فارسی توضیح داده اول کابلو به کامپیوتر نزن و پیچ تانکو وا کن و روشنش کن بعد کلید جوهرو سه ثانیه بزن بیست دقیقه یا بیشتر وایسا تا کارتریجش شارژ بشه و جوهر بره تو کارتریجش بعد نرم افزارو نصب کن از طریق راهنما همه چیزو میگه میگه که کی باید به کامپیوتر وصل کنی دیشب خریدم مشکلم همین بود حل شد

  2. من هم همین مشکل رو داشتم باید Head Cleanning کنی تا درست بشه. هفته ای یه یار این کار رو انجام بده بعد Nuzzle cheack بگیر ببین مشکل حل شده یا نه

 10. باسلام به دوستان محترم ، من هم این پرینتر را تهیه کردم و شغل دومم عکاسیه قبلا چاپ عکسهام را لابراتوار میدادم و مشکلی نبود الان با این پرینتر تصاویرم بسیار تیره میوفته، رنگهای واقعی رو نمیده، مطمئنا تنظیمی هست برای رفع این مشکل، لطفا راهنمایی کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *