خرید شرکت WifiSLAM توسط اپل با قیمت 20 میلیون دلار !

خرید شرکت WifiSLAM توسط اپل با قیمت 20 میلیون دلار !
  • 1392/1/4
  • علیرضا
  • 3

wifislam

این روزها تکنولوژی هر روز بیشتر و بیشتر در حال نزدیک شدن به ما می باشد . چند سال قبل برای مان خیلی جالب بود که مثلا از طریق Google maps بتوانیم تصویری هوایی خانه و محله ی خود را ببینیم . اما با گذشت زمان در حال دقیق تر شدن در این نقشه ها هستیم . نقشه هایی که این بار برای بخش داخلی ساختمان ها تهیه می شوند .

از همین رو شرکت اپل نیز یک استارت آپ کوچک با تعداد انگشت شماری کارمند که در همین زمینه فعالیت می کند را با قیمت 20 میلیون دلار خریداری کرد . در واقع شرکت WifiSLAM که دارای تعداد انگشت شماری کارمند هست ، به شما این امکان را می دهد تا از طریق شبکه وای فای بتوانید نقاط مشخص شده داخل یک ساختمان را شناسایی کنید و یا اینکه موقعیت افراد را در ساختمان مذکور تشخیص دهید . موسس این استارت آپ دو ساله نیز آقای ژوزف هوانگ می باشد که قبلا یکی از مهندسان نرم افزار شرکت گوگل بوده است .

indoor-location

جدای از بحث حریم خصوصی که ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند به نظر برسد ، اما این تکنولوژی می تواند کار تعداد زیادی از انسان ها را برای رسیدن سریع تر به مقصدشان در یک ساختمان و یا کلا یه فضای سرپوشیده راحت تر کند .

البته نباید از این مورد نیز بگذریم که اپل در حال آماده شدن برای یک جنگ دوباره در یک حوزه جدید و در مقابل رقیب جوانش یعنی گوگل است . شرکت گوگل نیز سال قبل این امکان را در چند مکان خاص سرپوشیده مثل فرودگاه ها ، مراکز خرید و سالن های ورزشی در ایالات متحده و انگلستان ارائه کرد .

با پیشینه ضعیفی که اپل در ارائه نقشه ها برای سیستم عامل خود دارد ، آیا این تلاش اپل با موفقیت روبرو خواهد شد یا خیر ؟ نظرات خود را برای ما ارسال کنید .

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
    1. فعلا که مکان های عمومیه . البته اگه بخان به محیط خونه های مردم وارد بشن ، حتما سازمان های حمایت از حریم خصوصی مردم یه فکری به حالش میکنن .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *