8 ترفند لینکدین که می بایست برای پیشبرد کارتان بکار بندید

8 ترفند لینکدین که می بایست برای پیشبرد کارتان بکار بندید
 • 1392/1/24
 • مژگان فنائی
 • 48

LinkedIn

چنانچه جویای کار یا تنها مشتاق ارتقاء و پیشرفت در این جهان هستید، احتمالا یک نمایه (پروفایل) لینکدین (LinkedIn) را راه اندازی و شروع به ایجاد یک شبکه در آنجا کرده اید. ممکن است در نمایه تان افکار و اندیشه هایی و در برخی لحظات شور و شوقی را به آن تزریق کرده باشید.

هرچند، نیازی به گفتن این مسئله نیست. شماری از ترفندهای عالی وجود دارند که می توانید با لینکدین بکار برید، برخی از آنها به شما یاری می رسانند تا نمایه تان را مدت زمانی طولانی، تر و تازه نگه دارید، و تمامی آنها در پیشبرد کارتان در برخی موارد کمک خواهند کرد. ارزش آن را دارد تا نگاهی گذرا به تعدادی از آنها بیندازید تا بفهمید که چه چیزی را می توانید با فعالیت های منظم خود یکپارچه سازید.

 چگونگی ایجاد یک نمایه لینکدین عالی

برای شروع، شما نیاز به راه اندازی یک نمایه لینکدین تا حد امکان با دقت و توجه بیشتر، خواهید داشت. چنانچه پیشتر راهنمایی ما در مورد یادگیری لینکدین: چگونگی ایجاد تاریخچه و سوابق شغلی تان را خوانده اید، پس نسخه رایگان خودتان را دانلود کنید و از آن برای شروع استفاده نمایید.

LinkedIn_Manual

1. به روز رسانی لینکدین با محتوای منحصر به فرد از طریق نرم افزارها

برای تشویق خودتان به استفاده مکرر از لینکدین، یک برنامه لینکدین برای گوشی هوشمند یا تبلت تان بگیرید. به ویژه، برنامه آیپد و برنامه ویندوز فون جدید را بررسی نمایید. از ابزارهایی همچون Hootsuite یا Buffer به منظور به روز رسانی زمانبندی شده برای شبکه لینکدین تان استفاده کنید. لطفا توجه نمایید، که همیشه به پیوند (لینک) دادن حساب های فیسبوک و توییتر به لینکدین توصیه نمی شود از آنجا که شما با مخاطبی کاملا متفاوت گفتگو می کنید.

بجای استفاده از ابزارهای برنامه ریزی شده چند شبکه ای، مناسب تر است که محتوایی منحصر به فرد تنها برای لینکدین ایجاد کنید. توجه نمایید که به روز رسانی های برنامه ریزی شده نبایست دشوار باشند از آنجا که شما بتوانید به سادگی به یک مقاله عالی پیوند دهید. تلاش کرده تا از مطالب (پست) “مرا استخدام کن” بی پرده و آشکار پرهیز نمایید مگر اینکه واقعا لازم باشد.

2. ببینید که چه کسی در حال مشاهده نمایه لینکدین شما بوده است

در حال مشاهده صفحه اصلی تان در لینکدین، نگاهی به سمت راست درست در زیر بخش “افرادی که ممکن است بشناسید” بیندازید. شما بخشی را برای “چه کسی نمایه تان را مشاهده کرده است” خواهید دید. به عنوان یک کاربر آزاد لینکدین، کلیک بر روی این پیوند به شما مجموعه ای از افرادی که نمایه تان را در سه ماه اخیر مشاهده کرده اند نشان خواهد داد. کاربرانی که هزینه پرداخته اند، فهرست کاملی از افرادی که نمایه ای را مشاهده کرده اند را خواهند دید، اگرچه گاهی اوقات آنها تا حدودی با پیامی همانند “یکی از این 10 نفر نمایه تان را مشاهده کرد” به طور ناشناس روبرو خواهند شد.

چنانچه توانایی پرداخت برای یک حساب پولی را ندارید، یا می خواهید که به همان 10 نفری که واقعا حساب تان را مشاهده کردند محدود سازید، می توانید همیشه هر روز عکسی از این فهرست بگیرید تا اینکه تصویر بهتری ایجاد نمایید.

LinkedIn-Viewed Profile

3. با استفاده از پاسخ ها و گروه های لینکدین به پرسش ها پاسخ دهید

یک ابزار نادیده انگاشته شده لینکدین بخش پاسخ ها است، که می توانید از صفحه اصلی با مراجعه به بیشتر> پاسخ ها به آن دسترسی یابید. در اینجا می توانید بپرسید یا به پرسش ها پاسخ دهید، یعنی می توانید تخصص تان را در برخی حوزه ها به اثبات برسانید. چنانچه یکی از کارشناسان برتر هفته باشید در صفحه اصلی تان به صورت برجسته نشان داده خواهد شد.

LinkedIn-Answers

لینکدین اندیشمندانه دسترسی به گروه های حرفه ای از طریق وبگاه را فراهم کرده است. چنانچه می خواهید تلاش های شبکه ای شایسته و بهتری داشته باشید، اندکی از وقت خود را به این گروه ها اختصاص دهید. توجه تان را به اندکی از گروه های مرتبط تر مربوط به صنعت تان متمرکز کنید و ببینید که آیا می توانید به تعدادی از پرسش های یک روز پاسخ دهید. با اندکی خوش شانسی، مردم به شما توجه خواهند کرد و از شما می خواهند که به شبکه حرفه ای شان بپیوندید، شاید حتا به شما پیشنهاد یک کار جدید را بدهند.

4. توجه دقیق تری به شبکه تان نمایید

نگاهی دقیق تر به افرادی که از طریق لینکدین به آنها مرتبط هستید بیندازید. توجه دقیق تری به صنایعی که افراد در آن هستند، شرکت های ارائه شده و کسانی که به طور غیر مستقیم به آنها مرتبط هستید داشته باشید. چنانچه افرادی هستند که در شرکت رویایی شما مشغول به کارند پس خیلی زود با آنها تماس بگیرید. در انتظار این نباشید تا اینکه با بیکاری و نا امیدی و سرخوردگی برای یافتن کار مواجه شوید.

LinkedIn-Connection

5. به روز رسانی ها از شبکه تان با استفاده از Signal و BottleNose را پیگیری نمایید

یک راه بسیار خوب برای مشاهده چگونگی عملکرد شبکه تان استفاده از Signal است، که فید لینکدین کاملی از اموری است که شبکه تان انجام داده است. Signal اندکی مشابه چیزی است که در صفحه اصلی تان می بینید، اما می توانید آن را به وسیله شرکت، مکان، قدمت، صنعت یا غیره پالایش (فیلتر)  کنید. شما همچنین می توانید آن را برای نشان دادن به روز رسانی ها از اتصالات دوم و سوم گسترده یا باز کنید، که این کار را برای یافتن افراد بسیار فعال و پویا که از محتوای شما بازدید می کنند، واقعا آسان می سازد.

LinkedIn-Signal

اندیشه و تفکر دیگر برای پیگیری شبکه تان، ترکیب به روز رسانی های لینکدین از شبکه تان با خبرهایی از دیگر منابع اجتماعی و خبرهایی با ابزارهایی همانند BottleNose یا HootSuite است. مهم نیست که از چه چیزی استفاده می کنید، بیشتر اینکه بدانید افراد در شبکه تان چه می گویند و در موقعیتی برای پاسخگویی به هنگام باشید چنانچه موضوع به شما مرتبط باشد.

6. پیشنهاد هایتان را ایجاد و مطرح نمایید

بهترین روش برای ایجاد مجموعه ای از پیشنهادهای عالی این است که خودتان پیشنهادهایی را ارائه کنید. گهگاهی، پیشنهادی عالی برای فردی در شبکه تان بنویسید. این ممکن است موجب شود تا توجه شان به برخی نقاط بازگردد. چنانچه این کار را به طور مرتب انجام دهید، پس در طول زمان به مجموعه گسترده ای از پیشنهادها از افراد گوناگون در شبکه تان دست خواهید یافت. هر آنچه که می کنید، فقط در  انتظار این نباشید تا نیازمند کار و شغلی شوید. این کاری است که تنها در طول زمان صورت می گیرد.

7. اغلب نمایه لینکدین تان را به روز سازید

نیازی به گفتن نیست که می بایست همواره تلاش کنید تا نمایه (پروفایل) تان از اطلاعات کنونی در مورد وظایف و نقش های کاری و موقعیت ها برخوردار باشد. برخی مواردی که ممکن است شما را تشویق به به روز رسانی سوابق شغلی (رزومه) تان در لینکدین سازند شمار زیادی از ابزارهای رزومه ساز هستند که می توانید بکار برید، که چکیده و سوابق شغلی زیبایی با استفاده از داده هایی از لینکدین را ایجاد می کنند. برخی از ابزارهای سوابق شغلی (resume tools) از نظر بصری بسیار جذاب هستند، پس آنها را امتحان کنید!

فراموش نکنید، همواره ابزارها و نکات لینکدین بیشتری برای بررسی نمودن وجود دارند. برخی از آنها واقعا سرگرم کننده هستند و شما را بیشتر متمایل و علاقه مند به شبکه در لینکدین می سازند.

8. از مخاطبین شبکه تان پشتیبان بگیرید

بسیاری از مردم آن را درک نمی کنند، اما این امکان وجود دارد که دسترسی به حساب لینکدین تان را از دست بدهید. لینکدین گاهی اوقات حساب هایی را که بسیار فعال هستند را مسدود می سازد. همچنین حداقل یک مورد وجود داشته است که یک کارفرما پنداشت که حساب جزء دارایی و مایملک شان است و خواستار این بود که در هنگامی که کارکنان، شرکت را ترک می کنند به آنها تحویل داده شود. تنها چند ثانیه زمان می برد تا از شبکه تان پشتیبان تهیه نمایید. به مخاطبین (Contacts)> اتصالات (Connections) بروید، سپس پیوند (لینک) را در پایین سمت راست تا صدور اتصالات (Export Connections) دنبال نمایید. به همین راحتی!

LinkedIn-Backup

بهترین نکات شما برای استفاده از لینکدین چه هستند؟

نوشته ای از Angela Alcorn

منبع: MakeUseOf

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 48 دیدگاه
 1. سلام. من دو روزه هر چی تو صفحه لینکداینم میاد، وقتی خارج میشم و چند دیقه دیگه میام همه چی حذف میشه، حتی وقتی از دوستانم به کس دیگه کانکت میشه برا من نمیاد. به یکی از دوستام کانکت شدم ، هر چی تو صفحه لینکداینش بود طبق روال برا منم اومد. ولی وقتی خارج شدم و دوباره اومدم حذف شد.
  فقط یه چیزی که خودم لایک کردم و یه چیزی که یکی از دوستام لایک کرده حذف نمیشه، بقیش خود به خود حذف میشه و مشکلاتی که گفتم.

  ممنون میشم راهنمایی ام کنید چرا لینکداینم اینطوری شده

 2. سلام من می تونم کسی را که دعوتنامه ارسال کردم و یا به نحوی جز اعضای من هست ، حذف کنم تا مطالبم را او نبیند ؟ چگونه ؟ با سپاس

 3. با سلام ببخشید من می تونم پست هایی که برایم می گذارند را حذف کنند تا نشان داده نشود ؟ پست هایی که در صفحات دیگران هستند را چه ؟

 4. با سلام
  چطور میشه عضویت خود را در برنامه linkedin لغو کرد. ممنون میشم پاسخگو باشید.

 5. Salam man chand vaghtie nemitonam kadio conect konam error mide mige adress emailesho bezan
  Baraye rafe in mored chikar bayad kard dar zemn man tedade ziafi conection daram ama hanoz zire 4000 momkene bekhatere hajme balaye conecta bashe?

 6. با سلام خدمت شما. من فردی رو بلاک کردم الانم آنبلاکش کردم ولی دیگه به لیست کانکشن هام اضافه نشد. لطف میکنید راهنماییم کنید به چه شکل اون شخص رو به لیست کانکشن هام اضافه کنم؟

 7. سلام. من برنامه لینکدین رو ی گوشی (آندرویید) نصب کردم. قسمت پیام های من تو برنامه اپدیت نمیشه و پیام های جدید رو باید از ایمیل بخونم. اپدیت برنامه رو از بازار که میگیرم کلا قسمت پیام ها رو دیگه باز نمیکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید

 8. سلام. شخصی به صورت ناشناس linkedin من رو مشاهده کرده چه طور میشه متوجه شد که اون شخص کیه و چطور میشه به صورت ناشناس از پروفایل کسی دیدن کنیم؟

 9. با سلام
  من یکماه پیش اکانت linkedin خودمو پاک کردم . آیا امکان بازیابی حساب کاربری من وجود داره !؟ اگه راهی هست ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

  1. من هم همین سوال رو داشتم ممنون میشم جواب بدین

 10. سلام میخواستم بدونم چطور میشه که عکس پروفایل در لینکدن فقط برای دوستان قابل مشاهده باشه، ممنون

 11. سلام. خواستم برنامه لینکدین رو به روز رسانی کنم . نسخه جدیدش نصب نمیشه و وارد گوگل استور میشه. نمیدونم چه جوری نصب کنم

 12. سلام :من دیگه نمیتونم در لینکدن در خواست دوستی بفرستم.ازم ایمیل اونطرف رو می خواد.چرا ؟واسه همه اینطور شده.

 13. با سلام و عرض ادب
  اپلیکیشن لینکدین من متصل نمیشه و با وجود خارج شدن از حساب کاربری این حساب روی اپ مربوطه کار نمیده و دائم میزنه که این حساب اعتبار نداره یا درست عمل نکردید . حتی با فیلتر شکن هم موفق نشدم واردش بشم . در ضمن حسابم فعاله ازش استفاده میشه دائما از حدود پنج سال پیش .
  با احترام شایسته
  احمدزاده

 14. سلام بعد از کلی زحمت یه پروفایل قوی ساختم ولی یهو مسدود شد و پیغام زیر میاد
  Your LinkedIn account has been temporarily restricted
  لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم دوباره وارد حسابم بشم

 15. با سلام
  ببخشید من به یک مشکل خوردم

  آی دی لینکدین من کجاست و از کجا باید ببینم آی دی من چی هست و ویرایشش کنم

  آخه میخوام ادرس لینکدین خودم رو شیر کنم اما نمیدونم باید چیکار کنم

  ممنون میشم کمکم کنید و جواب رو به ایمیلم ارسال کنید .
  با تشکر فراوان

 16. سلام برای ورود به لینکداین با کامپیوتر شخصی بعد از پسوورد و ورود سوال جدید با عکس میپرسه به عنون مرحله امنیت باید چیکارکنم مرسی ممنونم

 17. سلام
  عذرخواهی میکنم مزاحم میشم، بنده تو سایت لینکدین عضو هستم و کار میکنم ولی با اپلیکیشن لینکدین به هیچ عنوان نمیتونم وارد بشم و invalid login میگه. حتی برای ساختن هم failed to create میده. App جدید با بروزرسانی جدید گرفتم. با فیلتر شکن هم نمیشه. چیکارش کنم؟ ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و جواب رو به ایمیل بنده ارسال کنید
  تشکر فراوان

 18. چطور برای مخاطبین پیامی بفرستم که حاوی یک فایل اتچ شده است؟ منظورم این است که می خواهم علاوه بر متن یک فایلی را نیز اتچ کنم و برایشان بفرستم، این کار چطور باید انجام شود؟

 19. سلام ، من مدتی از لینکدین استفاده کردم و یک روز که خواستم وارد بشم نشد و سیستم این پیام رو داد!
  Sorry, your LinkedIn account has been temporarily restricted.
  If you believe that your account has been restricted in error, you can submit an appeal by verifying your identity with us using a desktop browser.
  لطفا راهنمایی کنید چگونه میتونم وارد بشم. ممنون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *