متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۸ ترفند لینکدین که می بایست برای پیشبرد کارتان بکار بندید

12345 (1 نظر - میانگین: 1٫00 از 5)
Loading...
3,466

LinkedIn

چنانچه جویای کار یا تنها مشتاق ارتقاء و پیشرفت در این جهان هستید، احتمالا یک نمایه (پروفایل) لینکدین (LinkedIn) را راه اندازی و شروع به ایجاد یک شبکه در آنجا کرده اید. ممکن است در نمایه تان افکار و اندیشه هایی و در برخی لحظات شور و شوقی را به آن تزریق کرده باشید.

هرچند، نیازی به گفتن این مسئله نیست. شماری از ترفندهای عالی وجود دارند که می توانید با لینکدین بکار برید، برخی از آنها به شما یاری می رسانند تا نمایه تان را مدت زمانی طولانی، تر و تازه نگه دارید، و تمامی آنها در پیشبرد کارتان در برخی موارد کمک خواهند کرد. ارزش آن را دارد تا نگاهی گذرا به تعدادی از آنها بیندازید تا بفهمید که چه چیزی را می توانید با فعالیت های منظم خود یکپارچه سازید.

 چگونگی ایجاد یک نمایه لینکدین عالی

برای شروع، شما نیاز به راه اندازی یک نمایه لینکدین تا حد امکان با دقت و توجه بیشتر، خواهید داشت. چنانچه پیشتر راهنمایی ما در مورد یادگیری لینکدین: چگونگی ایجاد تاریخچه و سوابق شغلی تان را خوانده اید، پس نسخه رایگان خودتان را دانلود کنید و از آن برای شروع استفاده نمایید.

LinkedIn_Manual

۱. به روز رسانی لینکدین با محتوای منحصر به فرد از طریق نرم افزارها

برای تشویق خودتان به استفاده مکرر از لینکدین، یک برنامه لینکدین برای گوشی هوشمند یا تبلت تان بگیرید. به ویژه، برنامه آیپد و برنامه ویندوز فون جدید را بررسی نمایید. از ابزارهایی همچون Hootsuite یا Buffer به منظور به روز رسانی زمانبندی شده برای شبکه لینکدین تان استفاده کنید. لطفا توجه نمایید، که همیشه به پیوند (لینک) دادن حساب های فیسبوک و توییتر به لینکدین توصیه نمی شود از آنجا که شما با مخاطبی کاملا متفاوت گفتگو می کنید.

بجای استفاده از ابزارهای برنامه ریزی شده چند شبکه ای، مناسب تر است که محتوایی منحصر به فرد تنها برای لینکدین ایجاد کنید. توجه نمایید که به روز رسانی های برنامه ریزی شده نبایست دشوار باشند از آنجا که شما بتوانید به سادگی به یک مقاله عالی پیوند دهید. تلاش کرده تا از مطالب (پست) “مرا استخدام کن” بی پرده و آشکار پرهیز نمایید مگر اینکه واقعا لازم باشد.

۲. ببینید که چه کسی در حال مشاهده نمایه لینکدین شما بوده است

در حال مشاهده صفحه اصلی تان در لینکدین، نگاهی به سمت راست درست در زیر بخش “افرادی که ممکن است بشناسید” بیندازید. شما بخشی را برای “چه کسی نمایه تان را مشاهده کرده است” خواهید دید. به عنوان یک کاربر آزاد لینکدین، کلیک بر روی این پیوند به شما مجموعه ای از افرادی که نمایه تان را در سه ماه اخیر مشاهده کرده اند نشان خواهد داد. کاربرانی که هزینه پرداخته اند، فهرست کاملی از افرادی که نمایه ای را مشاهده کرده اند را خواهند دید، اگرچه گاهی اوقات آنها تا حدودی با پیامی همانند “یکی از این ۱۰ نفر نمایه تان را مشاهده کرد” به طور ناشناس روبرو خواهند شد.

چنانچه توانایی پرداخت برای یک حساب پولی را ندارید، یا می خواهید که به همان ۱۰ نفری که واقعا حساب تان را مشاهده کردند محدود سازید، می توانید همیشه هر روز عکسی از این فهرست بگیرید تا اینکه تصویر بهتری ایجاد نمایید.

LinkedIn-Viewed Profile

۳. با استفاده از پاسخ ها و گروه های لینکدین به پرسش ها پاسخ دهید

یک ابزار نادیده انگاشته شده لینکدین بخش پاسخ ها است، که می توانید از صفحه اصلی با مراجعه به بیشتر> پاسخ ها به آن دسترسی یابید. در اینجا می توانید بپرسید یا به پرسش ها پاسخ دهید، یعنی می توانید تخصص تان را در برخی حوزه ها به اثبات برسانید. چنانچه یکی از کارشناسان برتر هفته باشید در صفحه اصلی تان به صورت برجسته نشان داده خواهد شد.

LinkedIn-Answers

لینکدین اندیشمندانه دسترسی به گروه های حرفه ای از طریق وبگاه را فراهم کرده است. چنانچه می خواهید تلاش های شبکه ای شایسته و بهتری داشته باشید، اندکی از وقت خود را به این گروه ها اختصاص دهید. توجه تان را به اندکی از گروه های مرتبط تر مربوط به صنعت تان متمرکز کنید و ببینید که آیا می توانید به تعدادی از پرسش های یک روز پاسخ دهید. با اندکی خوش شانسی، مردم به شما توجه خواهند کرد و از شما می خواهند که به شبکه حرفه ای شان بپیوندید، شاید حتا به شما پیشنهاد یک کار جدید را بدهند.

۴. توجه دقیق تری به شبکه تان نمایید

نگاهی دقیق تر به افرادی که از طریق لینکدین به آنها مرتبط هستید بیندازید. توجه دقیق تری به صنایعی که افراد در آن هستند، شرکت های ارائه شده و کسانی که به طور غیر مستقیم به آنها مرتبط هستید داشته باشید. چنانچه افرادی هستند که در شرکت رویایی شما مشغول به کارند پس خیلی زود با آنها تماس بگیرید. در انتظار این نباشید تا اینکه با بیکاری و نا امیدی و سرخوردگی برای یافتن کار مواجه شوید.

LinkedIn-Connection

۵. به روز رسانی ها از شبکه تان با استفاده از Signal و BottleNose را پیگیری نمایید

یک راه بسیار خوب برای مشاهده چگونگی عملکرد شبکه تان استفاده از Signal است، که فید لینکدین کاملی از اموری است که شبکه تان انجام داده است. Signal اندکی مشابه چیزی است که در صفحه اصلی تان می بینید، اما می توانید آن را به وسیله شرکت، مکان، قدمت، صنعت یا غیره پالایش (فیلتر)  کنید. شما همچنین می توانید آن را برای نشان دادن به روز رسانی ها از اتصالات دوم و سوم گسترده یا باز کنید، که این کار را برای یافتن افراد بسیار فعال و پویا که از محتوای شما بازدید می کنند، واقعا آسان می سازد.

LinkedIn-Signal

اندیشه و تفکر دیگر برای پیگیری شبکه تان، ترکیب به روز رسانی های لینکدین از شبکه تان با خبرهایی از دیگر منابع اجتماعی و خبرهایی با ابزارهایی همانند BottleNose یا HootSuite است. مهم نیست که از چه چیزی استفاده می کنید، بیشتر اینکه بدانید افراد در شبکه تان چه می گویند و در موقعیتی برای پاسخگویی به هنگام باشید چنانچه موضوع به شما مرتبط باشد.

۶. پیشنهاد هایتان را ایجاد و مطرح نمایید

بهترین روش برای ایجاد مجموعه ای از پیشنهادهای عالی این است که خودتان پیشنهادهایی را ارائه کنید. گهگاهی، پیشنهادی عالی برای فردی در شبکه تان بنویسید. این ممکن است موجب شود تا توجه شان به برخی نقاط بازگردد. چنانچه این کار را به طور مرتب انجام دهید، پس در طول زمان به مجموعه گسترده ای از پیشنهادها از افراد گوناگون در شبکه تان دست خواهید یافت. هر آنچه که می کنید، فقط در  انتظار این نباشید تا نیازمند کار و شغلی شوید. این کاری است که تنها در طول زمان صورت می گیرد.

۷. اغلب نمایه لینکدین تان را به روز سازید

نیازی به گفتن نیست که می بایست همواره تلاش کنید تا نمایه (پروفایل) تان از اطلاعات کنونی در مورد وظایف و نقش های کاری و موقعیت ها برخوردار باشد. برخی مواردی که ممکن است شما را تشویق به به روز رسانی سوابق شغلی (رزومه) تان در لینکدین سازند شمار زیادی از ابزارهای رزومه ساز هستند که می توانید بکار برید، که چکیده و سوابق شغلی زیبایی با استفاده از داده هایی از لینکدین را ایجاد می کنند. برخی از ابزارهای سوابق شغلی (resume tools) از نظر بصری بسیار جذاب هستند، پس آنها را امتحان کنید!

فراموش نکنید، همواره ابزارها و نکات لینکدین بیشتری برای بررسی نمودن وجود دارند. برخی از آنها واقعا سرگرم کننده هستند و شما را بیشتر متمایل و علاقه مند به شبکه در لینکدین می سازند.

۸. از مخاطبین شبکه تان پشتیبان بگیرید

بسیاری از مردم آن را درک نمی کنند، اما این امکان وجود دارد که دسترسی به حساب لینکدین تان را از دست بدهید. لینکدین گاهی اوقات حساب هایی را که بسیار فعال هستند را مسدود می سازد. همچنین حداقل یک مورد وجود داشته است که یک کارفرما پنداشت که حساب جزء دارایی و مایملک شان است و خواستار این بود که در هنگامی که کارکنان، شرکت را ترک می کنند به آنها تحویل داده شود. تنها چند ثانیه زمان می برد تا از شبکه تان پشتیبان تهیه نمایید. به مخاطبین (Contacts)> اتصالات (Connections) بروید، سپس پیوند (لینک) را در پایین سمت راست تا صدور اتصالات (Export Connections) دنبال نمایید. به همین راحتی!

LinkedIn-Backup

بهترین نکات شما برای استفاده از لینکدین چه هستند؟

نوشته ای از Angela Alcorn

منبع: MakeUseOf

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
48 دیدگاه
 1. rostami می‌گوید

  mipasandam

 2. گلنار می‌گوید

  ببخشید یه سوال این که چه طوری می تونیم برای کسی که عضو لینکدین نیست وفقط یه ادرس ایمیل ازش داریم دعوتنامه برای عضویت تو این سایت بفرستیم؟می شه هرچی زودترجواب بدید ممنون

  1. مرضیه می‌گوید

   پاسخ شما واضح هست در قسمت یه کادر سیاه در قسمت بالای پروفایلتون هست network>add a conection>continue >email marked دیگه باقی واضحه………سوالی بود ایمیل بزنید…

  2. عصمت الله می‌گوید

   سلام گلنار عزیز،

   شما میتوانید با ایمل نمودن به آن شخص او را به LinkedIn دعوت کنید.
   ۱.اگر معلوماتی در مورد LinkedIn دارید برایش در محتویات ایمل بنویسید.
   ۲. آدرس انترنت (URL) ویب سایت را در ایمل برای شخص مطلوب بفرستید.

 3. tam می‌گوید

  باسلام…طریقه حذف افراد از لینک این به چه صورنه؟

  1. آشنا می‌گوید

   برین قسمت کانکشن ها تون، و روی اکانت کسی که می خواین، پایینش گزینه ای به اسم more براتون میاد وقتی روی اون کلیک کنید،گزینه remove ظاهر میشه،اگه این گزینه رو بزنید اون شخص حذف میشه

 4. نازپري می‌گوید

  سلام
  فرض کنید من از پروفایل x بازدید کردم و همون روز از پروفایل y هم دیدن کردم فرداش میرم میبینم x وy از پروفایل همدیگه دیدن کردن…
  سؤالم اینه ک آیا لینکدین لیست افرادی ک من سرچ میکنم رو به همه نشون میده؟یا اینکه اون دو نفر اومدن از پروفایل من دیدن کردن و همدیگه رو توی viewer های من پیدا کردن؟اگه حالت دوم باشه هر دو نفر باید از پروفایل من دیدن کرده باشن تا همدیگه رو پیدا کرده باشن؟
  امیدوارم مفهوم رو رسونده باشم

 5. farzaneh می‌گوید

  با سلام و احترام

  آیا من می توانم رمز عبور خودم را در لینکدین تغییر بدهم ؟چگونه؟

 6. k می‌گوید

  سلام و عرض احترام
  ۱.چطور می توان یک گروه و همه متعلقاتش را از بخش activity در پروفایل لینکداین حذف کرد؟
  ۲.چطور می توانم به طور کامل از لینکداین حذف شوم؟

 7. reza می‌گوید

  سلام
  وقتی در سمت چپ صفحه پیغام”به عنوان مثال: ali has a new connection reza “را نشان داد معنای آن چیست؟(این دو نفر چهگونه با هم ارتباط برقرار کردند؟)

  1. m می‌گوید

   با سلام و احترام

   من عضو لینکدین نیستم اما دعوت نامه برای عضویت دریافت کرده ام وقتی تایید کردم تا کادر سوم را پر کردم و ادامه ندادم و حالا میخوام ادامه بدم اما کادری نیست که پرش کنم یه صفحه مثل صفحه جیمیل باز میشه که شامل archive, trash و… حالا نمی دونم علتش چیه و چکار کنم تا بتونم از پروفالشون دیدن کنم

   لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 8. fatemeh می‌گوید

  باسلام شخصی پروفایل منو در لینکدین بطور ناشناس دیده است چه جوری میتونم پیداش کنم و دیگر اینکه اصلا چه جوری میشه پروفایل افراد را بطور ناشناس دید؟

 9. طراحی سایت می‌گوید

  ممنون از مقاله خوبتون.فقط یه سوال داشتم.واسه cms وردپرس هیچ افزونه ای نیست که وقتی مطلبی رو در سایتمون پست میکنیم به طور اتوماتیک در لینکدین هم پست بشه؟
  منظورم اشتراک گذاری از طریق بقیه کاربرای سایت نیست/اشتراک گذاری از طریق ادمین سایت هست.یعنی ادمین پستی که در سایتش ایجاد میکنه همزمان به لینکدین هم share بشه.
  سپاس… .

 10. تبلیغات رایگان می‌گوید

  بسیار ممنون از سایت و مطالب خوبتان.بنده هم سوال آقای “طراحی سایت” برایم پیش آمد.لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنونم.

 11. عسل می‌گوید

  سلام . چطور میشه با لینکد ین کار کرد . ؟؟ چطور میشه افراد رو پیدا کرد و با اونها ارتباط برقرار کرد . ؟؟ لطفا جواب رو برام ایمیل کنید . asal.shokri4@gmail.com
  ممنون میشم یکی بهم یاد بده چطور با لینکد این کار کنم .

  1. عصمت الله می‌گوید

   من هم سوال “عسل” را دارم….ایمل: es90296@icti.edu.af ممنون

 12. soheil می‌گوید

  سلام . چطور میشه با لینکد ین کار کرد . ؟؟ چطور میشه افراد رو پیدا کرد و با اونها ارتباط برقرار کرد . ؟؟ لطفا جواب رو برام ایمیل کنید . hrm.bic@outlook.com

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   سلام،
   لطفاً سوال‌هاتون رو توی بخش http://soal.gooyait.com مطرح کنید تا سریع‌تر به جوابتون برسید.

 13. نوك سياه می‌گوید

  چه جوری میشه از لینکداین خارج شد.؟ یعنی برای همیشه

 14. بابا لینگ دراز می‌گوید

  دمت گرم
  بالاخره تونستم از linkedin خارج شوم.
  مرسی

 15. ندا می‌گوید

  سلام من عضو لینکداین هستم، اما وقتی عکس پروفایل خودم روعوض میکنم، با سرچ اسمم در گوگل عکس های قبلی هم در گوگل نمایش داده میشه، چکار باید بکنم که فقط عکس جدید پروفایل فقط نمایش داده بشه در گوگل یا اصلا نمایش داده نشه؟

 16. بهار می‌گوید

  با سلام
  ببخشید مدتیه آیکون invite من ناپدید شده
  با سایت مکاتبه کردم
  میگن باید کوکی را پاک کنم
  اینکارو هم کردم ولی باز همان شرایط قبلیه
  حتی دوتا اکانت جدید ساختم ولی هر دو این مشکل رو داره
  از مرورگرهای دیگه هم که استفاده میکنم باز همین مشکل را دارم
  منتظر پاسخ شما در ایمیل هستم
  با تشکر

 17. علی می‌گوید

  جالبه شما هرچیزی که دوست ندارید دیگران اگاه شوند مینویسید

 18. mahdieh می‌گوید

  با سلام و تشکر فراوان از مطالب آموزندتون
  صفحه linkedin من مستقیم باز نمیشه حتما باید وارد email خودم بشم تا بتونم بازش کنم میشه راهنماییم کنید مشکل از کجاست؟ اگه امکان داره جواب رو برام ایمیل کنید
  ممنون

 19. مرضیه می‌گوید

  سلام، چطور می تونم مانع بشم یک نفر بیاد تو پروفایل لینکدینم. آیا همچین امکانی هست که جلوگیری کنم از ورود شخص بخصوصی. و اینکه درخواست کانتکت شدنش برای من نیاد، نه به ای میلم نه به لینکدینم.خواهش می کنم جواب بدید.

  1. مرضیه می‌گوید

   ممنون خودم پیداش کردم

 20. علوي می‌گوید

  چطور آدرس ایمیل را در پروفایلمون مخفی نکهداریم که قابل رویت نباشه

 21. تینا می‌گوید

  سلام. من دو روزه هر چی تو صفحه لینکداینم میاد، وقتی خارج میشم و چند دیقه دیگه میام همه چی حذف میشه، حتی وقتی از دوستانم به کس دیگه کانکت میشه برا من نمیاد. به یکی از دوستام کانکت شدم ، هر چی تو صفحه لینکداینش بود طبق روال برا منم اومد. ولی وقتی خارج شدم و دوباره اومدم حذف شد.
  فقط یه چیزی که خودم لایک کردم و یه چیزی که یکی از دوستام لایک کرده حذف نمیشه، بقیش خود به خود حذف میشه و مشکلاتی که گفتم.

  ممنون میشم راهنمایی ام کنید چرا لینکداینم اینطوری شده

 22. کمال می‌گوید

  سلام من می تونم کسی را که دعوتنامه ارسال کردم و یا به نحوی جز اعضای من هست ، حذف کنم تا مطالبم را او نبیند ؟ چگونه ؟ با سپاس

 23. کمال می‌گوید

  با سلام ببخشید من می تونم پست هایی که برایم می گذارند را حذف کنند تا نشان داده نشود ؟ پست هایی که در صفحات دیگران هستند را چه ؟

 24. s می‌گوید

  با سلام
  چطور میشه عضویت خود را در برنامه linkedin لغو کرد. ممنون میشم پاسخگو باشید.

 25. ss می‌گوید

  Salam man chand vaghtie nemitonam kadio conect konam error mide mige adress emailesho bezan
  Baraye rafe in mored chikar bayad kard dar zemn man tedade ziafi conection daram ama hanoz zire 4000 momkene bekhatere hajme balaye conecta bashe?

 26. ناشناس می‌گوید

  با سلام خدمت شما. من فردی رو بلاک کردم الانم آنبلاکش کردم ولی دیگه به لیست کانکشن هام اضافه نشد. لطف میکنید راهنماییم کنید به چه شکل اون شخص رو به لیست کانکشن هام اضافه کنم؟

 27. میترا می‌گوید

  سلام. من برنامه لینکدین رو ی گوشی (آندرویید) نصب کردم. قسمت پیام های من تو برنامه اپدیت نمیشه و پیام های جدید رو باید از ایمیل بخونم. اپدیت برنامه رو از بازار که میگیرم کلا قسمت پیام ها رو دیگه باز نمیکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید

 28. تارا می‌گوید

  سلام. شخصی به صورت ناشناس linkedin من رو مشاهده کرده چه طور میشه متوجه شد که اون شخص کیه و چطور میشه به صورت ناشناس از پروفایل کسی دیدن کنیم؟

 29. zahra می‌گوید

  با سلام
  من یکماه پیش اکانت linkedin خودمو پاک کردم . آیا امکان بازیابی حساب کاربری من وجود داره !؟ اگه راهی هست ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

  1. نرمين می‌گوید

   من هم همین سوال رو داشتم ممنون میشم جواب بدین

 30. سارا می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم چطور میشه که عکس پروفایل در لینکدن فقط برای دوستان قابل مشاهده باشه، ممنون

 31. aida می‌گوید

  سلام. خواستم برنامه لینکدین رو به روز رسانی کنم . نسخه جدیدش نصب نمیشه و وارد گوگل استور میشه. نمیدونم چه جوری نصب کنم

 32. baranbehfar می‌گوید

  سلام :من دیگه نمیتونم در لینکدن در خواست دوستی بفرستم.ازم ایمیل اونطرف رو می خواد.چرا ؟واسه همه اینطور شده.

 33. مهدی می‌گوید

  با سلام و عرض ادب
  اپلیکیشن لینکدین من متصل نمیشه و با وجود خارج شدن از حساب کاربری این حساب روی اپ مربوطه کار نمیده و دائم میزنه که این حساب اعتبار نداره یا درست عمل نکردید . حتی با فیلتر شکن هم موفق نشدم واردش بشم . در ضمن حسابم فعاله ازش استفاده میشه دائما از حدود پنج سال پیش .
  با احترام شایسته
  احمدزاده

 34. ali می‌گوید

  سلام بعد از کلی زحمت یه پروفایل قوی ساختم ولی یهو مسدود شد و پیغام زیر میاد
  Your LinkedIn account has been temporarily restricted
  لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم دوباره وارد حسابم بشم

 35. mah می‌گوید

  سلام
  چطوری میتونم بفهمم به چه کسایی دعوت نامه فرستادم

 36. حمزه دهنوی می‌گوید

  با سلام
  ببخشید من به یک مشکل خوردم

  آی دی لینکدین من کجاست و از کجا باید ببینم آی دی من چی هست و ویرایشش کنم

  آخه میخوام ادرس لینکدین خودم رو شیر کنم اما نمیدونم باید چیکار کنم

  ممنون میشم کمکم کنید و جواب رو به ایمیلم ارسال کنید .
  با تشکر فراوان

 37. عارف می‌گوید

  سلام برای ورود به لینکداین با کامپیوتر شخصی بعد از پسوورد و ورود سوال جدید با عکس میپرسه به عنون مرحله امنیت باید چیکارکنم مرسی ممنونم

 38. قاسم نوروزی می‌گوید

  سلام
  عذرخواهی میکنم مزاحم میشم، بنده تو سایت لینکدین عضو هستم و کار میکنم ولی با اپلیکیشن لینکدین به هیچ عنوان نمیتونم وارد بشم و invalid login میگه. حتی برای ساختن هم failed to create میده. App جدید با بروزرسانی جدید گرفتم. با فیلتر شکن هم نمیشه. چیکارش کنم؟ ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و جواب رو به ایمیل بنده ارسال کنید
  تشکر فراوان

 39. masi می‌گوید

  چطور برای مخاطبین پیامی بفرستم که حاوی یک فایل اتچ شده است؟ منظورم این است که می خواهم علاوه بر متن یک فایلی را نیز اتچ کنم و برایشان بفرستم، این کار چطور باید انجام شود؟

 40. میلاد می‌گوید

  سلام ، من مدتی از لینکدین استفاده کردم و یک روز که خواستم وارد بشم نشد و سیستم این پیام رو داد!
  Sorry, your LinkedIn account has been temporarily restricted.
  If you believe that your account has been restricted in error, you can submit an appeal by verifying your identity with us using a desktop browser.
  لطفا راهنمایی کنید چگونه میتونم وارد بشم. ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چنانچه جویای کار یا تنها مشتاق ارتقاء و پیشرفت در این جهان هستید، احتمالا یک نمایه (پروفایل) لینکدین (LinkedIn) را راه اندازی و شروع به […]