افزونه های اپرا را روی کروم نصب کنید

افزونه های اپرا را روی کروم نصب کنید
  • 1392/4/3
  • علیرضا
  • 0

مدتی قبل مطلبی را منتشر کردیم که در آن در مورد مرورگر اپرا نکست ۱۵ صحبت کردیم. در واقع مرورگر اپرا از نسخه ۱۵ به بعد از موتور وبکیت عرضه خواهد شد. اگر با مرورگر گوگل کروم آشنا باشید، حتما می دانید که کروم نیز از موتور وبکیت استفاده می کند. به همین دلیل می توان اکثر قابلیت ها در این دو مرورگر به اشتراک گذاشته خواهند شد. البته برخی قابلیت ها که به صورت اختصاصی برای هر یک از این دو مرورگر طراحی شده باشند، در مرورگر دیگر در دسترس نخواهد بود.

حتی می توانید افزونه های این دو مرورگر را روی یک دیگر نصب کنید. البته این کار به آن آسانی ها هم که فکر می کنید، امکانپذیر نیست. حداقل در حال حاضر.

شرکت اپرا در حال کار بر روی افزونه Download Chrome Extensions می باشد که به شما این امکان را می دهد تا افزونه های کروم را برای اپرا دانلود کرده و نصب کنید. چون اگر با مرورگر دیگری به جز کروم به وب استور کروم بروید، هیچ دکمه ای جهت نصب یا دانلود افزونه ها مشاهده نخواهید کرد. لازم به ذکر است که این افزونه هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است. پس در حال حاضر کاربران اپرا باید منتظر باشند تا اپرا، افزونه مذکور را منتشر کند و بتوانند افزونه های کروم را روی مرورگر خود نصب کنند.

اما کاربران کروم با این مشکلات روبرو نیستند و می توانند به راحتی افزونه های اپرا را روی مرورگرشان نصب کنند. برای نصب یک افزونه اپرا روی گوگل کروم باید مراحل زیر را انجام دهید.

۱- ابتدا مرورگر اپرا نکست ۱۵ را دانلود کرده و نصب کنید.

۲- وبسایت افزونه های اپرا را باز کنید را با اپرا نکست ۱۵ باز کنید. اگر با نسخه دیگری از اپرا وارد وبسایت افزونه های این مرورگر شوید، به فروشگاه قدیمی هدایت خواهید شد. همچنین باید توجه داشته باشید که تنها افزونه هایی روی کروم نصب می شوند که برای اپرا نکست ۱۵ طراحی شده باشند.

۳- روی یکی از افزونه هایی که مورد علاقه تان هست کلیک کنید تا وارد صفحه آن شوید.

۴- اکنون باید روی دکمه Add to Opera راست کلیک کرده و گزینه Save linked content as را انتخاب کنید.

opera-extensions-in-chrome

۵- حالا افزونه‌ی اپرا را در اختیار دارید که با پسوند nex ذخیره شده است. این فرمتی است که موتور جدید اپرا از ان پشتیبانی می کند.

6- به محلی که فایل افزونه را ذخیره کرده اید بروید. اکنون باید آن را تغییر نام دهید. به شکلی که پسوند آن که nex می باشد را نیز به crx تغییر دهید. مثلا MyExtension.nex باید به MyExtension.crx تبدیل شوید. crx هم فرمتی است که توسط کروم پشتیبانی می شود.

7- حالا مرورگر کروم را باز کرده و در آدرس بار، عبارت chrome://extensions را تایپ کرده و اینتر را بزنید. البته می توانید از منوی اصلی کروم نیز به منوی Tools رفته و سپس زیر منوی Extensions را کلیک کنید.

8- حالا فایلی که تغییر نام داده اید ( MyExtension.crx ) را روی پنجره کروم کشیده و رها کنید.

9- پیغامی در استوس بار کروم ظاهر خواهد شد که باید آن را تایید کنید.

تمام شد! افزونه ی اپرا روی کروم نصب شد می توانید از آن استفاده کنید.

 منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.