آیا شما دستگاهی را که Android و Windows Phone را در کنار هم دارد خواهید خرید ؟؟؟

آیا شما دستگاهی را که Android و Windows Phone را در کنار هم دارد خواهید خرید ؟؟؟
  • 1392/7/14
  • بهرام مرتاضی
  • 2

مایکروسافت پیشنهادی جالب را پیش روی HTC نهاده است.

مایکروسافت خیلی تلاش می کند تا پلتفروم Windows Phone را به عنوان یک سیستم عامل درحال پیشرفت در کنار iOS و Android نشان دهد، اما این تلاش با سهم 3.7 Windows Phone در بازار و مقام سوم این پلتفرم جای زیادی برای کار کردن دارد، این در حالی است که Windows Phone به تازگی رتبه سوم را از Black Berry ربوده است. از طرفی HTC به تازگی میزان کاهش سود سه ماهه خود را منتشر کرده است و این دلیل قانع کننده ای به نظر می رسد تا هر دو طرف کاری را انجام دهند که به سود یکدیگر باشد.

htc_one_dual_boot

طبق گزارش Bloomberg پیشنهاد مایکروسافت به HTC این است که این شرکت پلتفرم Windows Phone خود را در کنار Android در دستگاه های این شرکت جای دهد. برای تشویق کاربران، مایکروسافت قرار می خواهد قیمت لایسنس نرم افزار خود را به شدت کاهش دهد یا حتی آن را بردارد. ریسک این کار اینجاست که معلوم نیست کاربران نسبت به دستگاهی که دو سیستم عامل دارد چه تمایلی نشان می دهند و یقیناً مبلغ لایسنس Windows Phone برای آنها اهمیتی ندارد.

از سوی دیگر HTC در سیستم عامل ها همیشه اولین بوده است، شما HTC Dream را به عنوان اولین گوشی Android به خاطر دارید، همینطور اولین توزیع کننده گوشی های Windows Phone. اما از جون سال جاری میلادی خبری از گوشی های Windows Phone از این شرکت نبوده است، حتی برنامه ای برای توزیع این نوع گوشی منتشر نشده است.

این پیشنهاد از چند جهت جالب به نظر می رسد، اول اینکه مایکروسافت تا چه حد مایل است به خاطر معروف شدن پلتفرم Windows Phone در مقابل سایر پلتفرم ها کوتاه بیاید، و از دوم اینکه از منظر کاربران چه مقدار یک دستگاه دو سیستم عامله جالب به نظر خواهد رسید .

منبع خبر

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. من که ویندوز فون رو به ان دروید ترجیح میدم.تنها مزیت هایی که ان دروید نسبت به ویندوز داره تعداد نرم افزار و متن باز بودنشه. وگرنه وین صد شرف مییرزه به ان دروید

  2. من تابه حال تجربه ويندوز فون رو نداشتم
    فكر كنم وسيله جالبي بشه
    برند HTC و دو سيستم عامل هروقت يكي خراب شد ميرم سراغ اون يكي!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *