BMW i3s با سیستم جلوگیری از تصادف در CES 2015

BMW i3s با سیستم جلوگیری از تصادف در CES 2015
  • 1393/10/16
  • مهدي ده نبي
  • 0

در حالی که در غرفه های مختلف نمایشگاه CES 2015 همهمه مردم بپا شده است٬ غرفه BMW ظاهرا آرام و خلوت به نظر می رسد. دو عدد BMW مدل i3s در فاصله ای دورتر از پارکینگ نمایشگاه پارک شده اند.

اما در این سکوت و آرامش٬ کمپانی BMW قصد معرفی تکنولوژی جلوگیری از تصادف را دارد. با استفاده از این قابلیت و به کمک حسگرهایی که در بدنه ماشین نصب شده است٬ این اقدام صورت می گیرد.

bmw-parking-collision-avoidance-ces-2015-002-1020.0

 

ابتدا در یک قسمتی از پارینک٬ موانعی به حالت دیوار قرار می گیرند و از یک خبرنگار خواسته می شود که داخل ماشین نشسته و آن را به سمت دیوارها هدایت کند.

اگر از شما همچین درخواستی بشود٬ شاید با شک و تردید روبرو شوید. اما این خبرنگار قبول می کند و سوار ماشین شده و به سمت دیوار حرکت می کند. به محض نزدیک شدن به دیوار٬ سیستم بازدارنده ماشین به صورت اتوماتیک سرعت را کاهش داده و در نهایت٬ در فاصله کمی نسبت به دیوار می ایستد.

کمپانی BMW روی این موضوع تٔکید خاصی دارد که این سنسورها٬ دارای ویژگی های جدیدی هستند و نباید آنها را با موارد موجود که روی برخی ماشین ها نصب شده مقایسه کرد.

در مرحله بعدی٬ خبرنگار قصد نزدیک شدن از سمت گوشه های ماشین به دیوار را دارد٬ اما باز هم نیروی بازدارنده ماشین قدرت خود را نشان می دهد و اجازه برخورد بدنه ماشین به دیوار را نمی دهد. این سنسورها همچنین در حرکت به سمت عقب هم کارایی لازم را داشته و به کمک راننده می آیند.

در مرحله بعد٬ خبرنگار وارد مرحله آزمایش حدکت ماشین بدون راننده می شود. به این صورت که از ماشین پیاده می شود و توسط اپلیکیشن موجود روی ساعت هوشمند سامسونگ٬ به ماشین دستور پارک می دهد.

bmw-parking-collision-avoidance-ces-2015-001-1020.0

با این فرمان٬ ماشین به صورت اتوماتیک و بدون راننده شروع به حرکت کرده و به محض یافتن جای مناسب٬ در آن محل پارک می شود. همچنین عکس ای نعمل نیز صادق است. یعنی می توانید از ماشین بخواهید تا از محل پارک خارج شده و به محلی که شما به آن دستور می دهید بیاید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *