نیتندو و دنا مشغول ساخت بازی خود برای گوشی های همراه

نیتندو و دنا مشغول ساخت بازی خود برای گوشی های همراه
  • 1393/12/28
  • سامان گوهری
  • 0

چند روز پیش شرکت نیتندو همه را شگفت زده کرد زمانی که  خبر داد که با شرکت ژا پنی دنا شروع به همکاری کرده است تا یا همکاری هم یک بازی برای تلفن های همراه بسازند. در اینحا یک سوال بزرگ وجود دارد که نیتندو چه سیاستی را برای فروش بازی های خود پیشنهاد میکند. آیا یک پیشنهاد بزرگی  دارد تا بازی خود را به فروش برساند و یا اصلا نمی خواهد بازی را به فروش بگزارد و می خواهد با استفاده از پرداخت های درون برنامه ای کسب در آمد کند.

به نظر میرسد که نیتندو هنوز تصمیم خود را برای بازار یابی محصولش نگرفته است. البته شاید این یک حقه است برای اینکه بیشتر سرو صدا کند و در میان این هیا هو ها یک مرتبه بازی خود را روانه بازار ها کند و موفق شود. ولی امکان دارد این موضوع به برنامه ریزی غلط نیتندو هم ربط داشته باشد که احتمال این موضوع بسیار کم است زیرا نیتندو هوش های اقتصادی و بازار یابی زیادی را دارا است که احتمال برنامه ریزی غلط را بسیار کم میکند.

nintendo-logo

مدل رایگان بازی می تواند اسم شرکت را دوباره زنده کند و مدل پولی و غیر رایگان هم سود دهی بسیاری را برای شرکت دارد اکنون نیتندو باید از میان این دو یکی را انتخاب کند. پا گذاشتن در دنیای بازی های را مربوط به گجت های هوشمند واقعا کار سختی است و این تصمیم گیری را برای نیتندو بسیار سخت میکند ولی با خود یک کمک نیز دارد و آن شرکت دنا است. به گفته ی خود نیتندو این دو شرکت بر سر همه موضوعات بازریابی با هم مشورت میکنند تا بهترین روش را انتخاب کنند.

اکنون باید ببینیم که این همکاری چه سودی را خواهد داشت و همکاری دنا و نیتندو موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.

 [منبع:ubergizmo]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *