راهکارهایی برای کاهش مصرف باطری در Galaxy S6 Edge

راهکارهایی برای کاهش مصرف باطری در Galaxy S6 Edge
  • 1394/2/25
  • حسین محمودزاده
  • 0

یکی از بزرگترین تغییرات پرچمدار جدید گوشی های سامسونگ یعنی Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge عدم توانایی تعویض باطری توسط کاربر می باشد. بنابراین شما مجبور هستید به همان باطری داخلی دستگاه اکتفا کنید و امکان استفاده از باطری یدکی را نخواهید داشت. در گزارش هایی که توسط کاربران این گوشی منتشر شده، عمر باطری این تلفن هوشمند برای امور متوسط در حدود یک روز  و یا حتی کمتر می باشد. اما نگران نباشد چرا که همانند سایر گوشی های هوشمند در اینجا نیز راهکار هایی وجود دارند تا بوسیله آنها بتوانید عمر باطری تلفن خود را مقداری افزایش دهید و استفاده بهتری از آن داشته باشید.

۱- روشنایی صفحه نمایش

Galaxy S6 Edge Battry 1مطمئنا اولین اقدامی که که برای کاهش مصرف باطری در تلفن های هوشمند می توان انجام داد کاهش روشنایی صفحه نمایش می باشد که واقعا میزان زیادی از ذخیره باطری را مصرف می کند.

در مورد شخص نویسنده قرار دادن روشنایی تصویر بین ۴۰ تا ۶۰ درصد تعادل خوبی بین روشنایی صفحه نمایش و مصرف باطری ایجاد کرده ولی این کاملا یک نظر شخصی است و شما باید بنا به سلیقه خود این گزینه تا حد مطلوب کاهش دهید تا بدینوسیله در مصرف باطری گوشی صرفه جویی شود. همچنین می توانید گزینه های دیگری مانند زمان به حالت خواب رفتن گوشی در صورت عدم استفاده و سایر گزینه های مرتبط را نیز از بخش مربوط به صفحه نمایش امتحان کنید. برای اعمال این تنظیمات باید به بخش Settings > Display گوشی خود مراجعه کنید.

۲- تغییر هوشمند شبکه

Galaxy S6 Edge Battry 2تغییر هوشمند شبکه قابلیتی است که سامسونگ از چند نسل قبل در تلفن های هوشمند Galaxy اضافه کرده است و در هنگام انتقال اطلاعات و استفاده از اینترنت به صورت خودکار با زیرنظر گرفتن Wi-Fi و شبکه مخابراتی، هر کدام را که سیگنال های قویتری داشته باشد به کار می گیرد، که این کار هم خوب است هم بد. جنبه خوب این کار این است که در هنگام انتقال اطلاعات با مشکل ضعف سیگنال های ارتباطی کمتر مواجه می شوید. و نکته بد موضوع در این است که فعال کردن این گزینه مصرف باطری را افزایش می دهد. پس اگر از این قابلیت گوشی Galaxy S6 استفاده چندانی نمی کنید توصیه می کنیم با مراجعه به بخش تنظیمات Wi-Fi بر روی کلید بیشتر لمس کرده و گزینه Smart Network Switch را انتخاب کرده و آن را غیر فعال نمایید.

۳- موقعیت مکانی

Galaxy S6 Edge Battry 3یکی از بزرگترین ایرادات سیستم عامل اندروید عدم توانایی ثبت موقعیت مکانی بدون اثر منفی بر روی باطری دستگاه می باشد. اما خوشبختانه گزینه های متنوعی در این بخش در دسترس می باشد تا مصرف باطری گوشی خود را بهبود ببخشید. برای این کار در منوی notifications دکمه Location را لمس کرده و نگه دارید تا تنظیمات مربوط به آن ظاهر شود.

حال می توانید یکی از گزینه های زیر را برای این بخش انتخاب نمایید.

  • GPS, Wi-Fi and mobile networks : با انتخاب این گزینه به گوگل اجازه می دهید تا به هر کدام از روش های ممکن، مکان شما را تشخیص دهد. اگر این گزینه را فعال کنید اغلب سرویس Google Play با مشکل مواجه می شود.
  • Wi-Fi and mobile networks : این گزینه سیستم GPS گوشی Galaxy S6 Edge را غیر فعال می کند و احتمالا کم کاربردترین گزینه در بین این سه گزینه می باشد. با این که تشخیص موقعیت مکانی بوسیله Wi-Fi و شبکه مخابراتی به سرعت انجام می شود ولی داده و باطری زیادی مصرف می کند و از این رو بهتر است از این گزینه استفاده نکنید.
  • GPS only : شاید بهترین انتخاب ممکن همین گزینه باشد. زیرا در این حالت دیگر گوگل در پس زمینه سیستم عامل به دنبال موقعیت مکانی شما نخواهد بود. البته برای موقعیت یابی به این وسیله به کمی زمان نیاز خواهید داشت ولی به نظر نویسنده ارزش صرفه جویی در مصرف باطری و حجم اینترنت را دارد.

Galaxy S6 Edge Battry 4در صورت انتخاب یکی از دو گزینه اول با پیغام Improve location accuracy مواجه خواهید شد که در صورت تایید، اطلاعات مکانی شما در تمام مدت به گوگل ارسال خواهد شد حتی اگر هیچ برنامه ای در حال اجرا نباشد و این کار باعث کاهش عمر باطری به خصوص در صورت استفاده از سرویس Google Now و یا ویجت های وابسته به موقعیت مکانی، خواهد شد.

۴- سرویس های همگام سازی گوگل

Galaxy S6 Edge Battry 5یکی دیگر از مواردی که در همه گوشی های اندرویدی به چشم می خورد و باعث افزایش مصرف باطری می شود سرویس های همگام سازی گوگل (Google’s Sync Services) می باشد. این قایلیت هیجان انگیز و کاربردی بوده و گوگل با دریافت حساب کاربری کاربر در گوگل، تمام سرویس ها را همگام سازی می نماید و دیگر نیازی به وارد کردن اکانت به صورت دستی در تمامی برنامه ها نمی باشد. اما مشکل هنگامی بروز می کند که شما بیشتر از یک اکانت گوگل در گوشی خود داشته باشید.

با اضافه کردن اکانت های دوم و سوم و … گوگل سعی در همگام سازی تمام برنامه ها با تمامی حساب های کاربری می نماید که به مصرف بیش از حد باطری می انجامد، بنابراین بهتر است تنها از یک اکانت برای همگام سازی سرویس ها استفاده کنید و مابقی آنها را در فقط در مورد خاص خود (مانند ایمیل) به کار گیرید.

برای اعمال تنظیمات در این قسمت به بخش تنظیمات گوشی Galaxy S6 Edge مراجعه کرده و کلید Accounts را لمس کنید در قسمت بعدی بر روی عبارت Google و سپس اکانت مورد نظر یکبار لمس نمایید. در اینجا تمامی سرویس های غیر ضروری برای اکانت مورد نظر را غیرفعال نمایید.

۵- برنامه غیر کاربردی

Galaxy S6 Edge Battry 6در کنار زیبایی و سخت افزار قدرتمند گوشی جدید سامسونگ، Galaxy S6 Edge قابلیت جالبی دارد که به کاربر امکان میدهد تا برنامه ای غیر ضروری سیستمی گوشی خود را غیرفعال کند.

شما می توانید با غیر فعال کردن موقتی برنامه های سیستمی گوشی خود در مصرف باطری دستگاه صرفه جویی نمایید. برخی از این برنامه ها که شاید بخواهید آنها را غیر فعال کنید عبارتند از S Voice (که بهتر است در تمام گوشی های سامسونگ آن را غیر فعال نمایید!) و OneNote و OneDrive.

برای غیر فعال کردن برنامه ها، وارد App Drawer یا همان منوی برنامه ها شوید و بر روی گزینه Edit در گوشه راست بالای صفحه لمس کنید. در این حالت خط کوچکی در گوشه آیکون برنامه هایی که امکان غیر فعال کردن دارند ظاهر می شود که با لمس این خط می توانید برنامه مورد نظر را غیر فعال کنید. توجه کنید که اگر قبلا آپدیتی برای برنامه نصب کرده اید، با غیر فعال کردن برنامه این آپدیت ها هم حذف می شوند.

نتیجه گیری

این ها پنج روشی بودند که می توایند برای کاهش مصرف باطری Galaxy S6 Edge به کار بگیرید. البته برخی از این روش ها در سایر گوشی های هوشمند اندرویدی نیز قابل اجرا هستند.

باید یادآوری کنیم که غیر از مورد اول در سایر گزینه ها نباید انتظار تفاوت چشمگیری در مصرف باطری را داشته باشید بلکه هر کدام تا حدودی به این امر کمک خواهند نمود. در این بین می توانید از قابلیت Quick Charging این گوشی نیز استفاده نمایید که با ۳۰ دقیقه شارژ در حدود ۵۰ درصد به ذخیره باطری اضافه می کند.

نظرات خود در مورد این راهکارها و نتیجه ای که از آنها می گیرید را با ما در میان بگذارید.

منبع: [androidauthority]

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *