چگونه در نبود شارژر گوشی خود را شارژ کنیم؟

چگونه در نبود شارژر گوشی خود را شارژ کنیم؟
  • 1395/8/25
  • زهرا معبودی
  • 1

امروزه بیشتر کارها با گوشی انجام می شود و  مشکل بسیاری از گوشی های امروزی، طول عمر کم باتری و تمام شدن شارژ است.! و تنها زمانی که ما نگران شارژ گوشی خود هستیم زمانی است که با هشدار اتمام باتری مواجه می شویم. مخصوصا زمانی که به پریز برق دسترسی نداریم و گوشی درحال خاموش شدن است. وقتی در این شرایط هستید باید چکار کنید؟؟

در این مطلب ۵ روش برای شارژ گوشی به روش های خلاقانه را معرفی م یکنیم تا دیگر نگران اتمام باطری اسمارت فونتان نباشید.

۱- با استفاده از صدا گوشی خود را شارژ کنید!

recharge-with-voice

وقتی شارژ گوشی شما تمام می شود اولین کاری که می کنید جیغ کشیدن است پس از این روش استفاده کنید.

به کمک دیوایسی که توسط کشور کره ی جنوبی طراحی شده است جیغ کشیدن شما باعث شارژ مجدد گوشی می شود. این دستگاه قادر است تا صدایی با امواج ۳۰ دسی بل، ولتاژ ۵۰ میلی ولت را استخراج کند. این میزان صدا ها در ترافیک ها یا عبور هواپیما از بالای سرشما یا جیغ زدن بوجود می آید.  تولید انرژی الکتریکی به وسیله لرزش دو الکترود منعطف و تولید اکسید روی میان آنها ایجاد می‌شود.

۲- شارژ به وسیله ی یک قطعه دارای اهرم

recharge-with-case

اگر نمی خواهید از روش اول استفاده کنید این روش برای شما مناسب است. با خرید این قطعه می توانید با چرخش مچ خود انرژی مورد نیاز برای شارژ گوشی را تامین کنید. این قطعه که  BoostTurbine 4000 نام دارد،  با استفاده از چراغ‌های LED به شما نشان می دهند و ضمانت می دهد که با چرخش اهرم به مدت ۴ دقیقه می تواند گوشی شمارا به اندازه ی یک تماس یک دقیقه ای شارژ کند.

۳- شارژگوشی با استفاده از گرمای بدن

recharge-with-body-heat

شما می توانید هنگام خواب هم دیوایس‌تان را شارژ کنید. برای اینکه گوشی خود را در گوشه ای از اتاق قرار دهید و بگذارید تا کنار شما باشد. محققان Vodafone, PocketPowerرا طراحی کرده اند که با استفاده از پارچه ای جنس کتان و گرمای بدن خود گوشی خود را می توانید به یک تماس ۲۴ دقیقه ای شارژ کنید. این دستگاه زمانی گوشی را شارژ می کند که دمای این کتان در ۳۸درجه بماند. این روش کمی معقول به نظر می رسد مخصوصا زمانی که در مسافرت هستید.

۴- شارژ مجدد با استفاده از باد

recharge-with-wind

در این روش می توانیم با استفاده از یک فن گوشی خود را شارژ کنیم. برای شارژ دیوایس خود کافی است گوشی خود را در داخل کیس ifanگذاشته,و ان را جلوی دوچرخه قرار داده و به مدت ۸ ساعت در شهر حرکت کنید. با حرکت کردن انرژی لازم برای شارژ گجت خود را به دست می اورید. درحال حاضر این کیس تنها برای اپل طراحی شده است درحالی که این ایده هم برای محیط زیست و هم کاربر مفید است.

۵- شارژ گوشی با استفاده از میوه ها و سبزیجات

recharge-with-fruits

به تازگی شخصی به نام Caleb Charland موفق به شارژ اسمارت فون خود به کمک میوه ها شده است. در این روش شما به ۸۰۰ سیب یا سیب زمینی که با سیمی از جنس مس به هم دیگر وصل شده اند نیاز دارید. این مواد قادر است انرژی ۲۰ میلی امپر و ۶ ولت تولید نمایند. که برای شارژ کردن یک دیوایس کافی است.

 

  • با استفاده کردن از این روش ها نگران تمام شدن شارژ گوشی خود نباشید و در هر زمان و مکانی گوشی خود را به سادگی شارژ کنید.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *