پیامک های تبلیغاتی مزاحم یا مراحم؟

پیامک های تبلیغاتی مزاحم یا مراحم؟
  • 1395/12/23
  • گویا آی تی
  • 0

آیا راهکار واقعی برای جلوگیری از مزاحمت های پیامکی وجود دارد ؟

این سوال بسیاری از مردم است که از پیامک های مزاحم خسته شده اند .

برای دریافت پاسخ با مدیر یکی از شرکت های معروف ارسال پیامک انبوه گفتگو کردیم .

آقای مهندس وحید خسروی مدیرعامل شرکت ایده پردازان و مالک دامنه SMS.ir ، پیشرو در ارسال پیامک است . میخواهیم مصاحبه ای چالش بر انگیز با ایشان داشته باشیم تا ببینیم که صنعت پیامک انبوه یا سامانه های پیامک در چه وضعیتی به سر می برند و چه راهکاری برای عدم مزاحمت پیامک های تبلیغاتی برای گیرندگان اندیشیده اند ؟

لطفا بفرمایید کار www.SMS.ir چیست ؟

در عبارتی کوتاه ، ارسال پیامک از طریق اینترنت به صورت انبوه یا تکی به صورت هدفمند از طریق سامانه پیامکی ایده پردازان به صورت مستقیم یا با استفاده از  وب سرویس ارسال پیامک.

 

آقای مهندس با توجه به مزاحمت پیامک های تبلیغاتی برای گیرندگان ،‌ از اینکه به دیگران بگویید یکی از کارهای شما پیامک تبلیغاتی است ، خجالت نمی کشید ؟

چرا باید خجالت بکشم ؟ ما برای این صنعت ، نرم افزار ارسال پیامک و راهکارهای ارسال پیامک و … سالهاست که تلاش کرده ایم و حتی میتوانم بگویم که هیچ نرم افزار ارسال پیامکی در دنیا قابل رقابت با نرم افزار طراحی شده توسط متخصصین ایرانی ایده پردازان نیست .

البته خیلی از افراد به محض اینکه شغل من را متوجه میشوند میگویند که شما همان کسی که باعث و بانی ارسال این پیامک های تبلیغاتی مزاحم هستید ؟ و من در پاسخ میگویم که شما به سادگی می توانید پیامک تبلیغاتی خود را غیرفعال کنید که روش ساده آن با یک سرچ ساده در گوگل یا در سایت www.SMS.ir قابل رویت می باشد ، مثلا سرچ کنید “کد حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول” و به سادگی دریافت این پیامک ها را مسدود نمایید .

 

آقای خسروی پس چرا بعضی افراد بعد از حذف پیامک تبلیغاتی باز هم پیامک دریافت می کنند ؟

چندین مدل پیامک داریم ، پیامک های تبلیغاتی ، پیامک های تبلیغاتی یا اطلاع رسانی مربوط به خود اپراتورها ، پیامک های ارزش افزوده VAS و پیامک های خدماتی مانند بانک ها یا جاهایی که شما تمایل دارید از آنها پیامک دریافت نمایید .

از این روش فقط پیامک های تبلیغاتی شما مسدود می شوند و سایر پیامک ها در اختیار بانک ها یا خود اپراتور می باشد و البته از برخی از آنها با سامانه #۸۰۰* قابل مدیریت هستند .

 

چند درصد افراد پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند؟

در حال حاضر در حدود ۶۰ درصد که این عدد روز به روز در حال افزایش است .

 

یک سری افراد که پیامک تبلیغاتی خود را غیر فعال کرده اند ، قطعا این پیامک ها را دریافت نمی کنند ،‌ درسته؟

بله ، اما ما برای این قضیه هم در سامانه پیامک ایده پردازان تدابیری اندیشیده ایم ، که با استفاده از ماژول باشگاه مشتریان می توانید به این افرادی که پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند یا به اصلاح بلک لیست هستند هم پیامک ارسال کنید .

اگر درست متوجه شده باشم یعنی با باشگاه مشتریان سامانه پیامک SMS.ir میتوانیم ارسال پیامک به لیست سیاه داشته باشیم ، این کار غیر قانونی و غیر اخلاقی نیست؟

ظاهر امر اینگونه به نظر می آید ،‌اما خیر این ماژول کاملا قانونی بوده و با هماهنگی اپراتور پیامک و همراه اول فعال شده است و البته حقوق گیرنده پیامک و قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در آن رعایت شده است و درصورت عدم رضایت گیرنده ، پیامک دریافت نخواهد کرد  ، این پیامک ها از خط ۳۰۰۰۲۱ یا ۳۰۰۰۲۱۸۹ ارسال میگردند و بعد از عضویت و لغو عضویت به گیرنده پیامک اطلاع داده می شود و همچنین کلید واژه لغو عضویت در انتهای هر پیامک جهت لغو دریافت پیامک قید می گردد ، ضمنا دریافت پیامک از این شماره ها هیچ گونه هزینه ای برای گیرنده نخواهد داشت .

 

آقای مهندس آینده بازار پیامک را چگونه پیش بینی می کنید ؟

ارسال پیامک انبوه از سمت تبلیغاتی و انبوه به سمت خدماتی و هدفمند هدایت می شود و گیرندگان پیامک  از دریافت پیامک رضایت خواهند داشت و فرستندگان نیز هدفمند ارسال خواهند کرد و بازخورد بسیار بهتری از مشتریان یا بازار هدفشان خواهند گرفت .

 

چه پیشنهادی برای کسانی که پیامک ارسال می کنند دارید تا بتوانند بازخورد بسیار بهتری از ارسال پیامک داشته باشند ؟

بازار هدف خود را مشخص کنند ، شما موبایل مخاطبان هدف را با رضایتشان به همراه نام و نام خانوادگی دریافت کنند و در باشگاه مشتریان اضافه کنند ، البته می توانند از نرم افزار ویندوزی هم که داخل پنل اس ام اس قابل دانلود می باشد استفاده کنند و بعد از آن ارتباط مداوم با این اشخاص از طریق پیامک داشته باشند و البته اگر در ابتدای هر پیامک نام و نام خانوادگی گیرنده را درج کنند ، که این جایگزینی نام و نام خانوادگی در ابتدای پیامک در باشگاه مشتریان به سادگی بدون نیاز به تایپ تک به تک امکان پذیر است ، با این کار احتمال خوانده شدن کامل پیامک به ۹۹ درصد می رسد و تاثیرگذاری آن تا ۱۰ برابر نسبت به سایر پیامک ها افزایش می یابد .

photo_2017-03-12_22-36-04

ممنون از وقتی که گذاشتید ، اگر سوالی برای مخاطبان پیش آمد از چه طریقی با مجموعه شما در ارتباط باشند ؟

سپاس از شما و توجهتون به این کسب و کار که کمتر به آن توجه شده است ، افراد می توانند با تلفن ویژه ۴ رقمی ۰۲۱۲۸۵۳ یا خط ویژه ۰۲۱۲۷۶۸۴۰۰۰ و یا از طریق وب سایت های ما با مجموعه ایده پردازان در ارتباط باشند ، همکاران من در شرکت از اینکه پاسخگوی سوالات این افراد باشند قطعا خوشحال خواهند شد.

همچنین وب سایت های  Server.ir و IPvoip.ir و  CMS.ir و Inbox.ir متغلق به شرکت ایده پردازان هستند که در حوزه فناوری اطلاعات و نرم افزارهای تحت وب خدمات بسیاری را ارائه میدهند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *