متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چگونگی رفع مشکل کامپیوتر با استفاده از Windows Restore در ویندوز ایکس پی ، ویستا و 7

12345 (4 نظر - میانگین: 2٫25 از 5)
Loading...
9,859

آیا تا کنون کاری در کامپیوتر خود انجام داده اید  که آرزو کنید ای کاش هرگز آن عمل را انجام نداده بودید؟ برای مثال ، نصب برنامه ای برای کار در اینترنت یا سعی در پیدا کردن یک کرک برای باز کردن یک بازی دانلود شده ، یا حتی بازدید از وب سایت بد و آلوده  و پس از آن کامپیوتر شما بلا استفاده شده باشد؟

شاید مثال های بالا تمام موارد را بیان نکرده باشد و مورد دیگر این است که شما تنظیماتی  بر روی کامپیوتر خود اعمال کرده اید که در حال حاضر نرم افزارهای رایانه از کار افتاده. هر کاری که شما انجام داده اید (یا انجام نداده اید) ، زمانی که کامپیوتر شما دچار مشکل شد و یا فکر می کنید ممکن است ویروسی شده باشد ، سوال این است که شما چه کمکی  می توانید به حل این مشکل کنید ؛ چگونه شما آن را تعمیر می کنید؟

نکته خوب این است که ویندوز قابلیتی به نام بازگردانی سیستم (System Restore) دارد که به شما اجازه می دهد وضعیت رایانه خود را به همان گونه که روز قبل یا حتی یک ماه پیش بوده برگردانید.

خب بازیابی سیستم دقیقا چیست و چه کاری انجام میدهد؟

شما احتمالا اولین بار بازگرداننی سیستم  را در ویندوز ایکس پی شنیده اید. چیزی که این برنامه  انجام می دهد اساسا بازسازی کامپیوتر به وضعیتی در گذشته است. چیز خوبی در این مورد آن است که فایل های شما با این برگشت به عقب حذف نخواهد شد. هر گونه برنامه ای  یا فایلهای اجرایی exe شما مانند برنامه هایی که پس از دانلود نصب کرده اید حذف نخواهند شد!

استفاده از بازیابی سیستم در ویندوز ایکس پی

قبل از اینکه از System Restore استفاده کنید ، شما باید مطمئن شوید که آن ویژگی فعال شده است. برای این کار ، به سادگی بر روی مای کامپیوتر کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. در زبانه System Restore ، مطمئن شوید که System Restore  برای همه درایوهای شما فعال است (یا حداقل برای درایو c:)

پس از فعال کردن این قسمت ، کامپیوتر شما به طور خودکار شروع به گرفتن پشتیبان از وضعیت ویندوز  به طور منظم یا وقتی شما نرم افزار جدیدی را نصب می کنید خواهد نمود.

اگر شما هر زمان به مشکلی بر روی کامپیوتر خود برخوردید ، میتوانید کامپیوتر خود را به مرحله ای که بدون مشکل ذخیره شده برگردانید. برای این کار ،بازیابی سیستم را با رفتن به این آدرس باز کنید:

Start –> All Programs –> Accessories –> System Tools –> System Restore

پس از بازشدن برنامه، شما باید دو یا سه گزینه برای انتخاب یکی از میان انها را ببینید. گزینه اول به شما امکان می دهد رایانه خود را به زمانی در گذشته بازیابی و ترمیم کنید ، و گزینه دوم به شما امکان ایجاد نقطه بازگردانی را می دهد. این گزینه اخیر  اگر شما در حال انجام کاری هستید که احتمال می دهید رایانه شما را دچار مشکل کند فوق العاده است. گزینه سوم تنها در صورتی ظاهر می شود که شما قبل از این از  بازیابی سیستم استفاده کرده و این گزینه به شما اجازه خنثی سازی بازگرداندنی را در صورتیکه در حل مشکل شما ناتوان باشد یا حتی شرایط را بدتر کند میدهد.

ما می خواهیم رایانه خود را بازیابی کنیم ، بنابراین گزینه اول را انتخاب کنید و روی  next  کلیک کنید.

در صفحه بعد به شما تقویم و همه تاریخ هایی که در آن پشتیبان از سیستم انجام شده نمایش داده می شود. یکی از تاریخ اخیر را انتخاب کنید  البته آن را که بیشتر احتمال می دهید در آن زمان رایانه شما بدون هیچ مشکلی کار می کرده.

پس از انجام انتخاب روی next  کلیک کنید و بعد پیام اخطار را تایید  کرده و سپس بعدی دکمه را فشار دهید.

سپس کامپیوتر شما راه اندازی مجدد  و بوت شده و برنامه های مورد استفاده  دیگر باید ترمیم و رفع مشکل شده باشند. اگر این چنین نیست ، شما می توانید با انجام دوباره مراحل بالا تاریخی ماقبل تاریخ انتخابی اول را امتحان کنید و آنقدر این کار را انجام دهید تا مشکل رااینه به طور کلی رفع گردد.

استفاده از بازگردانی سیستم در ویندوز ویستا

برای دسترسی به بازیابی سیستم ، کافیست برای شروع عین مراحل ویندوز ایکس پی را دنبال کنید یعنی رفتن به آدرس:

Start –> All Programs –> Accessories –> System Tools –> System Restore.

در اینجا می توانید آخرین نقطه بازیابی را انتخاب کنید و یا نقطه بازگرداندن دیگری به جز آخرین نقطه را انتخاب کنید. من توصیه می کنم نقطه بازگرداندن را بسته به چیزهایی که از رایانه خود می دانید  خودتان انتخاب کنید.

اگر می خواهید ویندوز به شما تمام نقاط بازگشت را نشان دهد ، بر روی چک باکس در پایین سمت چپ کلیک کنید. ساده یک چک پوینت را انتخاب کنید ، روی  next  کلیک کرده و موافقت خود رابا بازگردانی تایید کنید.

استفاده از بازگردانی سیستم در ویندوز 7

در ویندوز 7 استفاده از بازگردانی سیستم تفاوت زیادی با ویندوز ویستا ندارد. شما می توانید به این برنامه با رفتن به این نشانی کار را  شروع کنید:

Start –> All Programs –> Accessories –> System Tools –> System Restore.

به سادگی موقعیت بازیابی را از لیست انتخاب نموده و Next  را کلیک کنید و در صفحه بعد Finish  را انتخاب کنید.

از آنجا که قبلا از ویندوز 7 استفاده نکرده بودم (به غیر از نسخه بتا و RC) ، به اعتقاد من چند گزینه دیگر به جز بازگردانی سیستم در این ویندوز وجود دارند که شما می توانید برای کمک به تعمیر کامپیوتر از آنها بهره ببرید. با این حال ، بسیاری از این ابزارها نیاز به قرار دادن دی وی دی ویندوز در سی دی خوان دارند. با خواندن مقاله ای درسایت Microsoft.com متوجه شدم، چند گزینه ترمیم برای انتخاب در این ویندوز وجود دارند که شما می توانید هنگام بوت شدن کامپیوتر خود با فشار F8 روی صفحه کلید به  کنسول بازیابی وارد شده و به آنها دسترسی یابید. اگر شما می خواهید گزینه بازیابی خاصی را انجام  دهید، از این لینک برای اطلاعات بیشتر بازدید کنید.

یک گزینه دیگر برای استفاده از گزینه پشتیبان گیری و بازگردانی را می توان در این آدرس یافت:

Control Panel –> System and Security –> Backup and Restore.

با استفاده از این روش ، شما می توانید یک تصویر (ایمج) پشتیبان از کامپیوتر خود ایجاد کرده و آن را در زمان دیگری بازگردانی کنید- اما جزئیات شیوه این کار خود مقاله دیگری است.

بنابراین من امیدوارم که شما هم اکنون فهمیده باشید که چگونه خودتان کامپیوتر خود را اگر به مشکلی برخوردید تعمیر کنید. System Restore   مانند یک نجات غریق عمل می کند (به من شاید حدود صد بار در رفع مشکل رایانه ام کمک کرده) و می تواند به میزان زیادی در پول شما صرفه جویی کند در مقایسه با بردن کامپیوتر خود به مغازه تعمیر کامپیوتر محله خود.

اگر هرگونه مشکلی در مورد استفاده از بازیابی سیستم یا پرسش عمومی از پشتیبان گیری دارید ، راحت باشید! در قسمت نظرات از ما و دوستان خود بپرسید.

منبع: MakeUseOf

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
93 دیدگاه
 1. غزاله می‌گوید

  خیلی خوب بود ممنون اگه ممکنه این روش رو هم توضیح بدید( یک گزینه دیگر برای استفاده از گزینه پشتیبان گیری و بازگردانی را می توان در این آدرس یافت:

  Control Panel –> System and Security –> Backup and Restore)

  1. maryamgoli می‌گوید

   سلام من تازه لب تاب خریدم وبه جمع شما پیوستم ی سوال دارم : چند وقته لب تاب خریدم ولی نمیتونم هیچ فایلی دانلود کنم ایراد کارم کجاس مرسی

  2. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   این مشکل مربوط به لپ تاپ نیست . مربوط به برنامه هاتون هست .
   ضمنا سوالتون خیلی کلی هست و نمیشه راحت بهش جواب داد .

  3. mahyar می‌گوید

   به علت این که ف.ش و برنامه ی دانلود ندارید

  4. محمدرستمی می‌گوید

   سلام باید برنامه Downloed manigerرو از اینترنت دانلود کنی

 2. S L T می‌گوید

  با سلام
  من یک سوال داشتم . در صورت ویروسی شدن سیستم بازم restore جواب میده یا ویروس پاک میشه؟
  ممنون

 3. شادی می‌گوید

  XELII XOBE NEVESHTATUN

 4. نسرین می‌گوید

  سلام محمد رضا تولدتون گذشته ولی بازم تبریک . سایت خوب و پر محتوایی هست . با اجازه من شما رو لینک کردم . مطالبتون رو به صورت لینک در می یارم و به دوستانم مسنجر می دم . اگه بیاین ال۴ خوشحال می شم .http://messenger.l4i.com/AppMsg.aspx
  بیاین اتاق help کامپیوتر ( حاج حسین ودوستان ) بیاین خوش حال می شیم . موفق و پاینده باشین . با اجازه

 5. شهريار می‌گوید

  با سلام خدمت دوست عزيز آقاي ارجمندي
  يك مشكل جدي براي من ايجاد شده
  من مي خواستم درايو هاي مربوط به لينوكس را به فرمت NTFS تبديل كنم با استفاده از نرم افزار
  و فضاي درايو ها را به XP اختصاص دهم ولي ديگر ويندوز بالا نمي آيد و با خطا روبو مي شود لطفا مرا راهنمايي كنيد چكار كنم تا به ويندوز برگردم بدون اينكه اطلاعات در درايو ها يا حداقل درايو C پاك نشود حالت save mode هم باز نمي شود

  لطفا به من كمك كنيد
  با تشكر شهريار بهلولي

 6. Ali می‌گوید

  سلام:
  مدتي پيش از يك نفر فلش مموري گرفتم و حالا از CPUسيستم به طور كامل داره استفاده ميشه” 100 درصد” براي جلوگيري از اين عمل چي كار كنم؟

 7. sara می‌گوید

  salam aghaye arjmandi.saiteton very goode.mer30!!!!!!!!!!!1

 8. نام شما... می‌گوید

  سلام
  در محیط ورد کلیک راست که میکنم اون صفحه یک لحظه میاد و بعد میره و نمیمونه که یکیش رو انتخاب کنم
  چی کار باید کنم؟

 9. نام شما... می‌گوید

  سلام
  در محیط ورد کلیک راست که میکنم اون صفحه یک لحظه میاد و بعد میره و نمیمونه که یکیش رو انتخاب کنم
  چی کار باید کنم؟?

 10. iraj می‌گوید

  باسلام جناب ارجمندی محتویات درایو دی کامپیوترم حذف شده جهت ریکاوری انها چکارکنم

 11. yazdan می‌گوید

  سلام ، من از بس از این windows restore استفاده کردم که دیگه هر وقت میرم که restore کنم ، فقط تنظیمات همون روز رو داره و برای روزهای قبل غیر فعال شده .
  چیکار کنم که مثل قبل بشه ؟
  آقا جان یکی جواب بده .

 12. مصطفی ملک زاده می‌گوید

  برای نصب برنامه ای وقتی اقدام میکنم و کادر نصب کردن باز میشه بصورت اجق وجق مینویسه این مشکل راچطور برطرف کنم

 13. zahra n می‌گوید

  سلام…. من میخواستم این کارو بکنم ولی میترسم کامپیوترم بدتر بشه. میشه دقیقا بگید بعد از انجام این مراحل چه اتفاقی میفته؟ ممنون

 14. متينه می‌گوید

  سلام خدمت شما
  منم عاشق کامپیوتر مطالب بروز شدش هستم
  رشته من کامپیوتره
  به وبلاگم یه سری بزنید
  خوشحالم میشم اگه کمکم کنید وبلاگم بهتر بشه
  البته اونقد جدید و به روز نیست
  من این وبلاگ رو درست کردم بیشتر بخاطر اینکه بچه های مدرسمون ازش استفاده کنند اما حالا میخوام سطحشو ارتقا بدم تا همه بتونن ازش استفاده کنند.

 15. yasaman می‌گوید

  ممنونم از راهنمایی شما .

  1. حمید می‌گوید

   با سلام ویندوز۷ روی سیستمم نصب است ولی به اشتباهی در نصب یک برنامه چند روز پیش دیگر سیستمم بالا نمی آید می خواستم بدانم چه جوری میتونم سیستم را به حالت ۲۲ روز پیش در آورم طور خدا راهنمایی کنید؟

 16. حمید می‌گوید

  با سلام ویندوز7 روی سیستمم نصب است ولی به اشتباهی در نصب یک برنامه چند روز پیش دیگر سیستمم بالا نمی آید می خواستم بدانم چه جوری میتونم سیستم را به حالت 22 روز پیش در آورم طور خدا راهنمایی کنید؟

 17. حسین ناظمیان می‌گوید

  سلام
  لطفا چند سایت معتبر به من معرفی کنید تا بتوانم درایور گرافیک نویدیا برای سیستم ۳۲ بیتی برای دانلود آن درایور پیدا کنم.
  نوع سیستم : laptop
  شرکت سازنده : asus
  مدل : k53s
  سی دی پیکر بندی دستگاه درایور گرافیک برای سیستم ۶۴ بیتی دارد ولی سیستم من ۳۲ بیتیی است
  با تشکر.

 18. نیلوفر می‌گوید

  سلام جناب ارجمندی خسته نباشید من در مورد لپ تابم مشکلی دارم که خوشحال میشم کمکم کنید
  میخواستم از گوشیم به وسیله برنامه نرو بک آپ بگیرم که متاسفانه به دلیل نخوندن پیغام مبنی بر اینکه اگه این کار روانجام بدم اطلاعات گم میشهokکردم که الان119GدرایوEمن گم شده و به جاش 31Gفضای آزادش رو برام یه درایو درست کرده بودبه نامHو از روی Disk managementدیدم که 119Gتبدیل به یه درایو unllocatedشده اول یه volumeساختم که درایو119G تو my camputerاومد بعد برای اینکه بتونم بازش کنم باید فرمتش میکردم به خاطر اینکه فرمتش نکنم اومدم کلا درایو Eرو که 119G+32Gحجمش میشد رو به درایوDاضافه کردم و با super scanدرایوDرو ریکاوری کردی که هیچ اطلاعاتی از درایوEنداره الان ترجیح میدم به همون درایوE برگردونم و فرمتش کنم اما نمی تونم واقعا گیج شدم نه میتونمimageکه neroاز 119Gپاک شدم گرفت رو پیدا کنم نه میتونم درایوم رو به حالت قبل بر گردونم لطفا کمکم کنید. please

 19. nasrin می‌گوید

  اقامحمد گل عالی بود متشکرم

 20. احمد می‌گوید

  اول تشكر كنم خيلي عالي بود بعد سوال دارم چطور ميشود فلشي كه ويروس دارد ميشود اطلاعاتش را گرفت بدونه اين سيستم ويروسي شود

 21. sajad می‌گوید

  سلام فایل های مهم من در پاک شده و وینوز سون دارم تاریخ و زمانی که این فایل ها پاک شده توی این ترفن نیست تورو خدا کمکم کنین

 22. شيوا می‌گوید

  سلام خيلي ممنون.من يك سوال دارم:آنتي ويرووس من نود 32 است و هر كاري ميكنك پاك نميشه,هم از كنترل پنل وهم از درايو c امتحان كردم اما پاك تميشه چي كار كنم؟

 23. مهسا می‌گوید

  من یه مشکلی دارم ……………………………………………………………………..خواهش میکنم جواب منو بدید (( من روی یه برنامه کلیک راست کردم و open with رو زدم و روی یه برنامه ی دیگه اشتباهی کلیک کردم واز اون به بعد هرچی برنامه دارم رو با این اجرا میکنه حتی کارای بالا رو هم نمی تونم انجام بدم)) لطفا خیلی زود جواب منو بدید

 24. حمید می‌گوید

  با سلام من سیستمم رو ارتقا دادم ورم 8 گیگ دی دی ار 3 ومادر برد ایسوس وسی بی یو و خود کیس خالی و کارت گرافیگ سه بعدی 4 گیگ رو گذاشتم رو سیسمم وهارد 1 ترا سیگت 2 ماه قبلش خریده بودم و رایتر سامسونگ هم روی سیستم قبلی داشتم 2400 در امد این 6 قطعه الانه نه فیلکهای خانوادگی ویادگاری رفته توفولدر وباز نمیشه وهمینطور عکسا ودر ضمن ویندوز 8 از قبل وصل بوده من دادم مغازه گفتم این قطعات رو بهم ببند ونرم افزارهای مورد نیاز رو برام نصب کن و64 بیتی نصبش کرد وفیلمهای 1080 تولید 2012 نزدیک به 300 تا هم گم شده موندم چیکار کنم کیس هم اینقد سنگینه که حوصله تعمریگه ندارم چون تازه اوردم شما راهی چارهای دارید برای اینکه فیلم وعکسهای خانوادگیم برگرده ممنون وتشکر از شما به ایمیلم بزنید بگید چیکار کنم ممنون وتشکر از اساتید حرفه ای این کار منتظره 2 هفته هستش گرفتارم ممنون .

  1. مهدی می‌گوید

   شما برو بده متخصص بهتره

   چون بازیابی اینجور اطلاعات کار هرکس نیست

   من خودم همین مشکل بعد از ارتقا سیستمم به وجود اومد نزدیک سه روز دستم بند بود

   و کلی نرم افزار برای مشکلات کامپیوتری خریدم تا بالاخره مشکل حل شد

 25. علي می‌گوید

  سلام من وقتي مي خوام افيس نصب كنم خطا مي ده اگه مي شه كمك كنين

 26. ساناز می‌گوید

  لام. لپ تاپ من ایکن های صفش تغییر شکل دادن بزرگ شدن و سیستمم بهم ریخته
  نیاز به ریکاوری داره؟ من ریکاوری بلد نیستم لطفا راهنماییم کنید

 27. vida می‌گوید

  سلام من یه چند وقتیه وقتی میخوام سیستم رو ریستور کنم بعد از انتخاب تاریخ و فینیش پیغام میده
  Once started system restore cannot be interrupted
  نمیدونم دلیل چیه قبلا اینطور نبود دو ماه adsl گرفتم میشه از اینترنت باشه؟لطفا کمکم کنید

 28. محمد می‌گوید

  دمت گر عالی بود

 29. FATEMA می‌گوید

  سلام خسته نباشي با تشكر از سايت خوبتان ممنون ميشم اگر مشكلم را حل كنيد چندروز پيش وارد سايتي شدم و ميخواستم كليپي را دانلود كنم روي لينك دانلودكليك كردم و بجاي فيلم يك فايل ورد دانلود شد منم از روي كنجكاوي اون فايل رو باز كردم چيزي داخل اون فايل جز يه نوشته به زبان انگليسي نبود فايل مذكور رو بسته و اون را حذف كردم وبه خودم گفتم سركاري بود اما از بخت بدم از همون لحظه تمامي فايل هاي ورد ، پي دي اف و حتي برخي از عكسهاي موجود در كامپيوترم رو وقتي باز ميكنم دقيقا فقط همون نوشته اي رو كه توي اون فايلي كه دانلود كردم بودم رو نشون ميده اين رو هم بگ كه حجم فايل ها تغييري نكرده ممنون ميشم اگر مشكلم رو حل كنيد كاش ميشد نمونه اي از اون فايلهاي بلوكه شده رو برايتان ارسال ميكردم

 30. سمیه می‌گوید

  با سلام تاریخ و ساعت لب تابم را می خواهم درست کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 31. نورالله می‌گوید

  سلام خسته نباشیدکامپوتر من بعداز نصب ویندوز و در اولین مرحله ری استار که شد دیگه هیچ برنامه نمیشه بر روی ان نصب کرد :ویندوز عوض کردم هارد عوض کردم مادربرد عوض کردم پارتیشن بندی دوباره شد ولی فایده ندارد لطفا رهنمایی فرمایید

 32. لیلا می‌گوید

  سلام خسته نباشید من حالا برا لپ تاپ با کر 5 و رم 8 ایسوس دارم ویندوز32 بیتی استفاده می کنم می ترسم برا لپ تاپ ضرر کنه چون تو اینترنت دیدم گفته اگه رم کمتر باشه عمر لپ تاپ پایین میاد من می تونم ویندوزم رو به 1 سال پیش که ویندوزم 64 بیتی بود و حالا بک آپ از اون مونده ریستور کنم با تشکر فراوان از توجه شما

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام.
   این حرف کاملا اشتباه هست. شما وقتی از ویندوز 32 بیتی استفاده می کنید نهایت تا 4 گیگابایت از رمتون قابل استفاده میشه و ربطی به عمر لپ تاپ نداره. بهتره شما ویندوز 64 بیتی نصب کنید که تمام 8 گیگابایت رم دستگاهتون در اختیارتون قرار بگیره.
   موفق باشید….

 33. لیلا می‌گوید

  ببخشید ایمیلم اشتباه شد این درستش هست

 34. مریم می‌گوید

  سلام. تم ویندوز نصب کردم روی ایکس پی و کلا محیط ویندوزم عوض شده با ظاهری زیبا اما متاسفانه هیچ تنظیملتی رو نمی تونم روش اعمال کنم حتی به سیستم ریستور هم دسترسی ندارم ( ماشین حساب،پینت، تنظیم ساعت ، اد ریمو پروگرام و…. ) رو هم باز نمیکنه. چی کار کنم؟؟؟؟؟ اگر لطف کنید وو راهنماییم کنید ممنون میشم.

 35. faryad می‌گوید

  سلام
  فقط خواستم از راهنمایی در مورد بازگرداندن سیستم یا همون (restore(
  تشکر کنم
  عالی بود.

 36. احسان رومیانی می‌گوید

  با سلام
  من مدتیه ویندوز 8 نصب کردم رو لپ تاپم، الان چند روزه فقط صفحه دسکتاپم بالا میاد و هر کار میکنم وارد مای کامپیوتر و هر فایلی که مرتبط با درایوهام باشه نمیشه. اما دسکتاپم قابل استفادس.
  باید برای رفع مشکلش چکار کنم؟ مرسی

 37. ali می‌گوید

  سلام این چند روزه کامپیوتر من بیش از حد کند شده و ارور میده میشه بگید چطور باید درستش کنم

 38. مرجان می‌گوید

  سلام خیلی ممنونم از مطالب عالیتون اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.
  ویندوزم رو عوض کردم و محیطش رو هم تبدیل به لینوکس کردم اما از اون زمان دیگه درایو Gرو نمیخونه
  اگه براتون امکان داره راهنمایتون رو به ایمیلم بفرستید
  خیلی از لطفت ممنونم دوست عزیز
  MARJAN_1311@YAHOO.COM

 39. محمدامین می‌گوید

  داداش من می خوام کامپیوترم به 1ماه قبل برگرده اونوقت باید چی کارکنم ویندوزم 7 هستش و فقط گزینه ی دیروز رو داره نه یک ماه قبل ممنون می شم اگه راهنماییم کنی

  1. مريم می‌گوید

   سلام يه مشكلي براي لپ تاپم پيش اومده بايد به سه روز قبل ريستور كنم ولي فقط تا تاريخ ديروز را دارد لطفا من را راهنمايي كنيد ،خيلي برام مهمه ، مرسي

 40. ملیحه می‌گوید

  سلام من نرم افزار seven transformation pack روی ویندوز xp نصب شده خواهرم به اشتباه از طریق کنترل پنل حذف کرده بطوریکه من این برنامه را ندارم که بتوانم از طریق برنامه حذف کنم دقیقا اسم برنامه را فراموش کردم برای دانلود دوباره حالا هیچ برنامه ا ی در روی درایو سی ندارم ولی پر نشان میدهد حالا چه کار کنم بدون فرمت کردن درایو سی این برنامه را حذف کنم لطف کنید راهنماییم کننید

 41. saeid می‌گوید

  با عرض سلام من لپ تاب دارم یک اشتباه کردم برنامه روی deskpot, منوی استارتم ( برنامه های با پشورد.lnk) با برنامه ها ی دیگر مثل کم پلیر و … اجرا میشن مثل عکس و فیلم که با برنامه دیگر اجرا میشن لطفا بگید چگونه میشه به حالت اولیه برگردونم

 42. امیر حسین می‌گوید

  سلام
  من بازی های سنگین را که نصب می کنم مثل assassin creed 4 و یا hitman لحظه ای که میخواهم اجراش کنم یا ارور می زنه یا پیغام بسته شدن میده و من از هر نرم افزاری مثل DirectX حتی آخرین نسخه استفاده می کنم جواب نمیده سیستم تاب هم بالا است چگونگی بر طرف آن را لطفا بیان کنید

 43. Meisam_9338 می‌گوید

  Salam mn labtabem havasem nabood ye gozineii zadam alan hame icone desktpem ba kmpalyer baz mishan.Az koja mitonam dorosteshon konam????baed mikham restoresh konam erorr mide.antivirus m ham mige bayad gheire faaleah konam.chi kar konam???????

 44. Meisam_9338 می‌گوید

  Chera systam restore mn erorr mideee???mige antivirus gheir faal bkon.in karo anjam midam hambaz eror mide??????

 45. هادی می‌گوید

  سلام. خسته نباشید
  آیا لپ تاپ ایسوز مدل k53sv ویندوز 7 اورجینال داره که بتوان آن را ریکاوری کرد؟اگر داره چگونه ریکاوری ویشه؟dvd ریکاوری ندارم. تشکر

 46. sara می‌گوید

  با سلام خسته نباشید و تشکر از توضیحات خوبتون منم همون مشکل مهسا خانوم داشتم (( من روی یه برنامه کلیک راست کردم و open with رو زدم و روی یه برنامه ی دیگه اشتباهی کلیک کردم واز اون موقع به بعد هرچی برنامه دارم رو با این اجرا میکنه )) ممنون میشم اگه زود پاسخ بدین

  1. حمید ایران‌پور می‌گوید

   سلام
   پسوند فایلی که اون رو open with کردید چی بوده؟
   اگه فیلم، عکس، موسیقی یا از این دسته فایل ها بوده کافیه در Control Panel گزینه Default Programs و در صفحه جدید Set Your Default Programs را انتخاب نموده و پس از چند لحظه انتظار لیست برنامه های موجود در سیستم که پسوند های مختلف را باز میکنند را مشاهده میکنید.
   با انتخاب هر مورد و زدن گزینه choose defaults for this program میتوانید ویرایش خود را انجام دهید.
   درمورد پسوند هایی که در آن لیست موجود نیست هم موردی ذکر کنید تا توضیح دهیم

 47. kv's می‌گوید

  سلام به تازگی ویندوز 7 را نصب کرده ام و ویندوز قبلی که ایکس پی بود را پاک کردم.حالا راهی وجود داره تا فایل های روی درایو سی را بازیابی کنم؟ لطفا زود جواب دهید

 48. saeed می‌گوید

  چه طوری دانلود منیجر را به طور کامل حذف کنیم؟

 49. امیر می‌گوید

  با سلام
  من برای تعویض ویندوز 7 در لب تاب لنووا g 580 چند روزه که به مشکل بر می خورم . اول اینکه بعد از تعیین اولویت در بایوس برای بوت شدن سی دی از سی دی ویندوز بوت نمی شود و به ناچار از از داخل ویندوز از خط فرمان cmd از درایو سی دی دستور setup.exe تایپ و اینتر کرده و وارد پنجره نصب ویندوز سی دی می شوم که به پنجره select the driver to be installed می رسد و درایو c را برای نصب ویندوز انتخاب می کنم با این پیام روبرو می شوم : no device drivers were found . make sure that the installation media contains the correct drivers , and then click ok . و دیگر به هیج وجه نصب ویندوز ادامه پیدا نمی کند . مشکل از کجاست چه باید کرد ؟

 50. علی می‌گوید

  سلام من ویندوز سون رو نصب کردم کامل نصب کردم ولی نمیشه چیزی نصب کرد نوشته های کامپیوتر بزرگن درشت هستن کوجک کردم ولی زیاد کوچیک نمیشن خواهش میکنم کمکم کنید کامل نیست

  1. mehran می‌گوید

   سلام در صفحه کلید راست کنید و گزینه personalize رو بزنید صحفه باز میشه سمت چپ پایین display رو بزن بعد smaller رو انتخاب کن وapply رو بزن اگه حل نشد گرافیک نصب نیستزق

 51. علی می‌گوید

  سلام میندوز سون نصب کردم کامل ونمیشه چیزی دیگه نصب کرده چرا؟؟؟

 52. سپیده می‌گوید

  سلام
  ببخشید من دوتا ویندوز دادم برام نصب کنن xpو۷ولی چرا نمیتونم وارد ویندوز xp بشم میشه شما یاد بدید اونایی که دوتا ویندوز دارن چه جوری وارد اون ویندوز بشن؟

 53. كيميا می‌گوید

  سلام با عرض خسته نباشيد مى خواستم بگم يك مشكل روى ويندوزم دارم كه هر موقع يك چيزى با يك برنامه اى باز مى كنم همه چيز هاى ويندوز با اون برنام باز مى شن قبلش يعنى قبل از اين اين مشكل برام به وجود بياد يك سرى چيز از داخل درايو c پاك كردم براى نصب بازى The Sims 3 Monte Vista و بعد از اين بازى رو نصب كردم كل سيمز هاى روى كامپيوترم خراب شد من پك كامل سيمز رو قبلا داشتم و بعد از اين كه سيمز ها خراب شد گفتم شايد آخرين سيمزى كه روى كامپيوتر نصب كردم پاك كنم و دوباره نصب كنم درست بشه وقتى داشتم سيمز رو نصب كنم ازم در خواست شماره سريال كرد و رفتم شماره سريال رو پيدا كنم و وقتى خواستم شماره سريال رو باز كنم باز نشد error داد و گفتم شايد اگه با notepad باز كنم درست بشه و وقتى با notepad باز كردم همه برنامه هاى كامپيوتر با notepad باز مى شدن و مجبور نصب رو كنسل كنم و هم همه سيمز ها رو پاك كنم

 54. امیرعلی می‌گوید

  کامپیوتر من اجراکننده همه برنامه هاش نرم افزارNOTEPADشده هر کار میکنمSystem Restoreرو باز نمیکنه اگه میشه از مین بورد کامپیوترم کمک گرفت لطفا یه توضیح برام بزارید مارکشAS ROUK

 55. مریم می‌گوید

  سلام من به تازگی ویندوز کامپیوترم را عوض کردم ولی وقتی خاموش کردم دیدم بالا نمی یاد دوباره سی دی ویندوز را گذاشتم بالا اومد یعنی بدون سی دی ویندز بالا نمی یاد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 56. نسیم می‌گوید

  باسلام وخسته نباشید.در نحوه استفاده از بازگردانی ویندوز 7 مشکل دارم… مراحلی که گفتید رو اجرا میکنم اما error میده!! چرا؟؟

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   سلام

   لطفاً عرض بفرمایید که با چه پیغامی مواجه می‌شوید

 57. ATI می‌گوید

  سلام خسته نباشید چند وقت میخوام ویندوز کامیپیوترم عوض کنم قبلا دوتا ویندوز تو سیتمم بود حالا یکیشو پاک کردم الانم میخوام اون یکی عوض کنم اما سیستمم اجازه کپی کردن فایل های ویندوز رو نمیده میشه کمکم کنید وبگید باید چیکار کنم

 58. ABALFAZL می‌گوید

  سلام pci device کامپیوتر من حذف شده چه جوری باید نصبش کنم هیچ بازی رو باز نمیکنه

 59. گودزیلا می‌گوید

  پیش فرض برنامه هام کلا word شده اصلا نمی شه برنامه ی system restore را باز کرد

 60. ملیکا می‌گوید

  سلام من کاری با برنامه فتوشاپ انجام دادم حالا که میخوام از رئی صفحه سیستمم باز کنم باز نمیشه واخطارA problem caused the program to stop working correctly. و بعد میگه close the program لطفا بگین چکار کنم. اگه میشه زود جواب بدین

 61. yasin می‌گوید

  man chera har bazi ke nasb mikonam tasvir oon bani girgiri miad ram man 4 gerafakam2

 62. محمد می‌گوید

  سلام بعضی وقتا که با کامپیوتر کار میکنم یهویی خاموش میشه (بعضی وقتا) مشکل از کجاس؟احتمالش هس که ویندوز خراب باشه که عوض کنم؟لطفا پاسخ رو به ایمیلم ارسال کنید.

 63. alireza می‌گوید

  سلام ببببخشید یه سوال دارم …من یکی از برنامه هامو گذاشتم رو حالت word pad حالا میخوام به حالت قبلی برگرده ولی نمیتونم ینی حالت قبلی open with نیست لطفاااا کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 64. alireza می‌گوید

  اگه میشه جواب رو به یاهو یا جیمیلم بفرستین alireza.rp79@gmail.com rpalireza709@yahoo.com

  1. هانیه می‌گوید

   نمی دونم یکی باید به خودم کمک کنه

 65. حسین می‌گوید

  سلام در ویندوز سون چطور میشود به ریستور پوینت های تاریخ های قدیمی تر دست یابی پیدا کرد

 66. oveis می‌گوید

  سلام هروقت کامپیوتر روشن میکنم تا میخواد روشن بشه یک چیزی بالا نوشتهwondows boot managerهروقت اینتر میزنم دوباره خاموش روشن میشه بعد هم همینطور میاد هروقت هنEecمیزنم هم همینجوری میشه windowsمن هم۷هست لطفا زود جواب بدین منتظرم

 67. h.m می‌گوید

  سلام . کامپیوتر من با یه سی دی ویروسی شده که کار سیستم مختل شده و به عقب برنمیگرده حتی وقتی خواستم ویروس کشمو اپدیت کنم نشد و اینکه چندتا از برنامه هام از کار افتاده .حتی باعث شده وقتی فلش میزنم بهش برنامه ها به صورت SHORTCUT نشون داده بشن من باید چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید

 68. ترانه می‌گوید

  سلام
  هرچی که توی درایو c:/all program بود را به shift+delete پاک کردم واسه همین خیلی از برنامه هام ازکار افتاده چه طوری میتونم درایو cرا به همون حالت اورجینالش برگردونم…ویندوزم اکس پی هست ..از سیستم ریستور وبرخی برنامه های بازگردانی استفده کردم ولی مشکلم حل نشد…لطفا راهنمایی کنید

 69. شبنم می‌گوید

  سلام یه سوال داشتم ، چند وقتیه که وقتی سیستم خاموش میشه یا روشن میشه حدوداّ ۵دقیقه طول میکشه چیکارکنم؟

 70. نارین می‌گوید

  سلام
  من از system restore استفاده کردم. ری استارت شد بعد هم این error:
  System restore did not complete successfully. Your computer’s system files and settings were not changed.
  Details:
  An unspecified error occurred during system restore.
  You can try system restore again and choose a different restore point. If you continue to see this error, you can try an advanced recovery method. For more information, see what is recovery?
  Run system restore close

  1. پریسا می‌گوید

   سلام. من هم همین مشکل رو داشتم و همین پیغام خطا رو میداد ولی restore point که تغییر دادم (همونی که خودش پیشنهاد داده گذاشتم) گرچه بازم همین خطا رو داد ولی مشکلی که با ویندوز داشتم حل شد.

 71. پریسا می‌گوید

  واقعا ممنون. خیلی این مطلب کمکم کرد.

 72. هانیه می‌گوید

  من وقتی ویندوزمو عوض می کنم همه ی اطلاعاتم پاک می شه چی کار کنم

 73. saman 61 می‌گوید

  باسلام وخسته نباشید بحضور شما استاد گرامی میخواستم اگه امکانش هست درصورت لزوم مرا راهنمایی بکنین ممنون میشم کامپیوترم دوسه روزه وقتی روشنش میکنم فقط درقسمت مای کامپیوتر ودرقسمت مای داگمنت قسمت دانلودمثال پوشه های موزیک پروگرام ومابقی پوشه ها و نوشته های درایوها وخود درایوها برعکس میشه واز سمت راست میاد ولی تودسکتاب درسته اگه لطف کنید مرا یک راهنمایی بکنیم ازتون ممنون میشم درضمن ویندوزم هم سون هست یکی دیگر هم اینکه هنگام خاموش و روشن کردن دوباره درست میشه وپی از سه چهار دقیقه دوبار میره طرف راست ونوشته هایش برعکس میشه وبرعکس نشون میده کامپیوترم هم خانگیه ولب تاب نیست مادربردم هم ایسوزه باگرافیک یک آنبرده خیلی ازتون متشکرم محمدپور

 74. sattar می‌گوید

  سلام
  من ویندوز سون رو نصب کردم اما هیچ برنامه ای هم نمیخونه .سیستم عاملمم جدیده
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 75. محمدرستمی می‌گوید

  سلام من ویندوز کامپیوترم پریده حالا میخام یه ویندوز جدید نصب کنم باید چیکار کنم؟؟؟هرکاری میکنم نمیشه؟

 76. شایان می‌گوید

  سلام یه سوال دارم ازتون
  من اشتباهی نحوه open with کامپیوترمو عوض کردم ،دیگه وارد هیچ برنامه ای نمیشه میشه کمک کننین

 77. الهه می‌گوید

  سلام فلش به لپ تاپ وصل کردم تمام ویندوزم پریده کلی برنامه حسابداری توش داشتم چی کار کنم برگرده تو رو خدا کمک کنید

 78. حسام می‌گوید

  سلام دوستان حالتون خوبه دوستان این ارور رو چجوری باید درست کرد رو اعصاب منه هیچ بازی دیگه نمیاره برام تروخدا کمک جبران میکنم
  close the program

 79. رها می‌گوید

  سلام خسته نباشید.من به کامپیوترم پسوورددادم حالاارورمیده.میشه راهنماییم کنیدچجوری کامپیوترم راه اندازی کنم؟یاچجوری ویندوزعوض کنم تاکامپیوترم دوباره راه بیفته.ممنون میشم راهنماییم کنید.

 80. فایزه می‌گوید

  سلام خسته نباشید لب تاپم اکسوس ویندوز ۱۰ وقتی بالبتاپ کارمیکنم سیتم restoring میزند مشکلش چیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا تا کنون کاری در کامپیوتر خود انجام داده اید که آرزو کنید ای کاش هرگز آن عمل را انجام نداده بودید؟ برای مثال ، نصب برنامه ای برای کار در اینترنت یا سعی در پیدا کردن یک کرک برای باز کردن یک بازی دانلود شده ، یا حتی بازدید از وب سایت بد و آلوده و پس از آن کامپیوتر شما بلا استفاده شده باشد؟