وب فارسی محدود می شود!

 • 1389/9/30
 • احسان
 • 13

با نامه سرگشاده سه مدیر سرویس دهنده وبلاگ های معروف متوجه شدید که وب فارسی در ایران خیلی محدود است. یکی از مشکلات وبلاگ نویسان همین فیلترینگ و مسائل بلاگفا است.

بسیاری از کاربران از آقای علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا و پارسیک شکایت می کنند و او را یک دموکراسی می نامند. با فیلترینگ موجی وبلاگ ها از سوی بلاگفا بسیاری از کاربران ایشان را مقصر دانسته و از او شکایت می کنند. ولی آیا خود شخص شیرازی این وبلاگ ها را مسدود می کند؟ جواب خیر است. ایشان در وبلاگ خود نوشته اند: «لیست وبلاگ هایی که مسدود می شوند روزانه از طرف کمیته فیلترینگ به من ایمیل می شود و بنده موظفم که این وبلاگ ها را مسدود کنم»
به  غیر از این مسئله در نامه قبلی او و سه مدیر دیگر خود ایشان نامه را امضا کردند. پس اگر ایشان از وضع فیلترینگ راضی بودند به راستی این نامه را امضا می کردند؟ بدیهی است که خیر. حتی تعدادی از کاربران به ایشان فحاشی کرده اند و کار حتی تا بازداشت به خاطر سوتفاهم نیز رسید. پس در این جا معلوم شد که خود شخص شیرازی وبلاگ ها را مسدود نمی کند. دلیل دیگر: چرا بلاگفا فیلتر شد؟ در قوانین بلاگفا می خوانیم وبلاگ های بی محتوا و بی بازدید بعد از مدتی حذف می شوند. اگر وبلاگ شما چندین سال بازدید نداشته باشد پاک می شود. پاسخ های خود را حتما در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 13 دیدگاه
 1. اشتباهه….
  درسته که اقای شیرازی موظف هستن،ولی ایشون توی یستمش موقع ثبت نام از ازادی بیان کاربرانش گفته!!
  وقتی کسی از ازادی بیان حرف میزنه،حق نداره تعیین کنه که افراد در چه دسته بندیی باید حرف بزنند!
  ایشان ده ها وبلاگ رو بستن! مشکلی نیست خیلی هامون با کمک هم مطالب دوستانمون رو برگردوندیم…با هزار بدبختی و کش و …!!!
  ولی برخی از دوستانمام که زندانی شده اند،صرفا بخاطر اعتماد به نوشته های این اقا،جواب انها را با امضا کردن یک نامه میخواهند بدهند؟!
  به نظر من این سایت ها این روزها دیگر جوابگوی گروه عظیمی از کاربران ایرانی نیستن و همان بهتر است که دوستان به سیستم هایی چون بلاگر روی بیاورند!!برای وبلاگ شخصی شدیدا بهترین گزینه است که شما تعیین میکنید که وبلاگتان شامل چه مطالبی باشد! نه مدیر سیستم وبلاگ دهی و مقامات اون کشور و …!!!
  هرچند،تا حدودی هم باید حق رو به ایشون داد که توی ایران باید طبق قانون ایران فعالیت کنند،بنابراین،بهتر نیست که یه پیغام اون بالا بزنن که رفقایی که میخوان حرف حق بزنن،این سیستم برای اونها نیست و اینجا فقط باید صلوات فرستاد و از نظرات موافق رو با عملکرد های اقایون اعلام کرد؟!

  1. من هم قصد طرفداری از علیرضا شیرازی ندارم ولی شیرازی این وسط مجری است و دستورات کمیته فیلترنگ را می گیرید و وبلاگ ها را مسدود می کند. گفتم بالایی ها دستور می دهند نه شیرازی. مسئله باید کاربران بلاگفا روشن شود. در غیر این صورت جنگی درخواهد افتاد که وب فارسی از بین می رود! صرفا این مطلب برای جلوگیری از این جنگ مجازی داخلی هست.
   به نظر من که بلاگفا کلا نبود خیلی بهتر بود!

 2. تو هم هی گیر بده به فیلترینگ و فیلتر ! آخر هم تو این سایتو فیلتر میکنی

 3. سلام بر شما،

  من این رو متوجه شدم. از طرف سازمان فیلترینگ اعلام میشه به مدیر سرویس دهنده های بلاگ که این لیست از بلاگ ها رو مسدود کنید. اگر این باشه در زیر نظر خودم رو در موردش می نویسم.

  اول اینکه کار این سازمان کاملاً اشتباه. اصلاً فیلتر کردن بی معنی هست. خود من یک چیزی رو امتحان کردم واقعاً برام جالب بود. یک بلاگ تو بلاگر ساختم و توش آهنگ های خارجی می گذاشتم. بار ها و بارها پستام به حالت منتشر نشده در اومد اما پاک نشد و کلی هشدار داده شد بهم و در نهایت بلاگ رو حذف کردند. وقتی خود سرویس دهنده می تونه قوانین رو رعایت کنه دیگه این سازمان اینجا بی دلیل وجود داره.
  حالا فرض میگیریم این سازمان باید باشه. خوب اگر باشه چون از مدیران سرویس دهنده ها پر قدرت تر هست به آنها می گوید که این لیست بلاگ رو مسدود کن. ما فقط این رو می خونیم. در صورتی که پشت پرده ماجرای دیگه هست. اگر مسدود نکنه آقای علیرضا شیرازی خودش گیر میوفته و حتی زندان و جریمه داره براش. این وسط هم که خودش ضربه نمی خوره. بلکه خانواده بی گناه او نیز ضربه می خورند. مسلماً همه ما هم اگر بودیم مجبوری این کارو می کردیم. مطمئنم آقای شیرازی حقوق کاربرانش رو حفظ می کنه و اطلاعاتشون رو در اختیار هر سازمانی قرار نمیده. ولی متاسفانه اینجا ایرانه یعنی کشوری که…!

  1. این وسط وب فارسی با شیرازی ، بلاگفا ، میهن بلاگ و حتی خانواده شیرازی نابود می شن.

 4. کاملا مخالفم
  این خبرا نیست
  سیل عظیمی از وبلاگ ها رو خود ایشون بستن
  خواهشا مغلطه نکنید
  قبلا هم گفته بودم!!!

 5. راستی اینو یادم رفت بگم
  وبلاگ فارسی و یا به قول شما وب فارسی
  فقط بلگفا نیست که شما اصرار دارید ایشون رو به بزرگ کنید
  هستند سرویس های وبلاگ و سایت های پر محتوا
  چرا این مشکل برای اونها پیش نمی یاد؟؟؟
  بلگفا یه زمانی بلگ فا بود
  اما حالا به نظر من شده بلگ ام!!!

  1. خب. بلاگفا پایه وبلاگ فارسی هست. اگه وضع فیلترینگ به همین وضع باشه نه تنها بلاگفا بلکه همه سیستم های وبلاگ دهنده ایرانی از بین می رن.

 6. من هم میدونم….
  خوب ناسلامتی خودمون یه پا ا ن ت ی د ی ک ت ا تو ر ی م!!!!
  مشکل اینه که این اقا نمیتونه از اول اون بالا در کنار سایر قوانین،مشخص بکنه که نوشتن برخی مطالب،باعث مسدود شدن و ارائه ی اطلاعات کاربر به سازمان های قانونی و اوین میشه؟!
  اینجوری،هم ایشون طبق قانون کشوری که توش فعالیت میکنه کار کرده،هم اینکه کاربران اشتباه نمیکنن!!!
  چون بسیاریر از افراد،فکر میکنن که وبلاگ نویسی یعنی اینکه شما ازادی هرچیزی رو بنابر سطح فکریت بنویسی!!
  ولی باید دونست که وبلاگ نویسی در سیستم های ایرانی و با ای پی ایرانی!(این خیلی مهمه ای پی!!) باعث میشه که علاوه بر قدرت تحلیل خودت،باید باید ها و نباید های دیگران رو هم درنظر بگیری….
  مشکل بزرگتر برای وبلاگ نویسی در سیستم های فارسی اینه که شما باید شعورت رو بذاری دم کوزه و باهاش اب بخوری!!و از تفکر دوستان استفاده کنی!!!

  1. شما یک دور دیگه مقاله را بخونید. ولی فکر کنم شما درست متوجه منظور من نشدید.

 7. سلام
  من هم فکر میکنم که بلاگفا یه سرویس وبلاگ دهی هست که دوس داره تفکراتشو رو به همه کاربرا تحمیل کنه
  اگر خواستی توی یه وبلاگ از بلاگفا نظر بدی حتی نمیذاره آدرس وبلاگتو که از یک سرویس دیگس بنویسی
  من خودم توی این بلاگف وبلاگ داشتم ولی از بس ایراد میگرفت بیخیالش شدم

 8. خیلی مزخرفه . البته برا کسانی که هنوز وبلاگ نداشتن خیلی خوبه چون هیچی نداره! و وقتی هم که میفهمن چه اشتباهی کردن دیگه حوصلشو ندارن وبلاگشونو عوض کنن یا وبلاگشونو ول میکنن یا فعالیتشون کم میشه
  یکی از دلایل این که وبلاگ زیاد از بلاگفا هست همینه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *