متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

معرفی و بررسی نرم افزار زیم (Zeam): یک راه انداز سبُک و حداقلی برای سیستم عامل اندروید

12345 (بدون نظر)
Loading...
184

همیشه برایم شگفت­انگیز بوده است که چگونه تلفنها، با وجود برخورداری از پردازشگرهایی که صدها بار قدرتمندتر از کامپیوترهای اولیه هستند، ممکن است دچار lag شوند. منظورم را می­دانید: در حالی که تلفنتان هنوز در حال بالا آمدن است یا یک وبسایت بازگذاری می­شود، به دفترچه تلفنتان بروید. اسف­بار است، واقعا. یک راه­حل این است که پردازشگرهای هر چه سریعتری در تلفنها کار گذاشته شوند، ولی گزینه دیگر این است که برخی از عناصر سنگینتر را کنار گذاشته و با ابزارهای سبک­تر و سریعتر – مثل ابزار زیم لانچر (Zeam Launcher) – جایگزین کنیم.

زیم صفحه خانگی و لیست برنامه­های شما را با جایگزینهایی سبکتر و سریعتر عوض می­کند. این ابزار از “کاغذدیواریهای لایو”، و دکمه های نسبتا جالب برنامه­پذیر قابل حرکت به بالا، پایین و دابل کلیک پشتیبانی می­کند. شما با زیم هرگز ناگزیر به زدن دکمه “home” نخواهید بود – فقط کافیست به پایین بروید!

حداقل­گرا(قانع)

زیم با وجود لقب “حداقل­گرا” قابلیتهای بسیار بالایی دارد. این ابزار از آن جهت حداقل­گراست که آیکونهایش کوچکترند، و چیزی که بی­جهت بزرگ باشد در آن وجود ندارد. حتی یک مد صفحه کامل در آن وجود دارد که (تا زمانی که شما دکمه سخت­افزار منو را بزنید) نوار وضعیت را حذف می­کند.

قابلیت ارتباط کارها با حرکات امکان به مراتب بهتری را در دسترس کاربر قرار می­دهد. شما با زیم، به جای داشتن یک دکمه بزرگ “لیست برنامه­ها” در وسط صفحه اصلی، کافیست به پایین صفحه حرکت کنید. همچنین می­توانید آن را برای هنگامی که به بالا می­روید، دابل کلیک می­کنید، یا دکمه سخت­افزاری Home را می­زنید برنامه­ریزی کنید. به­طور پیش­فرض، حرکت رو به بالا کاری به نتیجه­ای ختم نمی­شد ولی من آن را برای رفتن به بخش “شماره­گیر تلفن” برنامه­ریزی کردم.
باراندازی (docking)

نرم‌افزار زیم به طور پیش­فرض سه صفحه خانگی کاملا خالی در اختیار شما قرار می­دهد. در پایین صفحه به جای آیکونهای بزرگ و ابزارک­ها یک بارانداز (dock) می­بینید. اگر می­خواهید چیزی را در بارانداز بگذارید، کافیست به پایین صفحه بروید تا برنامه­هایتان نمایش داده شوند، یک آیکون را فشار دهید و نگه دارید، سپس آن را در اینجا رها کنید. بارانداز قابلیت سازماندهی مجدد دارد، و می­توانید بارانداز را به چپ یا راست بلغزانید – اساسا، شما می­توانید به هر تعداد که بخواهید آیتم باراندازی ­شده داشته باشید.

برخورداری از ابزارک­های بیشتر

صفحه خانگی شما با بهره‌گیری از این گزینه‌های باراندازی تجملی می­تواند صرفا برای ابزارک­ها مورد استفاده قرار گیرد! یکی از دردناکترین تجربیات با اندروید حرکت از برنامه­ای به برنامه دیگر است – شما باید برنامه فعلی­تان را کوچک کنید، سپس برای باز شدن لیست برنامه کلیک کنید، و برنامه­ای که می­خواهید باز شود را جستجو نمایید. نحوه کارکرد ابزارک­ها خیلی معقولانه­تر است – برای چک کردن ایمیل یا فید فیسبوک‌تان، یا برای توقف موقت برنامه وین­امپ (Winamp) تنها کافیست بین صفحات خانگی­تان حرکت کنید. اگر نیازی به باز کردن برنامه­ای باشد، بارانداز همیشه فقط در فاصله یک اینچی انگشت شما خواهد بود، به همین راحتی!

امکان دابل کلیک باعث خروج از حالت زوم می­شود تا همه صفحات خانگی به شما نمایش داده شوند – و از آنجا می­توانید روی یکی از صفحات زوم کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که از هر هفت صفحه استفاده می­کنند این امکان برایتان سودمند خواهد بود.
قابل پیکربندی

زیم مانند همه برنامه­های منبع­باز و غیرتجاری قابلیت بالایی برای پیکربندی دارد. اگر چیزی وجود دارد که به آن علاقه ندارید، می­توانید تنظیمات را تغییر دهید (و اگر چیزی هست که واقعا دوستش ندارید، همیشه امکان ویرایش منبع وجود دارد!). با زیم، شما می توانید تا هفت صفحه خانگی داشته باشید، و هر صفحه را برای داشتن سطرها و ستونهای بیشتر پیکربندی کنید تا بتوانید ابزارک­های بیشتری در آن بگنجانید.

زیم نه تنها در مد صفحه کامل اجرا می­شود بلکه می­توانید آن را برای واکنش نشان دادن به جهت تلفنتان همتنظیم کنید. تلفنتان را به پهلو بچرخانید، خواهید دید که آیکونها و ابزارک­های بارانداز شما ۹۰ درجه می­چرخند. حرکت به بالا و پایین هم جواب می­دهد (لازم نیست از چپ به راست حرکت کنید؛ جالب است!)

نهایتا، به نظر می­رسد زیم از هر جهت بهتر از راه­اندازهای پیش­فرض و فراهم شده توسط تولیدکننده است – پس دست به کار شوید! شما چیزی از دست نمی­دهید بلکه چیزهای بسیاری به دست می­آورید.

منبع: downloadsquad

تصاویری از نرم افزار زیم (Zeam)

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هميشه برايم شگفت انگيز بوده است كه چگونه تلفنها، با وجود برخورداري از پردازشگرهايي كه صدها بار قدرتمندتر از كامپيوترهاي اوليه هستند، ممكن است دچار lag شوند