متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

Debunk: Elop هیچ گاه بیان نکرده که مایکروسافت میلیاردها دلار برای استفاده از ویندوز فون به نوکیا پرداخته است!

12345 (بدون نظر)
Loading...
59

امروز در نشستی که ما با Stephen Elop، مدیر عامل نوکیا بیرون از محل نمایشگاه جهانی موبایل در بارسلونا داشتیم، برخی مطالبی که در طول کنفرانس مطبوعاتی و جلسه پرسش و پاسخی که در شامگاه یکشنبه گذشته بیان شده بود را با وی در میان گذاشتیم، از جمله این که همکاری شرکت نوکیا با مایکروسافت می تواند “میلیاردها، نه میلیونها ” (billions, not millions) دلار ارزش ایجاد کند. این گفتگوی کوتاه در مورد داستانی بود که در اینترنت فراگیر شده به این صورت که اساسا مایکروسافت اقدام به کشیدن یک چک ده رقمی برای Espoo کرده تا که نوکیا پلتفرم دستگاه هایش را به ویندوزفون تغییر دهد. اما حقیقت این است که Elop هیچ چیزی حتی نزدیک به این هم نگفت: در واقع وقتی که ما با صراحت و مخصوصا پرسیدیم که نحوه گردش پول چگونه است و اینکه چه کسی جوهر مشکی(قرارداد) را خواهد دید؟ Elop با اطمینان سخنی بیان نکرد و گفت که آن ها در مورد جزئیات قرارداد صحبت نمی کنند.

وی در ادامه گفت که این یک “همکاری بسیار متعادل” است که به ما نشان خواهد داد در اینجا هیچ جریان نقدی عمده ای برای انتقال وجود ندارد. با این وجود این واقعیت کماکان باقی می ماند که: هیچ وقت او نگفته است که مایکروسافت برای انعقاد این قرارداد پولی پرداخت کرده است. با توجه به نیازهای نوکیا، اگر که این، یک معامله با مجموع صفر (zero-sum) باشد، متعجب نخواهیم شد. از یک طرف مایکروسافت پیشرفت عظیمی را در رابطه با پلتفرمش و برخی خدماتی که نیاز دارد، به دست می آورد و از طرف دیگر نوکیا نیز صاحب پلتفرمی خواهد شد که خود به تنهایی قادر به ایجاد آن نبود.

منبع: engadget

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امروز در نشستي كه ما با Stephen Elop، مدير عامل نوكيا بيرون از محل نمايشگاه جهاني موبايل در بارسلونا داشتيم، برخي مطالبي كه در طول كنفرانس مطبوعاتي و جلسه پرسش و