گروه ضربت (TaskForce)– ساده ترین راه برای تبدیل ایمیل های جی میل به امور مهم

  • 1390/3/7
  • حدیث دلبرد
  • 1

چگونه با صندوق پستی خود سر وکله می زنید؟ اگر شما مانند من هستید ، جواب این است : “نه خیلی خوب”.در یک روز مشخص تعداد زیادی ایمیل دریافت می کنم، و و تعداد زیادی از آن ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند، چون که شامل بخش های عملی و چیز هایی است که باید آن ها را پیگیری کنم.
البته، جیمیل با ادغام مرورگر، برچسب های هوشمند، جستجوی پیوست، و توانایی پرینت کردن از دستگاه تلفن همراه،  تمام این پروسه را آسان تر می کند ، اما در پایان، همه ی این ها بر عهده ی من است، که بر فراز کوهی از ایمیل های ورودی ایستاده ام؛ با این وجود، و بر خلاف گوگل، من فقط یک انسانم هستم. اگر فقط یک گروه ضربتی داشتم که مرا پشتیبانی می کرد،….

گروه ضربت چیست؟
به عبارت ساده ، گروه ضربت ضمیمه ای در دسترس برای کروم ، فایرفاکس و سافاری است، که ایمیل ها را به امور مهم تبدیل می کند. با گروه ضربت، می توانید امور مهم را به لیست های ساده ای سازماندهی کنید، که خودتان آن ها را ایجاد کرده اید. گروه ضربت با جیمیل ادغام می شود، ولی به صورت فریمی مستقل در رابط به وجود می آید، که می شود آن را این طرف و آن طرف جابجا کرد و برای برآوردن خواسته هایتان از نو مرتب شود.

ماموریت گروه ضربت ساده است :
“ماموریت ما این است که بهره وری تان را افزایش دهیم ، زندگی کاری شما را آسان تر کنیم ، و در نهایت، در وقت و پول شما صرفه جویی کنیم. ما قویا بر این باوریم، که چیزهایی درست کنیم که فوق العاده مفید باشند، و برنامه های کاربردی را که سودمند نیستند، کنار می زنیم.

 

چگونه استفاده از گروه ضربت را شروع کنم؟

 

برای اضافه کردن گروه ضربت به جیمیل تان هنگام کار کردن با آن ، فقط به صفحه ی اصلی شان سری بزنید و دکمه ی اضافه کردن به جیمیل را کلیک کنید. اگر از پلت فرم ایمیل به جای جیمیل استفاده می کنید، به جای آن می توانید ترجیح دهید که آن گزینه را انتخاب کنید.

 

 

هنگامی که دکمه را کلیک کنید ، یک نشانه ی آمادگی ظاهر می شود، که از شما آدرس ایمیلتان را درخواست می کند. آن را وارد آن باکس کنید و دکمه ی ثبت نام را بزنید، تا به صفحه ی دانلود برده شوید. اگر کاربر کروم هستید، درست مثل من، به مخزن وب کروم هدایت می شوید، تا ضمیمه را دانلود کنید. به مجرد این که نصب شد، هنگامی که وارد حساب جیمیلتان می شوید، گروه ضربت ظاهر خواهد شد.

 

 

حالا، تنها با کلیک بر روی دکمه ی تبدیل به امر مهم جدید، که مستقیما زیر موضوع ایمیل قرار دارد، و در صورت تمایل، می توانید تمام ایمیل های داخل صندوق پستی تان را به امور مهم تبدیل کنید و یا لیست جدیدی ایجاد کنید.

 

 

علاوه بر تبدیل ایمیل هایی  که شما باز می کنید، همچنین می توانید با کلیک بر روی علامت بعلاوه، که بر روی برنامه ی گروه ضربت وجود دارد، می توانید امور مهم را نیز اضافه کنید. تمام امور مهم تان به “لیست امور جاری” به صورت پیش فرض اضافه خواهند شد، اما دستتان باز است که در صورت تمایل، آن ها را به یکی از لیست های ایجاد شده ی دیگرتان اضافه کنید. همچنین برای فراهم آوردن زمینه، می توانید شرح وظایفی را به امور مهم تان اضافه کنید. گروه ضربت، به طور خودکار، امور مهم را به فعال، کامل شده، و یا به تاخیر افتاده تقسیم می کند.

 

 

یکی دیگر از ویژگی های جالب گروه ضربت،  توانایی آگاه کردن فرستنده است، فرستنده ای که شما ایمیلش را به امر مهم تبدیل کرده اید. هنگامی که کاری کامل می شود، اعلانی به فرستنده ی آن ارسال می شود، که شامل یک لینک است، بنابراین فرستنده ها، در صورت تمایل، می توانند درباره ی امر مهمی نظری می دهد. همچنین، می توانید درباره ی آن  از دیگر افراد دعوت به همکاری کنید.

نتیجه گیری

گروه ضربت برای من نجات بخش بوده است. دیگر مجبور نیستم که ایمیل ها را ستاره دار کنم، و یا برچسب بزنم و به خود فشار بیاورم که بعدا آن ها را به خاطر آورم. فقط کافی است، که برای بخش های عملیاتی ام، سری به لیست امور مهمم بزنم، و سپس یکی یکی برای انجام آن ها اقدام کنم. همچنین راه خوبیست، که هر آن چه را در دست انجام دارید، یک جا ببینید، از این رو می توانید تمرکز خود را حفظ کنید.
اگر شما به ضمیمه های گوگل علاقه دارید، همچنین 0باکسر(0boxer) را به شما توصیه می کنم. این باعث می شود، که سطحی از رقابت برای کامل کردن بارگیری ایمیلتان به وجود می آورذ، مخصوصا اگر شما، دیگر دوستان و یا همکارانتان را وارد رقابت علیه آن کنید. یک مقدار رقابت هیچ وقت به کسی صدمه نمی زند. آیا گروه ضربت را در ورطه ی امتحان قرار خواهید داد؟ چه ضمیمه ی خلاقیت جیمیل دیگری وجود دارد،  که بدون آن زندگی میسر نیست؟

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *