متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

گام بعدی HP چیست؟

12345 (بدون نظر)
Loading...
276

آیا هولت-پاکارد، هدف لئو آپوتکر، مبنی بر ساختن یک نرم افزار سازمانی بزرگ و خدمات ابری را دنبال خواهد کرد؟

بر اساس اطلاعیه ی کنفرانس روز پنج شنبه که مگ وایتمن را به سمت مدیرعامل انتصاب کرد، پاسخ آری است-و یا-ممکن است آری باشد.

وایتمن و مدیر اجرایی، رِی لِین، فضای قابل توجهی برای امکان مانور دادن خودشان در فراخوان آنالیست گذاشته اند. ولی، با توجه به عکس العمل وال استریت به آخرین دگرگونی اجرایی – سهام HP روز جمعه به کمترین مقدار خود در ۶ سال اخیر می رسد – بهتر است این بار، مغز متفکر جدید آن را در نظر بگیرد.

لِین به آنالیست گفت: «بر اساس آن چه که اکنون می دانم، استراتژی صحیح است و ابتکاری که در ۱۸ آگوست انجام دادیم، صحیح است». وایتمن گفت که او از استراتژی حمایت می کند، ولی حالا که CEO شرکت است، تمام نوآوری ها را بررسی خواهد کرد. هجدهم آگوست روزی بود که آپوتکر استراتژی خود را نشان داد و نقشه ی خرید شرکت اوتونومی به قیمت ۱۰ میلیارد دلار را، اعلام داشت.

لین تاکید کرد که HP همچنان روی بازار سخت افزار فعالیت خواهد داشت، و همچنین به راه انداختن تجارت های چندین میلیون دلاری در نرم افزار سازمانی و محاسبات ابری، را برنامه ریزی می کند. به عنوان مثال، او به اوتونومی اشاره کرد که می تواند بعد از یکی دو سال، سالیانه ۱۰ میلیارد دلار برای شرکت درآمد داشته باشد.

با این حال، میان مشتریان HP و تحلیل گران نگرانی هایی وجود دارد، مبنی بر این که HP تقریبا دارد کارهای IBM را تکرار می کند: حذف تولید رایانه با مارگین کم (IBM خط تولید ThinkPad محبوب اش را به لنوو واگذار کرد) و افزودن خدمات و نرم افزارهای بیشتر. فقط با این تفاوت که یک دهه بعد از IBM این کار را انجام می دهد. اگر HP تولیدات رایانه ای اش را بفروشد، به طور موثری هزینه ی ۲۵ میلیارد دلاری خرید خرید کامپک در سال ۲۰۰۱ را (که توسط کارلی فیورینا که آن موقع CEO بود، انجام شد) بی اثر می کند.

ark Hurd resigned amid scandal, but leaves the company he helmed for five years in good shape. (Credit: HP)

بعد از تمامی اضطراب های به وجود آمده ی سال گذشته در HP، و با شروع خروج ناگهانی مارک هارد (CEO سابق) در تابستان، و نامیدن یک فرد خارجی (آپوتکر SAP CEO پیشین) به عنوان CEO به جای افراد داخلی با تجربه مانند آن لیورمور، دیوید دوناتلی، تاد برادلی، و سایرین، مسائل حل و فصل نشدند.

به نظر می آید که تحلیل گران با حرکت آخر کنار نیامده اند. برایان الکساندر، تحلیل گر ریموند جیمز در یک متن نوشت که سهامداران «حق دارند راجع به کار تند و سریع مسئولین شرکت سئوال کنند» که چرا به این سرعت CEO دائمی را معرفی کردند. بعد از رفتن هارد در تابستان گذشته، HP کتی لسجاک را به عنوان CEO موقت آورده بود تا به دنبال فرد مناسبی بگردند.

الکساندر نوشت: و در حالی که وایمتن به عنوان «مدیر دره ی سیلیکون با سابقه ای طولانی در مدیریت و رهبری» شناخته می شود، «… می ماند این که ببینیم آیا او خواهد توانست فناوری ۱۲۰ میلیارد دلاری عظیم رو به انهدامی که مواجه با بحران اعتماد است، را اداره کند یا نه».

به گفته ی CTO یک مشتری بزرگ HP (که به دلیل ارتباطاتش با شرکت خواست ناشناس بماند)، هارد رویاگرا نبود، ولی استراتژی او برای HP مبتنی بر برتری چرخه ی تامین بود که کار هم می کرد. «با بودن آن در جایش، شما می توانید مارگین های سرور دیگران را بخوابانید، در حالیکه مارگین های خودتان پابرجا هستند. می توانید همین کار را برای تجهیزات انبار و شبکه انجام دهید. به واسطه ی سخت افزار، می توانید نرم افزار بفروشید. با فروش نرم افزار، می توانید خدمات بفروشید».

منبع: gigaom

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آيا هولت-پاكارد، هدف لئو آپوتكر، مبني بر ساختن يك نرم افزار سازماني بزرگ و خدمات ابري را دنبال خواهد كرد؟ بر اساس اطلاعيه ي كنفرانس روز پنج شنبه كه مگ وايتمن را به سمت مديرعامل انتصاب كرد، پاسخ آري است-و يا-ممكن است آري باشد.