پس از جاری شدن سیل، وسترن دیجیتال، تولید دیسک های سخت از سر گرفت

پس از جاری شدن سیل، وسترن دیجیتال، تولید دیسک های سخت  از سر گرفت
  • 1390/9/16
  • ناصر حردانی
  • 2

به گزارش وب سایت خبری digitaltrends: پس از سیل ویرانگر تایلند که منجر به تعطیلی بسیاری از مراکز صنعتی حوزه الکترونیک این کشور شد، وسترن دیجیتال توانسته کارخانه ای باشد که با راه اندازی دوباره یکی از واحدهایش فعالیت خود را دوباره از سر گیرد. شروع به کار مجدد وسترن دیجیتال که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دیسک سخت در دنیاست باعث کاهش قیمت این محصول و در نتیجه کاهش قیمت کامپیوتر و لپ تاپ خواهد شد.
شرکت وسترن دیجیتال در این هفته توانسته یکی از واحد های مهم تولیدی خود در Bang Pa-in تایلند را بازگشایی کند. نزدیک 60% از محصولات وسترن دیجیتال در تایلند تولید می شود و این شرکت تقریبا 37000 کارگر را در این کشور به استخدام خود در آورده است. سیل سنگینی که در اواسط ماه اکتبر جاری شد موجب ویرانی این ناحیه گردید و شرکت هایی چون وسترن دیجیتال و سونی مجبور شدند مراکز تولیدی خود در این منطقه را تعطیل کنند. با توجه به خروجی محدود WD طی شش هفته اخیر، قیمت هارد دیسک و سایر محصولات به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بیشترین افزایش قیمت مربوط به دیسک سخت های 1 ترابایت بوده که 180% افزایش داشته است.

به گفته وسترن دیجیتال: واحد تولیدی در Bang Pa-in تایلند، از 15 اکتبر، تا 6 فوت زیر آب بوده است. در 17 نوامبر آب به طور کامل تخلیه شده و در پی آن گندزدایی آغاز شده است. عملیات انتقال دوباره انرژی به کارخانه در 26 نوامبر انجام شده و در تاریخ 30 نوامبر پس از آن که کمپانی همه محصولات آسیب دیده را تخلیه کرده دوباره تولید آغاز شده است. در حال حاضر این کمپانی قادر است فقط بخش کوچکی از هارد دیسک ها را تولید کند ولی انتظار می رود در سه ماهه اول سال 2012 بتواند به تولید کامل و به شکل سابق، باز گردد. وسترن دیجیتال مرکز تولید دیسک سخت دیگری در Navanakorn تایلند نیز دارد که همچنان تا عمق 2 فوت غرق در آب است، اما این واحد نیز تا آخر هفته آینده کاملا خشک خواهد شد و عملیات گندزدایی در آنجا نیز آغاز می شود.

سونی نیز مجبور شده عرضه جهانی دوربین های 24 مگاپیکسل NEX-7 رابه خاطر سیل تایلند به تعویق بیاندازد. همچنین تولید دوربین های مدل Alpha 65 DSLR کاهش یافته است. سونی سه کارخانه در تایلند دارد ولی دو تا از آنها به دلیل سیل اخیر تعطیل شده اند. فاجعه ماه اکتبر در تایلند بدترین سیلی بوده که که در 50 سال اخیر در این کشور به وقوع پیوسته و بیش از هزار کارخانه و مرکز تولیدی به خاطر این واقعه تعطیل شده اند.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *