اخبار هایی در رابطه با Doom 4

اخبار هایی در رابطه با Doom 4
  • 1390/12/15
  • ميثاق جراحي
  • 0

طراح ارشد شرکت بازی سازی ID Software تصویر جدیدی را منتشر کرد که به گفته ی بسیاری از افراد به شماره ی بعدی از سری بازی اول شخص محبوب و صاحب سبک Doom اشاره دارد.

Matthew Hooper طراح ارشد شرکت بازی سازی ID Software امروز در صفحه ی توییتر خود،این تصویر را منتشر کرد که شباهت بسیار زیادی با مشخصه های بازی اول شخص Doom دارد و به گفته ی افرادی این تصویر چیزی نیست جز تبلیغات برای بازی Doom 4.

اما نکته ای که این جا مد نظر است، Matthew Hooper طراح این تصویر می گوید که هیچ اشاره ای به شماره ی بعدی از بازی Doom یعنی  Doom 4نداشته به طوری که این پروژه ممکن است رو به متوقف شدن برود.

در کنار این تصویر منتشر شده در صفحه ی توییتر آقای Hooper نوشته شده است که ” این تصویر چیزی نیست که شما فکر می کنید در بازی  Doom 4 با آن مواجه هستید”

با توجه به این تصویر و حرف هایی در خصوص توقف در ادامه ی ساخت این بازی، شرکت ناشر این سری یعنی Bethesda  اعلام داشت که ” شماره ی چهارم از سری بازی اول شخص Doom کنسل نشده است و ما قبل ها در رابطه با این بازی با شرکت ID Software گفتگو هایی را داشتیم”

این اولین باری نیست که حرف و حدیث هایی در رابطه با کنسل شدن Doom 4 در این چند ماه اخیر به میان آمده و در ماه اکتبر گذشته بود که خبر منتفی شدن این پروژه در اینترنت پخش شد و به مدت خیلی کوتاه بعد از انتشار این خبر، ناشر بازی Bethesda این خبر را سریع رد  و اضافه کرد که  پروژه ساخت بازی به اتمام رسیده و در مراحل پایانی به سر می برد  و ما فقط به دنبال یک عنوان خوب برای این شماره هستیم.

برای اولین بار در رابطه با Doom 4در سال 2008 خبر هایی منتشر شد و  در نمایشگاه جهانی E3 2011، جان کارمک پدر سبک بازی های اول شخص و خالق بازی هایی هم چون Doom و quake  اشاره کرد که هسته ی گرافیکی بازی   Rage دنباله ای برای بازی Doom 4 خواهد بود. هم چنین او اشاره کرد که ما قصد داریم دنباله ای جدید برای بازی Rage را پس از انتشار بازی Doom 4، بسازیم. هم چنین در نمایشگاه  quakecom 2010 بین صحبت های آقای تیم ویلیتس از اعضای تیم سازنده ی بازی  Rage در باره ی پروژه ی بعدی سری Doom اشاره هایی شد.

بازی Doom 4 با توجه به شایعه ها و سخنان جان کارمک در نمایشگاه E3 2011 به احتمال زیاد در حال پیشرفت است ولی ما به این زودی ها نمی توانیم این بازی را مشاهده کنیم.  با توجه به منبع “ویکی” نیز شماره ی چهارم بازی، ادامه ای از شماره ی سوم آن است و باز هم در خارج از جو اتفاق می افتد.

 مدت ها پیش باز هم اخباری منتشر شد که قرار است بازی Doom 4 برای کنسول های PS4 و Xbox720 منتشر شود. در بازی Doom 4 از موتور گرافیکی ID Tech 5 استفاده خواهد شد.

Doom 4
Developer(s) id Software
Publisher(s) Bethesda Softworks[1]
Writer(s) Graham Joyce[2]
Series Doom
Engine id Tech 5
Platform(s) Microsoft Windows,PlayStation 3Xbox 360
Release date(s) TBA
Genre(s) First-person shooter
Mode(s) Single-playermultiplayer

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *