بررسی بازی The Amazing Spider-Man

بررسی بازی The Amazing Spider-Man
  • 1391/5/21
  • امیر امام جمعه
  • 2

The Amazing Spider-Man یکی از جدیدترین عنوان های بازی برای سیستم عامل های اندروید و iOS میباشد که بر اساس داستان  فیلم جدید مرد عنکبوتی میباشد که در امسال منتشر شده است. نسخه مربوط به گوشی های هوشمند این بازی هم زمان با عرضه نسخه های مربوط به رایانه و کنسول منتشر شد ولی دارای داستان و مراحل متفاوتی است و به جای شرکت Activision توسط Gameloft توسعه یافته است.

این بازی مدتی است که برای کاربران در اختیار قرار گرفته است. در App Store و Play store جزو محبوب ترین بازی های دانلود شده میباشد و همین موضوع موجب شد که بررسی مربوط به این بازی را برای شما خوانندگان عزیز قرار دهیم و نشان دهیم که آیا این بازی واقعا لیاقت این همه محبوبیت را دارد و یا این که فقط برای داشتن عنوان مرد عنکبوتی محبوب شده است.

عنوان
The Amazing Spider-Man
پلتفرم
iOS
Android
توسعه دهنده
Gameloft
تاریخ عرضه
June 2012
رده بندی محتوا
9+
Medium Maturity
حجم
694MB
628MB
قیمت
$6.99

گیم پلی

در بازی The Amazing Spider-Man شما کنترل مرد عنکبوتی را در اختیار دارید که در اطراف شهر نیویورک حرکت میکند و باید مردم را از دست آدم های بد نجات دهد. یکی از مزیت های بودن در نقش مرد عنکبوتی این است که شما میتوانید به کمک تار های عنکبوتی خود در میان ساختمان های شهر حرکت کنید و البته اگر سقوط نیز کنید باز هم زنده میمانید. برای پرتاب تار های عنکبوت باید از کلیدی که در گوشه پایین صفحه است استفاده نمایید و با نگه داشتن آن نیز در بین ساختمان ها معلق میمانید. البته همیشه نیز لازم به نگه داشتن کلید نیست و در بسیاری از اوقات میتوانید فقط با پرتاب تار ها به سمت ساختمان های دیگر بروید.

البته شما هیچ وقت پایان یک تار را نمیتوانید مشاهده کنید زیرا محیط بازی به طور کاملا باز طراحی شده است. و فقط در بعضی اوقات تار ها به نقطه نامعلومی در هوا متصل میشوند و امکان حرکت را در اختیار مرد عنکبوتی قرار میدهند. شما میتوانید در اطراف شهر پرسه بزنید ولی قبلا از آن باید یکی از مراحل بازی را شروع کنید تا در مسیر داستان بازی قرار بگیرید. برای مشخص کردن یک مرحله میتوانید آن را از روی نقشه انتخاب کنید و سپس از طریق راهنما به مکانی که آن شروع میشود بروید. اگر حوصله انجام این کار را ندارید با استفاده از قابلیت fast-forward و زدن کلید مربوط به آن میتوان سریع یک مرحله را شروع کنید. قبل از شروع هر مرحله تصاویری به شما نمایش داده میشود که میتوانید به راحتی از آنها بگذرید.

بیشتر مراحل شامل نجات دادن فردی است که در کنار آن تعدادی از افراد بد و دشمنان شما قرار دارند. شما میتوانید با زدن کلید موجود در صفحه به دشمنان خود حمله کنید. هر یک از آنها دارای قسمتی هستند که مقدار جان باقی ماندشان را نشان میدهد که با زدن ضربه های بیشتر از سوی شما کاهش پیدا میکند. هم چنین مرد عنکبوتی میتواند تار های خود را به سوی دشمنان پرتاب کند و آنها را به سوی دیگری حرکت دهد و علاوه بر این برای مدت زمانی آنها را ناتوان سازد. این قابلیت در مواقعی که با چندین تن از دشمنان مواجه میشوید بسیار کارآمد است.

هم چنین در این بازی میتوانید قدرت های مربوط به مرد عنکبوتی را از طریق امتیاز های خود ارتقا دهید. با کشتن دشمنان بیشتر امتیاز زیاد تری نیز در اختیار شما قرار میگیرد. شما میتوانید حمله ها و کومبو های جدید را خریداری کنید یا این که موارد مربوط به سلامتی را برای طول مراحل مختلف در اختیار بگیرید.

بیشتر مراحل بازی بسیاری تکراری هستند و جذابیت زیادی را نیز دارا نمی باشند. البته مراحل فرعی نیز در طول بازی در اختیار بازیکن قرار میگیرد. برای مثال میتوانید تصاویری را از مرد عنکبوتی برای پیتر پارکر جمع آوری کنید و یا این که مدت زمان و ارتفاع مشخصی را از طریق تار های عنکبوت معلق بمانید. متاسفانه موارد جذاب دیگری در طول بازی وجود ندارد.

هم چنین در بازی بسیار شاهد عدم وجود و از دست دادن کنترل میباشیم و به طور کلی کنترل کاراکتر کمی سخت میباشد. در مواقع معلق بودن در هوا این عدم کنترل باعث ناکامی میگردند. کلید مربوط به تار عنکبوت نیز در بعضی از اوقات کار نمیکند حتی اگر آن را به طور متداوم نگه دارید. در این هنگام مرد عنکبوتی از ارتفاع سقوط میکند گرچه کشته نمیشود ولی کنترل بازی از دست شما خارج میگردد. کنترل شخصیت بازی در هنگام بالا رفتن و معلق ماندن نیز در میان ساختمان ها نیز سخت میباشد و بسیار دشوار است که مرد عنکبوتی را در مسیر درست حرکت بدهید. بعضی اوقات نیز سقوط میکنید ولی راهی برای بالا رفتن دوباره در همان مکان قبلی نیست و باید به جایگاه ابتدایی خود برگردید. این مسئله بسیار آزار دهنده میباشد مخصوصا در هنگامی که در حال بازی در مراحل دارای زمان مشخص میباشید.

صدا و گرافیک

بر خلاف بازی The Dark Knight Rises که چندی پیش به بررسی آن پرداختیم نسخه جدید مرد عنکبوتی از نظر گرافیکی بسیار ضعیف میباشد که این مسئله بر روی new iPad شدت بیشتری میگیرد. با این که بازی یکی از جدیدترین عناوین میباشد ولی برای صفحه نمایش های Retina بهینه سازی نشده است و هم چنین کیفیت متون در بازی نیز بسیار بد به نظر میرسد. ساختمان ها هم دارای گرافیک مناسبی نیستند مخصوصا در بعضی از مواقع پیکسل های آنها نیز مشخص است. البته این مسئله تا حدی نیز در نسخه جدید بتمن نیز وجود داشت ولی تاریک بودن محیط بازی باعث میشود که کمبود گرافیک زیاد نمایان نباشد. این بازی بر روی صفحه نمایش های کوچک دارای گرافیک بیشتری است ولی قابل مقایسه با بازی های جدید گوشی های هوشند نیست.

در قسمت صدا نیز بازی دارای کیفیت مناسبی است ولی دیالوگ هایی که در طول بازی وجود دارد بسیار عامیانه و غیر ادبی بیان شده اند. خود شخصیت مرد عنکبوت نیز سعی میکند که صدای جذابی داشته باشید ولی بسیار خنده دار به نظر میرسد. این مشکل باعث میشود که کاربران از خیر بسیاری از صحنه های موجود در بازی بگذرند.

جمع بندی

نسخه جدید مرد عنکبوتی بر خلاف نامش هیچ چیز جالبی را در خود جای نداده است. مراحل بسیار تکراری و خسته کننده هستند ، گرافیک مناسب نیست ، کنترل بازی سخت و دیالوگ های آن آزار دهنده میباشند. و با داشتن قیمت 6.99 دلار خرید این بازی کار بسیار عاقلانه ای نمیباشد و حتی ارزش نصف این قیمت را نیز ندارد. این بازی برای این ساخته شده است که نسخه ای از فیلم آن نیز برای بازی بر روی گوشی های هوشمند وجود داشته باشد ولی بر عکس فیلم آن که بسیار لذت بخش است هیچ نکته مثبتی ندارد.

دانلود : iOS | Android

منبع : GSMArena

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. سایتتون حرف نداره من هروز سر میزنم.
    این کارتون(نقد و بررسی بازی های android و ios) فوق العادست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *