ایجاد ایمیل های رمزگذاری شده از درون جیمیل با SafeGmail برای کروم

ایجاد ایمیل های رمزگذاری شده از درون جیمیل با SafeGmail برای کروم
  • 1391/8/14
  • مژگان فنائی
  • 3

به طور کلی ایمیل به عنوان یک شیوه ارتباطی امن و مطمئن محسوب می شود، اما این بدان معنا نیست که ایمیل را نمی توان هک کرد. فقط این حقیقت که شما ایمیل مهمی را به طور اتفاقی به یک شخص اشتباه می فرستید، دلیلی کافی برای هوشیاری و محتاط بودن بسیار در هنگام انتقال اطلاعات حساس و مهم است. چنانچه اغلب می بایست ایمیل هایی امن تر از حد معمول ارسال نمایید، SafeGmail یک بخش الحاقی (extension) کروم می باشد که ممکن است کمک کند. این بخش الحاقی به شما اجازه رمزگذاری پیام های ایمیل، هنگام ایجاد آنها را می دهد. برخلاف بسیاری از خدمات یا بخش های الحاقی (extension) که شما را دوباره به سوی خدمات یا رابط کاربری متفاوت هدایت می کنند، SafeGmail از درون رابط کاربری جیمیل کار می کند و شیوه رمزگذاری PGP (حریم خصوصی و محرمانه بسیار خوب) را بکار می برد – یک استاندارد مشترک برای رمزنگاری ایمیل ها، امضاء ها و اسناد که سال های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است. پیام محافظت می شود، نه به وسیله یک گذرواژه (پسورد)، بلکه با یک پرسش محرمانه، که تنها شما و گیرنده تان به پاسخ آن آگاهید.

SafeGmail را نصب کرده و مرورگر تان را دوباره راه اندازی کنید. در نمای ایجاد پیام یک ایمیل، شما یک جعبه کوچک انتخاب (check box) درست در پایین لینک پیوست فایل مشاهده خواهید کرد. چنانچه در حال ارسال پیامی که مایل به افزودن لایه مازاد امنیتی به آن هستید، جعبه کوچک انتخاب (check box) را تیک بزنید. رابط کاربری دگرگون خواهد شد، دکمه فرستادن به Send+Encrypt تغییر کرده و دو زمینه برای ورود یک پرسش محرمانه و پاسخ آن در پایین جعبه کوچک انتخاب رمزگذاری (Encrypt) نمایان خواهد شد. چنانچه جعبه پس از راه اندازی دوباره مرورگر تان آشکار نشد، Ctrl+F5 را بزنید و گزینه می بایست هنگامی که بارگذاری صفحه پایان یافت، ظاهر شود. در پیام، عنوان و نشانی گیرندگان را همان گونه که به طور معمول انجام می دهید، بنویسید و روی Send+Encrypt کلیک کنید.

رمزگذاری مقداری زمان می برد و صفحه شما در حال رمزگذاری پیام، خاکستری خواهد شد. در سمت گیرنده، ایمیل شامل یک لینک و متن رمزگذاری شده خواهد بود. برای مشاهده پیام، گیرنده شما می بایست روی لینک ارائه شده کلیک کند، به پرسش پاسخ دهد (همانی که در هنگام رمزگذاری ایمیل، تعیین نمودید) و سپس متن رمزگذاری شده را از ایمیل در جعبه یا کادر متن که در گام بعدی نمایان می شود، جایگذاری (paste) کنید.

این بخش الحاقی یا افزونه برای مرورگر کروم در دسترس است پس این بدان معنا است که آن را در صفحه خدمات بخش الحاقی رمزگشایی می کند، هرچند برای کاربران کروم که این بخش الحاقی نصب شده را در اختیار دارند، این می تواند اندیشه بهتری برای یکپارچه کردن رمزگشایی در رابط کاربری جیمیل نیز باشد. بخش الحاقی از ویژگی بمب ساعتی یا زمان دار برای انقضا یا سرآمدن پیام برخوردار نیست و در صورتی که ممکن است مورد نیاز همه نباشد، با این وجود شاید می بایست گزینه ای برای منقضی یا سپری شدن پیام برای کاربر ارائه شود. البته از میان بردن یک پیام پس از یک مدت زمان مشخص، می بایست اختیاری باشد و نه اجباری. به طور کلی بهترین قسمت در مورد این بخش الحاقی آن است که این بخش از درون رابط کاربری جیمیل کار می کند. شما می توانید این بخش الحاقی را با کلیک بر روی لینک پایین نصب کنید.

Install SafeGmail from Chrome Web Store

منبع: AddictiveTips

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *