متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۹ سال با Gmail ( اینفوگرافیک )

12345 (بدون نظر)
Loading...
110

JESS3_Gmail_Makingof-11

۹ سال از راه اندازی سرویس پرطرفدار ایمیل گوگل یا همان جی میل گذشت . سرویسی که واقعا با بقیه متفاوت است . وقت گوگل پشت محصولی باشد ، نباید توقع دیگری به جز خلاقیت بی نظیر داشته باشید . اکنون شما را دعوت به دیدن اینفوگرافیکی می کنیم که روند تکامل جیمیل را به شما نشان خواهد داد . مختصر و مفید !

لازم به ذکر است که برای مشاهده تصویر بزرگ تر باید روی آن کلیک کنید .

Gmail Infographic_2

ممکن است در برخی قسمت های اینفوگرافیک بالا با نکات مبهمی روبرو شده باشید . در ادامه با ذکر تاریخ بخش های مبهم ، به رفع ابهام آنها خواهیم پرداخت .

۳۱ اکتبر ۲۰۰۷ : جی میل اولین شرکتی بود که قابلیت استفاده رایگان از پروتکل IMAP را در اختیار کاربران قرار می داد .

۱۵ سپتامبر ۲۰۰۸ : اگر در جایی از ایمیل خود به مخاطب تان اشاره کنید که یک فایل را برایش ضمیمه خواهید کرد و در پایان یادتان برود ، قابلیت Forgotten attachment detector این موضوع را به شما گوشزد می نماید .

۲۷ ژانویه ۲۰۰۹ : این قابلیت در واقع همان Gmail Offline است که بدون نیاز به اینترنت می توانید ایمیل هایی که قبلا دریافت کرده اید را مشاهده کنید . البته اگر ایمیل جدیدی برای تان بیاید با خبر نخواهید شد .

۱۹ مارس ۲۰۰۹ : قابلیت Undo Send در ابتدای شروع به کار ، حداکثر ۵ ثانیه به کاربر اجازه می داد تا در صورت ارسال اشتباهی ایمیل و یا هر دلیل دیگری ، ایمیل را برگشت بزند . این قابلیت اکنون تا ۳۰ ثانیه نیز اجازه برگشت زدن ایمیل ها را می دهد .

۲۷ نوامبر ۲۰۱۲ : با استفاده از جی میل دیگر باید مفهوم قدیمی ضمیمه کردن فایل ها را فراموش کنید . چرا ؟ چون محدودیت های زیادی در روش قدیمی ارسال مستقیم فایل وجود داشت . مثلا محدودیت های حجمی و … . اما با یکپارچه شدن جی میل و گوگل درایو ، هنگامی که شما یک فایل را ضمیمه می کنید ، آن فایل در گوگل درایو ذخیره خواهد شد و سپس لینک آن برای مخاطب تان ارسال می شود . روش هوشمندانه و خوبیست !

۲۸ مارس ۲۰۱۳ : قابلیتی که به تازگی به جی میل اضافه شده است و روش جدیدی برای ارسال ایمیل است . با زدن دکمه Compose ، یک پنجره از قسمت پایین صفحه باز خواهد شد و به شما امکان تایپ و ارسال سریع یک ایمیل را می دهد . بنابراین دیگر نیازی نیست به صورت دائم بین صفحه inbox و صفحه نوشتن ایمیل جابجا شوید .

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
3 دیدگاه
 1. Cina می‌گوید

  بله! و اینچنین شد که با گوگل زندگی آسان گشت!!!

 2. سید صادق می‌گوید

  WOW!
  Nice
  Thank You Dear

 3. سعيد نجاران می‌گوید

  بسیار عالی.ممنون.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۹ سال از راه اندازی سرویس پرطرفدار ایمیل گوگل یا همان جی میل گذشت . سرویسی که واقعا با بقیه متفاوت است . وقت گوگل […]