9 سال با Gmail ( اینفوگرافیک )

9 سال با Gmail ( اینفوگرافیک )
  • 1392/1/22
  • علیرضا
  • 3

JESS3_Gmail_Makingof-11

9 سال از راه اندازی سرویس پرطرفدار ایمیل گوگل یا همان جی میل گذشت . سرویسی که واقعا با بقیه متفاوت است . وقت گوگل پشت محصولی باشد ، نباید توقع دیگری به جز خلاقیت بی نظیر داشته باشید . اکنون شما را دعوت به دیدن اینفوگرافیکی می کنیم که روند تکامل جیمیل را به شما نشان خواهد داد . مختصر و مفید !

لازم به ذکر است که برای مشاهده تصویر بزرگ تر باید روی آن کلیک کنید .

Gmail Infographic_2

ممکن است در برخی قسمت های اینفوگرافیک بالا با نکات مبهمی روبرو شده باشید . در ادامه با ذکر تاریخ بخش های مبهم ، به رفع ابهام آنها خواهیم پرداخت .

31 اکتبر 2007 : جی میل اولین شرکتی بود که قابلیت استفاده رایگان از پروتکل IMAP را در اختیار کاربران قرار می داد .

15 سپتامبر 2008 : اگر در جایی از ایمیل خود به مخاطب تان اشاره کنید که یک فایل را برایش ضمیمه خواهید کرد و در پایان یادتان برود ، قابلیت Forgotten attachment detector این موضوع را به شما گوشزد می نماید .

27 ژانویه 2009 : این قابلیت در واقع همان Gmail Offline است که بدون نیاز به اینترنت می توانید ایمیل هایی که قبلا دریافت کرده اید را مشاهده کنید . البته اگر ایمیل جدیدی برای تان بیاید با خبر نخواهید شد .

19 مارس 2009 : قابلیت Undo Send در ابتدای شروع به کار ، حداکثر 5 ثانیه به کاربر اجازه می داد تا در صورت ارسال اشتباهی ایمیل و یا هر دلیل دیگری ، ایمیل را برگشت بزند . این قابلیت اکنون تا 30 ثانیه نیز اجازه برگشت زدن ایمیل ها را می دهد .

27 نوامبر 2012 : با استفاده از جی میل دیگر باید مفهوم قدیمی ضمیمه کردن فایل ها را فراموش کنید . چرا ؟ چون محدودیت های زیادی در روش قدیمی ارسال مستقیم فایل وجود داشت . مثلا محدودیت های حجمی و … . اما با یکپارچه شدن جی میل و گوگل درایو ، هنگامی که شما یک فایل را ضمیمه می کنید ، آن فایل در گوگل درایو ذخیره خواهد شد و سپس لینک آن برای مخاطب تان ارسال می شود . روش هوشمندانه و خوبیست !

28 مارس 2013 : قابلیتی که به تازگی به جی میل اضافه شده است و روش جدیدی برای ارسال ایمیل است . با زدن دکمه Compose ، یک پنجره از قسمت پایین صفحه باز خواهد شد و به شما امکان تایپ و ارسال سریع یک ایمیل را می دهد . بنابراین دیگر نیازی نیست به صورت دائم بین صفحه inbox و صفحه نوشتن ایمیل جابجا شوید .

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *