حذف نوار ابزارها و افزونه های ناخواسته با Avast Browser Cleanup

حذف نوار ابزارها و افزونه های ناخواسته با Avast Browser Cleanup
  • 1392/3/23
  • مژگان فنائی
  • 0

برنامه کاربردی مورد علاقه تان را نصب کردید و متوجه شدید که انبوهی از برنامه های اضافی همچون نوار ابزارها را نیز تزریق کرده که به منابع سیستمی تان می چسبند، و شما نمی توانید به طور کامل تمامی آن نرم افزارهای ناخواسته را اینک از رایانه تان حذف کنید. اگرچه اکثر این نرم افزارهای رایگان پبش از نصب هر گونه نوار ابزاری از شما سوال می کنند، برای رهایی از بسیاری از آنها نیازمند اندکی ترفند می باشیم. ما برنامه های کاربردی همچون Toolbar Cleaner را پوشش داده ایم که به شما کمک می کند تا در چند گام سریع از دست نوار ابزارها رها شوید. اواست (Avast) به تازگی یک گزینه پاکسازی مرورگر (browser cleanup) را با آخرین مجموعه آنتی ویروس شان به طور دقیق برای چنین هدفی ترکیب کرده، و اینک یک نگارش مستقل از این ویژگی خود را به شکل Avast Browser Cleanup منتشر کرده است. این برنامه اجازه می دهد تا نوار ابزارها را حذف کرده و افزونه های ناخواسته را در اینترنت اکسپلورر، موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم غیر فعال کنید.

Avast Browser Cleanup یک ابزار قابل حمل (portable) است، یعنی اینکه نیازی به هیچ زحمتی برای نصب ندارید، و می توانید از آن به سرعت از روی یک USB فلش درایو استفاده کنید. پس از راه اندازی، این برنامه شروع به تجزیه و تحلیل سیستم تان کرده و فهرستی از تمامی نوار ابزارهای نصب شده و افزونه های مرورگر ناخواسته نهانی و بالقوه را ارائه می کند.

Avast Browser Cleanup

موتور اسکن این ابزار هم سریع و هم کارآمد است و هرچند ما تا به حال به وجود هرگونه نوار ابزارهای ناخواسته یا افزونه های نصب شده بر روی مرورگرهایمان توجه نکرده بودیم، این برنامه یک نوار ابزار utorrent را در طول آزمایش مان یافت که از وجود آن بی اطلاع بودیم. با فشردن دکمه “حذف” در کنار نوار ابزار فهرست شده، از دست آن خلاص شوید. همچنین دکمه “حذف تمامی افزونه های فهرست شده پایین و پاکسازی مرورگر” وجود دارد که می تواند مفید و کارآمد باشد چنانچه بخواهید چندین نوار ابزار یا افزونه را از نتایج جستجو به یکباره حذف (uninstall) کنید. کلیک بر روی “جزئیات بیشتر” اطلاعات مرتبط با نوار ابزار یا افزونه را نشان می دهد.

Avast Browser Cleanup_Scan Finished

همچنین این ابزار پیش از حذف نوار ابزار انتخابی درخواست تأیید می کند، که این کار می تواند سودمند باشد چنانچه در مورد چیزی که مایل به حفظ آن هستید تصادفی روی دکمه حذف بزنید. با کلیک روی بله (Yes) در پنجره محاوره، هشدار و اطلاع رسانی فرایند حذف آغاز می شود.

Avast Browser Cleanup_Remove Warning

جدا از حذف نوار ابزارها و افزونه های ناخواسته از مرورگرهای پشتیبانی شده، این برنامه همچنین به شما اجازه می دهد تا هر گونه افزونه مرورگری که نیازی به فعال بودن تمام وفت آن نیست، اما همچنان می خواهید که نصب باشد را غیرفعال سازید. شما می توانید این کار را با رفتن به این بخش برای مرورگر مناسب با استفاده از کنترل های هدایت و ناوبری در سمت چپ انجام دهید. با انتخاب مرورگر، فهرستی از افزونه های نصب شده اش به نمایش درمی آید. به طور پیش فرض، این برنامه هرگونه افزونه ای که رتبه بندی و امتیاز کاربری خوبی را به رُخ می کشد را نشان نمی دهد، بلکه شما می توانید “بیرون نگهداشتن افزونه ها با رتبه بندی خوب” برای نمایش تمامی افزونه های نصب شده بر روی مرورگر تان را از حالت انتخاب خارج سازید. Avast Browser Cleanup همچنین گزینه ای برای تنظیم دوباره تنظیمات مرورگر کنونی تان به مقادیر پیش فرض را نمایان می سازد.

Avast Browser Cleanup_Add-ons

به طور کلی، Avast Browser Cleaner ابزاری با ویژگی های بسیار پربار و غنی نیست، اما کارش را برای همان چیزی که طراحی شده است به خوبی انجام می دهد. این برنامه بر روی ویندوز XP، ویندوز ویستا، ویندوز 7 و ویندوز 8 کار می کند. آزمایش بر روی ویندوز 8 حرفه ای (Pro)، نگارش سیستم عامل 64 بیت انجام شده است.

برای دانلود این برنامه به پیوند پایین مراجعه نمایید:

Download Avast Browser Cleanup

نوشته ای از Waqas Ahmed

منبع: AddictiveTips

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *