فیسبوک 22 میلیارد دلار داد، WhatsApp را خرید!

فیسبوک 22 میلیارد دلار داد، WhatsApp را خرید!
  • 1393/7/15
  • سهیل دارائی
  • 1

همان طور که در جریانید فیسبوک چندی پیش با پرداخت مبلغی در حدود 19 میلیارد دلار توانست صاحبان اپلیکیشن پیام رسان WhatsApp را راضی کند و این مجموعه را خریداری نماید. نکته جالب و حائز اهمیت این خرید آن بود که فیسبوک این مبلغ را به دو صورت پرداخت کرد.

gsmarena_001

از قرارداد فیسبوک و WhatsApp خبر رسیده است که فیسبوک مقداری از مبلغ را به صورت نقدی ( در حدود  4 میلیارد دلار ) و مقدار دیگری را به صورت سهام تحویل داده است. اگر سری به آمار و ارقام بزنیم متوجه خواهیم شد که، در آن زمان که توافق اولیه میان این دو شرکت صاحب نام برقرار شده بود، حدود 250 میلیون کاربر عضو WhatsApp بوده اند ولی حالا این رقم رشد داشته است.

شایان ذکر است که بالارفتن ارزش سهام فیسبوک مشکل جدید را در قرار داد بین طرفین ابجاد نموده است. این رشد سهام فیسبوک باعث شد تا علاوه بر میزان پرداختی توافق شده اولیه میان فیسبوک  و WhatsApp  ، فیسبوک ۳ میلیارد دلار دیگر نیز هزینه نماید!

گفتنی است که مدیر عامل فیسبوک مشکلی با افزایش قیمت نداشته است و سرانجام WhatsApp با 22 میلیارد دلار زیر مجموعه فیسبوک  گشت!

» منابع : gsmarena  و reuters «

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. کد از طریق پیامک واسم ارسال نمیشه میزنه با تماسو میزنم که از طریق تماس کدو بگه  این پیام میاد که شما دفعات زیادی در تایید صوتی ناموفق بوده اید. لطفا جهت کمک با پشتیبانی تماس بگیرید کمکم.کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *