خریدهای فیسبوک تمامی ندارد! فیسبوک، “Oculus” را نیز خرید!

خریدهای فیسبوک تمامی ندارد! فیسبوک، “Oculus” را نیز خرید!
  • 1393/4/31
  • سهیل دارائی
  • 2

باخبر شده ایم که فیسبوک به طور رسمی توانسته است با امضا قراردادی، کمپانی “Oculus VR” را از آنِ خود نماید.گفتنی است که این کمپانی تازه خریداری شده، در زمینه محصولات واقعیت مجازی فعالیت داشت.

or

طبق گزارشی رسمی، فیسبوک توانسته است با هزینه ای ۲ میلیارد دلاری، کمپانی “Oculus VR” را به چنگ آورد.

البته اگر کمی زمان را عقب ببریم، متوجه خواهیم شد که زمزمه های خرید کمپانی “Oculus VR” توسط فیسبوک در ماه مارس میلادی به گوش می رسید، اما از آن جایی که خرید کمپانی ها نیاز به صرف مدت زمانی جهت انجام کارهای قانونی قرارداد خرید دارد، نهایتا امروز خبر رسمی خرید کمپانی “Oculus VR” منتشر گشت.

جالب است بدانید که امروز با نهایی شدن این خرید، فیسبوک و کمپانی “Oculus VR” بیانیه مشترکی را منتشر نمودند که در آن اذعان کرده بودند که با همکاری با هم قصد تولید پلتفرم های رایانشی جدید را دارند و خلق راه های ارتباطی تازه و نوین میان افراد را در سر می پرورانند.همچنین اعلام داشته اند که به دنبال ایجاد آینده ای هیجان انگیز هستند!

Palmer Luckey، بنیان گذار کمپانی “Oculus VR”، اعلام داشته است که این تصمیم جهت اشاعه و ترویج هرچه بیشتر واقعیت مجازی برای مدت زمانی طولانی گرفته شده است و تفکر و منفعت طلبی مالی کوتاه مدت در این تصمیم جایی ندارد.

» منبع : engadget «

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *